02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.29min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podbeskidzie — Lech: Wykorzystali przewagę i wygrali

Ciekawe spotkanie oglą­dali kibice na zakończe­nie 13. kole­j­ki. Lech do prz­er­wy remisował z Podbeskidziem 1:1. W drugiej połowie po czer­wonej kartce dla Pietrasi­a­ka grał w prze­wadze liczeb­nej, wyko­rzys­tał ją i ostate­cznie wygrał 3:2. Gole dla Lecha zdoby­wali Ślusars­ki (dwa) i Bereszyńs­ki. Po tym spotka­niu podopieczni Mar­iusza Ruma­ka awan­sowali na pozy­cję wicelidera.

Poprzed­nie wiz­y­ty Lecha Poz­nań w Biel­sku-Białej nie mogły dobrze nastaw­ić kibiców „Kole­jorza” do spotka­nia z Podbeskidziem. Gospo­darze na włas­nym obiek­cie staw­ia­ją trudne warun­ki i choć do cza­su meczu w trzec­im zespołem Ekstrak­lasy nie wygrali od lutego tego roku, to na połud­niu Pol­s­ki należało się spodziewać ciężkiej przeprawy.

Mimo to Lechi­ci grali kon­sek­went­nie, a to opłaciło się w 23. min­u­cie spotka­nia, gdy z rzu­tu rożnego piłkę w pole karne zacen­trował Hen­riquez. Tę z bliskiej odległoś­ci do siat­ki skierował Ślusars­ki. Wydawało się, że od tego momen­tu podopieczni Mar­iusza Ruma­ka nie będą mieli więk­szych prob­lemów z kon­trolowaniem meczu i stwarzaniem sobie kole­jnych sytu­acji bramkowych. Te były, jed­nak Lechit­om zabrakło zim­nej krwi pod bramką golkipera Podbeskidzia.

Sami jed­nak sprowokowali groźną sytu­ację pod bramką Buri­cia, która zakończyła się stratą bram­ki. Dośrod­kowanie Chmiela trafiło Dem­jana w głowę, niepewnie inter­we­niował bramkarz Lecha, a napast­nik Podbeskidzia popraw­ił i uderze­niem z pół­wole­ja doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Goś­cie nie zamierza­li rezyg­nować i jeszcze przed prz­er­wą mogli ponown­ie przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją korzyść, gdy Lovren­ci­cs wychodz­ił na czys­tą pozy­cję, a tego nieprzepisowo pow­strzymy­wał Pietrasi­ak i sędzia wyrzu­cił z boiska obrońcę Podbeskidzia.

Po prz­er­wie zgod­nie z przewidy­wa­ni­a­mi „Kole­jorz” kon­trolował prze­bieg spotka­nia i dłużej utrzymy­wał się przy piłce. Goś­cie starali się stworzyć sytu­acje bramkową, lecz ani Ślusars­ki ani Trał­ka nie zagrozili bram­ce Zaja­ca. Piłkarze Marci­na Sasala również starali się zagroz­ić bram­ce rywali i przy każdej możli­wej okazji starali się wyprowadz­ić kon­tratak. Jed­ną z nich w tylko sobie wiadomy sposób zmarnował Jeleń, który wyprzedz­ił Ceesaya i z bliska strzelił obok słupka.

Lech dru­gi raz w tym meczu dopiął swego i wyprowadz­ił znakomitą kon­trę zakońc­zoną niezwyk­le pre­cyzyjnym uderze­niem Ślusarskiego, który ponown­ie wyprowadz­ił swo­ją drużynę na prowadze­nie. Chwilę później jed­nak fatal­ny błąd popełnił Ceesay, który wpierw minął się z piłką, a później sfaulował Adam­ka w polu karnym i sędzia wskazał na wap­no. Do jede­nast­ki pod­szedł Jeleń, lecz Burić wyczuł jego intencję i sparował uderze­nie na rzut rożny.

Gospo­darze starali się odro­bić straty, lecz to Lech zdobył kole­jną bramkę. Ofen­sy­wnie gra­ją­cy w drugiej połowie spotka­nia Możdżeń zacen­trował w pole karne, a tam bard­zo dobrze zachował się Bereszyńs­ki, który głową uderzył nisko lecącą piłkę. Ta odbiła się od słup­ka i wpadła do bram­ki. Podbeskidzie nie zamierza­ło jed­nak rezyg­nować. Kil­ka min­ut później doprowadz­iło do wyrów­na­nia, kiedy cen­trę z rzu­tu wol­nego na bramkę zamienił niepil­nowany Adamek.

W ostat­nich frag­men­tach spotka­nia Lech kon­trolował prze­bieg spotka­nia i mimo tego, że to bardziej Podbeskidz­iu powin­no zależeć na zdoby­ciu kole­jnego gola. To jed­nak goś­cie częś­ciej prze­by­wali na połowie rywala i ostate­cznie wygrali 3:2.

PODBESKIDZIELECH 2:3

BRAMKI: ‘34 Dem­jan, ‘85 Adamek — ‘23, ‘68 Ślusars­ki, ‘78 Bereszyński

Żółte kart­ki: Byrtek, Chmiel — Możdżeń

Czer­wona kart­ka: Pietrasiak

PODBESKIDZIE: Zajac — Cien­ci­ała, Byrtek, Pietrasi­ak, Król – Chmiel (81. Pawela), Piter-Bućko, Nather, Zia­j­ka – Jeleń (87. Cohen), Dem­jan (61. Adamek)

LECH: Burić — Możdżeń, Ceesay, Djur­d­je­vić, Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Trał­ka, Muraws­ki (83. Drew­ni­ak), Linet­ty (73.Bereszyński), Ubi­parip (18. Tonew) — Ślusarski

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.