Podbeskidzie — Lech: Bezbarwny “Kolejorz”

Na zakończe­nie 14. Kole­j­ki T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pojechał do Biel­s­ka-Białej rywal­i­zować z beni­aminkiem. Spotkanie zgod­nie z oczeki­wa­ni­a­mi było niezwyk­le zacięte, obfi­tu­jące w wiele ciekawych sytu­acji, jed­nak zabrakło tego, co kibice lubią najbardziej, a więc bramek. Podopieczni Jose Mari Bakero bezbramkowo zremisowali z Podbeskidziem i awan­sowali o jed­no oczko, na 4. pozycję.

W 3. min­u­cie dużo miejs­ca przed polem karnym miał Rafał Muraws­ki, zde­cy­dował się na uderze­nie z dys­tan­su, ale zabrakło dokład­noś­ci. Sześć min­ut później zagroże­nie pod bramką Jas­mi­na Buri­cia stworzyli gospo­darze. Sebas­t­ian Zia­j­ka wrzu­cił fut­bolówkę w pole karne, a tam z pier­wszej pił­ki strze­lał Robert Dem­jan, lecz wysoko nad bramką.

Chwilę później pił­ki w środ­ku pola nie prze­jął Mateusz Możdżeń, czym zainicjowana została groź­na kon­tra Podbeskidzia. W szes­nastkę Lecha moc­no piłkę Tomasz Górkiewicz, na 10 metrze na fut­bolówkę czekał Dar­iusz Łat­ka, jego uderze­nie było blokowane przez Rafała Murawskiego, a dobi­jał z dys­tan­su Matej Nather, ale min­i­mal­nie przestrzelił.

Spotkanie, wydawać się mogło, kon­trolował Lech, który grał w ataku pozy­cyjnym, a Podbeskidzie od cza­su do cza­su przemieszcza­ło się pod bramkę goś­ci. Podopieczni Jose Mari Bakero dużej utrzymy­wali się przy piłce, ale poza strza­łem w pier­wszych min­u­tach meczu tych zde­cy­dowanie brakowało.

W 23. min­u­cie sprzed szes­nast­ki strze­lał Grze­gorz Wojtkowiak, ale bard­zo wysoko i niecel­nie. Kil­ka min­ut później swoich sił próbował Jakub Wilk. Ten co praw­da zatrud­nił Richar­da Zaja­ca, ale obrona tego strza­łu nie spraw­iła bramkar­zowi gospo­darzy żad­nego prob­le­mu. Sytu­ac­ja na boisku nie ule­gała zmi­an­ie. „Kole­jorz” miał przewagę posi­ada­nia pił­ki, jed­nak wiele cza­su na włas­nej połowie, szuka­jąc długi­mi zagra­ni­a­mi ofen­sy­wnych graczy Lecha. Ten sposób gry nie przynosił rezultatu.

Jeszcze przed prz­er­wą Podbeskidzie miało bard­zo dobrą sytu­ację bramkową. Juraj Dan­cik bard­zo dobrze zagrał pomiędzy dwóch defen­sorów Lecha, Robert Dem­jan znalazł się w dobrej sytu­acji do odd­a­nia strza­łu, asekurowany był jedynie przez Huber­ta Wołąkiewicza, ale przestrzelił.

Drugą część spotka­nia lep­iej zaczęli gospo­darze. Lechi­ci byli nieco zagu­bi­eni, notowali wiele strat, przede wszys­tkim w środ­ku pola, a także przed włas­nym polem karnym. Te sytu­acje starali się wyko­rzys­tać piłkarze Podbeskidzia, którzy po dobrych przech­wytach Dar­iusza Łat­ki kon­tru­jąc akc­je „Kole­jorza”. Gospo­dar­zom brakowało jed­nak ostat­niego podania.

Świet­ną akcję Podbeskidzie przeprowadz­iło 56. min­u­cie spotka­nia. Sebas­t­ian Zia­j­ka minął bez prob­lemów Huber­ta Wołąkiewicza, znalazł się pod lin­ią koń­cową, zagrał na 5 metr przed bramkę Lecha, ale tam tę wybi­jali Grze­gorz Wojtkowiak wespół z Luisem Hen­riquezem, jed­nak na tyle niefor­tun­nie, że pił­ka trafiła wprost pod nogi Rober­ta Dem­jana, świet­nie zachował się ponown­ie Jas­min Burić.

Chwilę później kole­jny fatal­ny błąd popełniła defen­sy­wa Lecha. Liran Cohen minął Huber­ta Wołąkiewicza, uderzył na bramkę, ale świet­nie inter­we­niował Boś­ni­ak. Bez­nadziejną grę „Kole­jorza” zmienić starał się Jose Mari Bakero, który do gry desyg­nował Semi­ra Stili­cia i Artioma Rud­ne­va, który od początku meczu usiedli na ławce.

Pojaw­ie­nie się tej dwój­ki na boisku znacznie oży­wiło grę ofen­sy­wną goś­ci. W prze­ciągu trzech min­ut Lechi­ci stworzyli sobie kil­ka ciekawych sytu­acji. Kibice z Poz­na­nia nadal czekali na uderze­nie na bramkę. W 68. min­u­cie dośrod­kowanie z lewej strony boiska Rafała Murawskiego na bramkę powinien zamienić Semir Stil­ić, Boś­ni­ak przyjął piłkę, lecz strzelił nad bramką. Trzy min­u­ty później po cen­trze Grze­gorza Wojtkowia­ka, fut­bolówkę prze­jął Mateusz Możdżeń, uderzył z 16 metrów, ale min­i­mal­nie obok słupka.

Od momen­tu pojaw­ienia się na boisku dwóch kluc­zowych dla Lecha zawod­ników, gra tego zespołu uległa zmi­an­ie. Podopieczni Jose Mari Bakero odważniej zaatakowali, a Podbeskidzie, widząc rozpędza­jącego się „Kole­jorza”, cofnęło się do defensywy.

W 83. min­u­cie Piotr Mali­nows­ki otrzy­mał dobre podanie ze środ­ka pola, minął Grze­gorza Wojtkowia­ka, ale został zablokowany przez Huber­ta Wołąkiewicza. Cały czas to jed­nak Lech był w posi­ada­niu pił­ki i starał się na różny sposób stworzyć sobie sytu­acje do odd­a­nia strza­łu. Tych, szczegól­nie cel­nych, brakowało. W 87. min­u­cie kole­jny raz dobrze dośrod­kował Alek­san­dar Tonew, Semir Stil­ić uderzył głową, a pił­ka po jego strza­le minęła niez­nacznie bramkę.

Arbiter doliczył do reg­u­laminowego cza­su gry aż 5 min­ut, ponieważ w trak­cie drugiej połowy było kil­ka prz­erw, jed­nak i w tym okre­sie meczu żad­nej z ekip nie udało się pokon­ać bramkarza rywali. W dolic­zonym cza­sie spotka­nia to Podbeskidzie zamknęło Lecha pod włas­ną bramką i ostate­cznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA — LECH POZNAŃ 0:0

BRAMKI: -

Żółte kart­ki: Cohen, Sokołows­ki – Wilk, Hen­riqueza, Kriwiec

PODBESKIDZIE: Zajac — Sokołows­ki, Dan­cik, Konieczny, Górkiewicz — Zia­j­ka, Nather, Łat­ka, Cohen (63. Mali­nows­ki), Pate­juk (78. Rogal­s­ki)  — Dem­jan (75. Cieśliński)

LECH: Burić — Wojtkowiak, Kamińs­ki, Wołąkiewicz, Hen­riquez — Możdżeń, Injac, Muraws­ki, Kri­wiec (62. Rud­nev), Wilk (75. Tonew) — Ślusars­ki (62. Stilić)

SĘDZIA: Marcin Borski

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress