Po mistrzostwo i basta!

Po mistrzostwo i basta!

Lech Poz­nań zwyciężył z Lechią Gdańsk sto­sunkiem bramek 1:2. Dla lechitów było to trze­ci zdoby­ty  kom­plet punk­tów na wyjeździe z rzę­du. Lech pokazał tym samym jak moc­ną jest drużyną i zro­bił kole­jny, ogrom­ny krok w stronę Mis­tr­zost­wa Pol­s­ki. Wczo­raj swój mecz wygrała Legia, a dziś odpowiedzi­ała na to Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa zachowu­jąc punkt przewa­gi nad “Wojskowy­mi”.

Mecz z Lechią mógł się szy­bko rozpocząć szczęśli­wie dla podopiecznych tren­era Macie­ja Sko­rży. W dwu­nastej min­u­cie Zaur Sada­jew zaprezen­tował moc­ny cen­trostrzał po zie­mi, ale nikt nie prze­ciął zagra­nia Czeczena i pił­ka prz­ele­ci­ała obok bram­ki. Pięć min­ut później na akcję Kole­jorza odpowiedzieli gospo­darze. Rzut wol­ny z 18 metrów wykony­wał Sebas­t­ian Mila po wąt­pli­wym faulu Pawłowskiego na Nazario. Mila strzelił jed­nak zbyt lekko pozwala­jąc Buri­ciowi ustaw­ić się i spoko­jnie zła­pać piłkę w rękawice.

Sprawa nabrała kolory­tu dokład­nie po połowie godziny gry. Pięknie dry­blingiem prawą flanką minął dwóch zawod­ników Lechii Sada­jew i odd­ał piłkę nad­b­ie­ga­jące­mu Trałce. Ten strzelił na bramkę, lecz uderze­nie okaza­ło się być niecel­nym. Na szczęś­cie dla lechitów pił­ka trafiła ostate­cznie do Hamalaine­na, a ten z bliskiej odległoś­ci wpakował ją do bram­ki. Trzy min­u­ty później w sytu­acji sam na sam znalazł się Zaur Sada­jew. Czeczen wypuś­cił jed­nak fut­bolówkę zbyt daleko i dał ją sobie wybić na wśl­izgu Ger­gonowi. Sędzia nie dopa­trzył się faulu w tej sytu­acji i grę wznaw­iał bramkarz Lechii. Do prz­er­wy Kole­jorz zwyciężał 0:1.

Dru­ga połowa mogła się zacząc fan­tasty­cznie dla zespołu tren­era Sko­rży. Dośrod­kowanie Dou­glasa z rzu­tu rożnego głową przedłużył Ara­ju­uri i pił­ka trafiła na nogę Kamińskiego, który skierował ją do siat­ki. Arbiter boczny naty­ch­mi­ast wskazał jed­nak pozy­cję spaloną wychowan­ka Lecha i wynik pozostawał bez zmian.Później dwukrot­nie zagroz­ił Sto­jan Vran­jes. Najpierw z głów­ki trafił tuż nad poprzeczką, a następ­nie poszukał szczęś­cia strza­łem z dys­tan­su. Wtedy na wysokoś­ci zada­nia stanął jed­nak Jas­min Burić.

W 63. min­u­cie doskon­ałym otwier­a­ją­cym  podaniem  do wbie­ga­jącego Kow­nack­iego popisał się Darko Jevtić. Młody napast­nik Kole­jorza dał się przepch­nąć przez Grze­gorza Wojtkowia­ka i poz­wolił na niebez­pieczną kon­trę w wyko­na­niu gospo­darzy. Makuszews­ki świet­nie uderzył na bramkę Buri­cia, ale bramkarz Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy znów udowod­nił swo­ją wyższość.

Dziesięć min­ut później bramkarz Lecha zal­iczył nawet asys­tę. Dru­gi mecz z rzę­du strzel­cem bram­ki był Szy­mon Pawłows­ki. Skrzy­dłowy Lecha doskonale wyko­rzys­tał niepo­rad­ność defen­sorów Lechii i po asyś­cie bramkarza Lecha i pod­wyższył przewagę do dwubramkowej. KIl­ka min­ut później na murawę upadł Burić i za wcześnie już  z niej nie wstał. Okaza­ło się, że potrzeb­na była zmi­ana i przez ostat­nie kilka­naś­cie min­ut dostępu do bram­ki Lecha strzegł Maciej Gos­tom­s­ki. Golkiper Lecha szy­bko mógł stracić bramkę, ale Vran­jes nie wyko­rzys­tał jego błę­du i Lechia nie potrafiła strzelić gola kon­tak­towego. Aż do 91. min­u­ty… W pier­wszej min­u­cie dolic­zonego cza­su znów przeliczył się Gos­tom­s­ki i po rzu­cie rzu­cie rożnym do bram­ki mogli trafić lechiś­ci. Piłkę z bram­ki wybił Dar­iusz Formel­la, ale skrzy­dłowy Lecha zro­bił to ręką i sędzia wskazał na jedenastkę.

Rzu­tu karnego lechiś­ci już nie zmarnowali, a pokłosiem tego była ner­wówka kibiców Lecha pod­czas ostat­nich min­ut meczu na PGE Are­nie w Gdańsku. Na szczęś­cie dla wszys­t­kich sym­pa­tyków Kole­jorza, lechi­ci dowieźli 3 punk­ty do koń­ca i Lech odzyskał pozy­cję lid­era. Od Mis­tr­zost­wa dzielą go już tylko spotka­nia z Pogo­nią Szczecin (u siebie), Górnikiem Zabrze (na wyjeździe) i Wisłą Kraków (u siebie).
ejberempire

Lechia Gdańsk – Lech Poz­nań 1:2 (0:1)

 Bram­ki: 90+1. Vran­jes — 30.Hamalainen, 74.Pawłowski

Żółte kart­ki: 58.Friesenbichler, 90+5 Mila — 36.Sadajew, 90+3 Douglas

Czer­wona kart­ka: 90+1. Formella

Lechia: Budz­iłek — Wojtkowiak, Ger­gon, Jan­ic­ki, Gomes (65.Grzelczak) — Makuszews­ki, Bory­siuk, Vran­jes, Nazario( 86. Wiśniews­ki) — Mila – Friesen­bich­ler (71.Colak)

Lech: Burić (80.Gostomski) — Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas — Linet­ty, Trał­ka — Pawłows­ki, Hamaainen, Kow­nac­ki (76. Formel­la) – Sada­jew (61. Jevtić)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress