03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.20min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piotr Rutkowski: “Brak gry w europejskich pucharach to wina mediów”

Piotr Rutkowski: “Brak gry w europejskich pucharach to wina mediów”

Pol­skie klu­by w europe­js­kich pucharach w XXI  wieku nie są tą siłą co, wtedy kiedy te roz­gry­w­ki pow­stawały. Nasze miejsce w szeregu w klubowej piłce na Starym Kon­ty­nen­cie jest znane, co nie jest powo­dem radoś­ci dla nas wszys­t­kich, ale takie są realia i trze­ba się z tym pogodz­ić. Nie do zaak­cep­towa­nia jest jed­nak dla nas sytu­ac­ja, że pol­skie klu­by noto­rycznie od kilku lat odpada­ją na wczes­nym etapie elim­i­nacji czy to do Ligi Mis­trzów, czy do Ligi Europy.

Lech Poz­nań ostat­ni raz w Lidze Europy grał w sezonie 2015/16. Jako mis­trz Pol­s­ki “Kole­jorz” przys­tąpił, wtedy do elim­i­nacji do Ligi Mis­trzów. Poz­na­ni­a­cy odpali w III rundzie elim­i­nacji Cham­pi­ons League, prze­gry­wa­jąc w dwumeczu z FC Basel 4:1. Udało im się jed­nak dostać do Ligi Europy.

Gru­pa nie była łat­wa dla Lecha. Trafili do niej z FC Basel,  które odpadło w IV rundzie elim­i­nacji do Ligi Mis­trzów. Do tego dołączyła ACF Fiorenti­na i por­tu­gal­skie CF Os Bele­nens­es. Piłkarze Lecha Poz­nań zajęli 3. miejsce w grupie, wygry­wa­jąc na wyjeździe we Włoszech z Fiorentiną, co było miłą niespodzianką.

Zeszły sezon jak i wcześniejszy był dla pol­skiej pił­ki klubowej cięż­ki. Ani jeden klub nie zagrał w europe­js­kich pucharach. Piotr Rutkows­ki znalazł źródło tego prob­le­mu i nie są to byna­jm­niej z jego punk­tu widzenia zanied­ba­nia zarządów czy zawodników.

Pres­ja nakładana w Polsce przez nas samych, media, kibiców z roku na rok rośnie. Zwróćmy uwagę, ile lat wyliczano pol­skim klubom nieobec­ność w Lidze Mis­trzów. To nie poma­gało niko­mu.” - mówił w roz­mowie dla “Przeglą­du Sportowego” Piotr Rutkowski.

Współwłaś­ci­ciel Lecha Poz­nań troszkę odpłynął. Media piszą, że z pol­ską piłką klubową jest źle, ale czy to nie jest praw­da? Piotr Rutkows­ki chci­ał­by, chy­ba żeby zakłamy­wać rzeczy­wis­tość i mówić, że wszys­tko jest w jak najlep­szym porząd­ku, a nie jest.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.