31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.37min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piątka dla Waldka Piątka

Piątka dla Waldka Piątka

Walde­mar Piątek, były bramkarz Kole­jorza, może wró­cić do pełni zdrowia i zupełnie zapom­nieć o prob­lemach z chorobą, która zmusiła go do przed­w­czes­nego zakończenia kari­ery. W ciągu najbliższych tygod­ni Lech i jego kibice zbier­ać będą pieniądze na leki dla zdoby­w­cy Pucharu Pol­s­ki z 2004 roku. 

Pier­wsze ozna­ki choro­by Piąt­ka pojaw­iły się w rundzie wiosen­nej 2005 roku. Diag­noza zapadła latem i była prz­er­aża­ją­ca — wiru­sowe zapale­nie wątro­by typu C. To oznacza­ło koniec kari­ery pro­fesjon­al­nego sportowca.

Były zawod­nik sied­miokrot­nego mis­trza Pol­s­ki z chorobą wal­czy do dziś. Lekarze jego stan zdrowia oce­ni­a­ją jako sta­bil­ny i z tego powodu leków w pełni refun­dowanych przez NFZ może nie otrzy­mać jeszcze nawet przez kilka­naś­cie lub kilka­dziesiąt miesię­cy. Szanse na pełny powrót do zdrowia są na tyle duże, że lekarze sami pole­ca­ją wziąć sprawy we własne ręce, zwłaszcza gdy nie ma się szans na szy­bkie sko­rzys­tanie z refun­dacji. To się jed­nak wiąże z kosztami.

Klub i kibice postanow­ili zor­ga­ni­zować włas­ną akcję, której celem jest zebranie fun­duszy na lecze­nie byłego bramkarza — „Piąt­ka dla Wald­ka Piątka”.

Z każdego sprzedanego bile­tu na mecz Lech – Śląsk przez­nac­zone zostanie 5 zło­tych. Niebawem zli­cy­towane zostaną numer star­towy 9. Poz­nań Pół­mara­tonu (1922), oraz koszul­ki m.in. reprezen­tan­tów Polski.

Uru­chomione zostanie spec­jalne kon­to, na które będzie moż­na wpła­cać cegieł­ki, a w cza­sie pier­wszego kwiet­niowego spotka­nia Sto­warzysze­nie Kibiców Lecha Poz­nań przeprowadzi zbiórkę pieniędzy dla byłego bramkarza Kolejorza.

źródło zdję­cia: lechpoznan.pl, infor­ma­c­ja prasowa

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.