03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.45min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piotr Rutkowski: “Kwota transferu Modera nie była najważniejsza. Najważniejsze było to, że chłopak zostaje u nas”

Piotr Rutkowski: “Kwota transferu Modera nie była najważniejsza. Najważniejsze było to, że chłopak zostaje u nas”

Lech Poz­nań ubiegłe tygod­nie może zal­iczyć do jak najbardziej udanych. “Kole­jorz” awan­sował do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie zagra z Ben­ficą, Stan­dar­d­em Liege i Ranger­sa­mi. Klub poza pieniędz­mi, które zainka­sował za awans do europe­js­kich pucharów, dużo zaro­bił też na sprzedaży swoich zawod­ników. Z Lecha odes­zli m.in. Jóźwiak, Gum­ny czy Jakub Mod­er, który trafił do Brighton za 11 mil­ionów euro, sta­jąc się tym samym naj­droższej sprzedanym zawod­nikiem z pol­skiej ligi.

Ostat­ni czas dla Mod­era jest po pros­tu wspani­ały. 21-latek awan­sował wraz z Lechem do Ligi Europy, potem został ogłos­zony jego trans­fer do klubu Pre­mier League. Powołanie na październikowe mecze reprezen­tacji Pol­s­ki dla Jaku­ba było bard­zo owoc­ne. W ostat­nim meczu prze­ci­wko Wło­chom zdaniem wielu ekspertów był on najlep­szym zawod­nikiem na placu gry w naszej drużynie.

Piotr Rutkows­ki był goś­ciem Romana Koł­to­nia na kanale “Praw­da Fut­bolu” w ramach for­matu “Praw­da Szkole­nia”. Wiceprezes zarzą­du Lecha Poz­nań odniósł się m.in. do szkole­nia młodzieży i pow­sta­jącej nowej infra­struk­tu­ry, która ma zaowocow­ać napły­wem do pier­wszej drużyny kole­jnych wychowanków. Został również zapy­tany o trans­fer Jaku­ba Mod­era, powiedzi­ał, co było dla niego najważniejsze w tej transakcji.

Kwo­ta trans­feru Mod­era nie była najważniejsza. Najważniejsze było to, że chłopak zosta­je u nas. Nato­mi­ast oczy­wiś­cie jest tak, że cały czas mówiliśmy. Przez ten cały lip­iec i sier­pień, że nie ma w ogóle tem­atu, 10 mil­ionów i to tak rzu­cal­iśmy, że tyle i wcześniej nie ma się do nas co zgłaszać.” — mówił Piotr Rutkowski.

No i aż ktoś wresz­cie to położył. Myśmy od początku jas­no staw­iali oczeki­wa­nia, że zawod­nik zosta­je u nas i nie ma o czym gadać i dostal­iśmy coś, co dało nam moc­no do myśle­nia. Ważny w tym wszys­tkim jest zawod­nik, bo to jego trze­ba rozumieć”.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.