27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.17min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast — Lech: Teodorczyk show. Dobra gra “Kolejorza”

teoTrzy dni po porażce z Pogo­nią piłkarze Lecha mieli okazję do reha­bil­i­tacji. Ta im się udała bard­zo dobrze, ponieważ pokon­ali zde­cy­dowanie i pewnie Pias­ta Gli­wice 2:0. Gole dla „Kole­jorza” zdobył Łukasz Teodor­czyk, dla którego były to pier­wsze trafienia w lidze. Dla Lecha to pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo w tym sezonie.

Sztab szkole­niowy zde­cy­dował się na doko­nanie kilku zmi­an. W osiem­nastce mec­zowej nie pojaw­ili się Manuel Arbole­da oraz Szy­mon Pawłows­ki. Do Gli­wic Mar­iusz Rumak zabrakł sześ­ciu zawod­ników, którzy na poziomie Ekstrak­lasy jeszcze nie zade­bi­u­towali i dwóch z nich otrzy­mało szan­sę od pier­wszej min­u­ty — Maciej Gos­tom­s­ki, który zastąpił Krzyszto­fa Kotorowskiego oraz Jan Bednarek, który zagrał zami­ast wspom­ni­anego wcześniej Arboledy.

Od początku meczu to Lech miał inic­jaty­wę pod swo­ją kon­trolą i zdomi­nował środek pola. W 15. min­u­cie goś­cie wys­zli na prowadze­nie. Krótko roze­grali rzut rożny, z prawej strony boiska w pole karne dośrod­kował Lovren­ci­cs, a akcję strza­łem z pier­wszej pił­ki zakończył niepil­nowany Teodor­czyk. Chwilę później Hamalainen wypuś­cił na wolne pole Classe­na, ale szy­b­ciej do pił­ki dopadł Trela, który wybił piłkę pod nogi Lovren­ci­c­sa. Węgi­er jed­nak fatal­nie spudłował z czter­dzi­es­tu metrów i nie trafił w pustą bramkę.

Kole­jorz” grał pewnie, choć nie stwarzał wielu sytu­acji bramkowych. Nie odd­awał również wielu strza­łów na bramkę Tre­li. Sam również nie pozwalał gospo­dar­zom na odd­awanie strza­łów na swo­ją bramkę. Tam pewnie spisy­wał się Gos­tom­s­ki, który grał dobrze na przedpolu.

Lech drugą połowę rozpoczął bard­zo dobrze. Wpierw świet­ną okazję „Kole­jorza” powinien zakończył Linet­ty, który wychodz­ił sam na sam z bramkarzem, ale Trał­ka zami­ast mu podawać odd­ał strzał, który został zablokowany. Chwilę później spada­jącą piłkę w polu karnym uderzył Możdżeń, ale nie trafił nawet w bramkę. Później z bocznego sek­to­ra pola karnego wbie­gał Teodor­czyk, ale nie trafił nawet w bramkę, choć mógł podawać do Classe­na, który wpadł do siat­ki zami­ast piłki.

W końcu jed­nak udało się zdobyć gola. Z lewej strony boiska uderzał Teodor­czyk, jego strzał obronił Trela, dobi­jał z bliskiej odległoś­ci Hamalainen, ale jego uderze­nie również został zatrzy­many. Ostate­cznie jed­nak pił­ka wylą­dowała w siatce, a strzel­cem bram­ki został Teodor­czyk, który z bliskiej odległoś­ci umieś­cił piłkę w bramce.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka kon­trolowali prze­bieg spotka­nia, nie pozwalali zawod­nikom Pias­ta odd­ać cel­nego strza­łu na bramkę, od cza­su do cza­su groźnie kon­tru­jąc. Jed­ną z takich akcji mógł wykończyć Classen, który dostał niezłą piłkę od Linet­tego, ale nie miał sił, aby odd­ać strzał i został powstrzymany.

Szan­sę debi­u­tu w tym spotka­niu otrzy­mał również Michał Jakóbows­ki, ale nie miał o wielu okazji, aby się wykazać. Lech do koń­ca grał ofen­sy­wnie i szukał okazji do zdoby­cia trze­ciej bram­ki, ale nie udało się pokon­ać kole­jny raz Tre­li. Piast miał okaz­je do gry z kon­trataku i jed­ną z nich zakończył pier­wszym cel­nym strza­łem na bramkę Gos­tom­skiego. Golkiper Lecha pewnie zła­pał futbolówkę.

PIAST GLIWICELECH POZNAŃ 0:2

BRAMKI: ‘15, ‘53 Teodorczyk

Żółte kart­ki: Wilczek

Piast: Trela — Zbozień (89. Rabi­o­la) , Hor­vath, Polak, Klepczyńs­ki — Matras, Mar­tinez – Izvolt (55. Cic­man), Wilczek, Podgórs­ki (73. Docekal) — Jurado

Lech: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Bednarek, Wołąkiewicz, Hen­riquez — Trał­ka, Linet­ty — Lovrenc­sics, Hamalainen, Classen (79. Jakóbows­ki) – Teodor­czyk (64. Ślusarski)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.