02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.43min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast — Lech: Teodorczyk show. Dobra gra “Kolejorza”

teoTrzy dni po porażce z Pogo­nią piłkarze Lecha mieli okazję do reha­bil­i­tacji. Ta im się udała bard­zo dobrze, ponieważ pokon­ali zde­cy­dowanie i pewnie Pias­ta Gli­wice 2:0. Gole dla „Kole­jorza” zdobył Łukasz Teodor­czyk, dla którego były to pier­wsze trafienia w lidze. Dla Lecha to pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo w tym sezonie.

Sztab szkole­niowy zde­cy­dował się na doko­nanie kilku zmi­an. W osiem­nastce mec­zowej nie pojaw­ili się Manuel Arbole­da oraz Szy­mon Pawłows­ki. Do Gli­wic Mar­iusz Rumak zabrakł sześ­ciu zawod­ników, którzy na poziomie Ekstrak­lasy jeszcze nie zade­bi­u­towali i dwóch z nich otrzy­mało szan­sę od pier­wszej min­u­ty — Maciej Gos­tom­s­ki, który zastąpił Krzyszto­fa Kotorowskiego oraz Jan Bednarek, który zagrał zami­ast wspom­ni­anego wcześniej Arboledy.

Od początku meczu to Lech miał inic­jaty­wę pod swo­ją kon­trolą i zdomi­nował środek pola. W 15. min­u­cie goś­cie wys­zli na prowadze­nie. Krótko roze­grali rzut rożny, z prawej strony boiska w pole karne dośrod­kował Lovren­ci­cs, a akcję strza­łem z pier­wszej pił­ki zakończył niepil­nowany Teodor­czyk. Chwilę później Hamalainen wypuś­cił na wolne pole Classe­na, ale szy­b­ciej do pił­ki dopadł Trela, który wybił piłkę pod nogi Lovren­ci­c­sa. Węgi­er jed­nak fatal­nie spudłował z czter­dzi­es­tu metrów i nie trafił w pustą bramkę.

Kole­jorz” grał pewnie, choć nie stwarzał wielu sytu­acji bramkowych. Nie odd­awał również wielu strza­łów na bramkę Tre­li. Sam również nie pozwalał gospo­dar­zom na odd­awanie strza­łów na swo­ją bramkę. Tam pewnie spisy­wał się Gos­tom­s­ki, który grał dobrze na przedpolu.

Lech drugą połowę rozpoczął bard­zo dobrze. Wpierw świet­ną okazję „Kole­jorza” powinien zakończył Linet­ty, który wychodz­ił sam na sam z bramkarzem, ale Trał­ka zami­ast mu podawać odd­ał strzał, który został zablokowany. Chwilę później spada­jącą piłkę w polu karnym uderzył Możdżeń, ale nie trafił nawet w bramkę. Później z bocznego sek­to­ra pola karnego wbie­gał Teodor­czyk, ale nie trafił nawet w bramkę, choć mógł podawać do Classe­na, który wpadł do siat­ki zami­ast piłki.

W końcu jed­nak udało się zdobyć gola. Z lewej strony boiska uderzał Teodor­czyk, jego strzał obronił Trela, dobi­jał z bliskiej odległoś­ci Hamalainen, ale jego uderze­nie również został zatrzy­many. Ostate­cznie jed­nak pił­ka wylą­dowała w siatce, a strzel­cem bram­ki został Teodor­czyk, który z bliskiej odległoś­ci umieś­cił piłkę w bramce.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka kon­trolowali prze­bieg spotka­nia, nie pozwalali zawod­nikom Pias­ta odd­ać cel­nego strza­łu na bramkę, od cza­su do cza­su groźnie kon­tru­jąc. Jed­ną z takich akcji mógł wykończyć Classen, który dostał niezłą piłkę od Linet­tego, ale nie miał sił, aby odd­ać strzał i został powstrzymany.

Szan­sę debi­u­tu w tym spotka­niu otrzy­mał również Michał Jakóbows­ki, ale nie miał o wielu okazji, aby się wykazać. Lech do koń­ca grał ofen­sy­wnie i szukał okazji do zdoby­cia trze­ciej bram­ki, ale nie udało się pokon­ać kole­jny raz Tre­li. Piast miał okaz­je do gry z kon­trataku i jed­ną z nich zakończył pier­wszym cel­nym strza­łem na bramkę Gos­tom­skiego. Golkiper Lecha pewnie zła­pał futbolówkę.

PIAST GLIWICELECH POZNAŃ 0:2

BRAMKI: ‘15, ‘53 Teodorczyk

Żółte kart­ki: Wilczek

Piast: Trela — Zbozień (89. Rabi­o­la) , Hor­vath, Polak, Klepczyńs­ki — Matras, Mar­tinez – Izvolt (55. Cic­man), Wilczek, Podgórs­ki (73. Docekal) — Jurado

Lech: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Bednarek, Wołąkiewicz, Hen­riquez — Trał­ka, Linet­ty — Lovrenc­sics, Hamalainen, Classen (79. Jakóbows­ki) – Teodor­czyk (64. Ślusarski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.