27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.0godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pięciu najskuteczniejszych

Aż pię­ciu piłkarzy Lecha w tym sezonie zdobył dwie bram­ki dla “Kole­jorza”, co oznacza, że wszyscy z nich są najskuteczniejszy­mi zawod­nika­mi zespołu.

Na czele tabeli strzel­ców w “Kole­jorzu” zna­j­du­je się pię­ciu graczy, z czego aż dwój­ka to nowe twarze w Poz­na­niu — Ger­go Lovren­ci­cs i Łukasz Trał­ka. Pozostały­mi zawod­nika­mi są Alek­san­dar Tonew, Bar­tosz Ślusars­ki i Mateusz Możdżeń. Ten ostat­ni jako jedyny trafił obie bram­ki w jed­nych roz­gry­wkach — Lidze Europy. Pozostali strze­lali w europe­js­kich pucharach, Pucharze Pol­s­ki i lidze.

Aż do pier­wszego meczu sezonu ligowego samotne prowadze­nie w klasy­fikacji strzel­ców obe­j­mował Mateusz Możdżeń, który pier­wot­nie miał wys­tępować na prawej obronie. — Ktoś musi jed­nak te bram­ki zdoby­wać, dlat­ego zde­cy­dowal­iśmy się prze­sunąć Mateusza bliżej bram­ki prze­ci­wni­ka — tłu­maczył decyzję o rezy­gnacji z tego pomysłu tren­er Lecha.

Mateusz odpłacił się zau­faniem tren­erowi Rumakowi, ale to również spła­cili inni gracze. — Nie obrażę się, jeśli napast­ni­cy będą mieli więcej goli ode mnie. Oni od tego są — mówił z kolei Mateusz Możdżeń. Jed­nak poza dwoma gola­mi Bar­tosza Ślusarskiego i jed­nym Vojo Ubi­pari­pa, próżno szukać kole­jnych bramek.

Na szczęś­cie trafi­a­ją inni. W spotka­niu z Ruchem swój dorobek bramkowy pow­ięk­szyli Ger­go Lovren­ci­cs i Bartek Ślusars­ki. Obaj swo­je pier­wsze bram­ki zdobyli w spotka­ni­ach z Żety­su Tałdyko­r­gan. Po ostat­nim meczu do grona najlep­szych strzel­ców dołączyli Łukasz Trał­ka i Alek­san­dar Tonew. Obaj już wcześniej strze­lali dla Lecha. Trał­ka w meczu Pucharu Pol­s­ki z Olimpią Grudz­iądz, Tonew w spotka­niu rewanżowym z Chaz­arem Lenkoran.

Po jed­nym trafie­niu na kon­cie mają — Rafał Muraws­ki, Vojo Ubi­parip i Keb­ba Ceesay.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.