02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.4min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piłkarze Lecha, którzy strzelili gola Legii

- Bard­zo dobrze pamię­tam tę bramkę, bo to było jedyne moje trafie­nie z akcji — wspom­i­nał przed meczem z Legią swo­jego gola zdobytego przy Łazienkowskiej Hubert Wołąkiewicz.

W 2010 roku, w ostat­niej rundzie „Żaby” w Lechii udało mu się wygrać przekonu­ją­co z Legią 3:0. Sztu­ka ta jest tym bardziej god­na uwa­gi, że zwycięst­wo zostało odnie­sione na Łazienkowskiej. Wołąkiewicz w zasadzie przy­p­ieczę­tował zwycięst­wo swo­jego zespołu, choć jego trafie­nie było dopiero drugą bramką, to padło w 88. min­u­cie spotka­nia i przesądz­iło wynik rywal­iza­cji. Później Lechis­tom udało się jeszcze raz umieś­cić piłkę w siatce. — To była trójkowa akc­ja z Pawłem Nowakiem i Piotrem Wiśniewskim - przy­pom­i­na sobie Lechita.

Obroń­ca Lecha jest jed­nym z nielicznych zawod­ników w obec­nej kadrze „Kole­jorza”, który może się poszczy­cić tym, że udało się mu pokon­ać bramkarza Legii. Nie ma już Dim­itri­je Inja­ca, Artioma Rud­ne­va, Siergie­ja Kri­w­ca czy Semi­ra Stili­cia. Ta sztu­ka udała się nie tylko Piotrowi Reis­sowi, ale również Bar­toszowi Ślusarskiemu, Jakubowi Wilkowi i wspom­ni­ane­mu przed chwilą Huber­towi Wołąkiewiczowi.

Spośród zawod­ników „Kole­jorza” tylko Piotr Reiss zdobył gola Legii wys­tępu­jąc w barwach Lecha Poz­nań. Bar­toszowi Ślusarskiemu udało się to w cza­sach jego gry w Dyskobolii Gro­clin Grodzisk Wielkopol­s­ki oraz później w Cra­covii, nato­mi­ast Kubie Wilkowi i Huber­towi w meczach Legii z Lechią Gdańsk.

Mamy nadzieję, że ktoś do grona strzel­ców dołączy już w niedzielę.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.