Piotr Reiss będzie… Piotrem Reissem

PiotrReissOgłosze­nie kon­fer­encji pra­sowej z dyrek­torem sportowym wzbudz­iło wiele nadziei — nowy trans­fer? Speku­lowano, że być może przedłuże­nie kon­trak­tu. Ale prze­cież poza Manuelem Arboledą i Sławkiem Peszko nigdy nie ogłaszano przedłuże­nia umów z zawod­nika­mi pod­czas spotkań z dzi­en­nikarza­mi. Odpowiedź mieliśmy uzyskać o godz. 12. Więk­szość osób ona zaskoczyła.

Szcz­erze mówiąc nie rozu­miem nowej funkcji Pio­tra Reiss. Dorad­ca zarzą­du ds. sportu, kto­ry nie będzie uczest­niczył w komite­cie trans­fer­owym. Na kon­fer­encji nie uzyskaliśmy w zasadzie żad­nej infor­ma­cji nt. funkcji “Rejsi­ka”. Będzie on oglą­dał mecze, doradzał, opin­iował. To wszys­tko jest niezwyk­le płynne i trud­no wery­fikowalne. Dyrek­tor Rutkows­ki zapowiedzi­ał jed­nak, że tak jak każdy pra­cown­ik klub Reiss będzie oce­ni­any co pół roku. Ciekawe jak.

Trud­no oce­ni­ać kogoś kto nie ma zwery­fikowanych i ustalonych uprawnień i zadań. Bo opin­iować może każdy — dzi­en­nikarz, kibic. I w sum­ie każdy to robi. W gaze­cie, na forum, a nawet na try­bunach już w trak­cie meczu. Niby Reiss ma doświad­cze­nie, ale to boiskowe nie jest równoważne z chłod­nym i obiek­ty­wnym spo­jrze­niem na klub z boku. Tym bardziej na klub, w którym zostało się wychowanym i w którym spędz­iło się sporą część kari­ery. Czy ktoś komu zależy na Lechu może z czystym sum­ie­niem spo­jrzeć, że obiek­ty­wnie oceni mecz tego klubu?

Dzi­en­nikarze w trak­cie kon­fer­encji dopy­ty­wali o rolę i jed­noz­naznej odpowiedzi nie uzyskali. No, bo co — Reiss ma doradzać w spraw­ie zawod­ników i powiedzieć np. Rumakowi — tren­erze ten i ten jest do odstrza­łu? Ten i ten, który jeszcze pół roku temu grał z Reis­sem w jed­nym zes­pole i wal­czył o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki? Nie bard­zo rozumiem.

No, cho­ci­aż z drugiej strony Piotr Reiss… będzie po pros­tu Piotrem Reissem.

 

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress