Podbeskidzie — Lech: Zwycięstwo niedające lidera

Podbeskidzie — Lech: Zwycięstwo niedające lidera

Kole­jorz wygrał w Biel­sku 2–0, ale pozostał na drugim miejs­cu w tabeli. Swój mecz wygrała również warsza­wska Legia, która nie dała sobie wydrzeć lidera.

Obie drużyny moc­no weszły w to spotkanie. Już w 5. min­u­cie okazję na strze­le­nie gola mieli gospo­darze. Chmiel znalazłam się z piłką w wol­nym polu i popędz­ił pod bramkę Gos­tom­skiego, jed­nak w ostat­niej chwili inter­we­niować zdołał Kadar.  Odpowiedzieć próbowali lechi­ci, Kei­ta zde­cy­dował się na strzał z okol­i­cy dwudzi­estego metra, ale Zajac dobrze spisał się w obronie. Kil­ka min­ut później Sada­jew dośrod­kował z prawego skrzy­dła do Formel­li, ale ten uderzył niecel­nie z wole­ja. Po pół­godzinie gry niewiele się zmieniło na placu gry. Znowu szan­sę mało Podbeskidzie, ale czu­jni w bram­ce zachował się Gos­tom­s­ki, który obro­bił strzał głową na krót­ki słu­pek. Min­utę późnej na prowadze­nie wyjść powin­ni lechi­ci. Super piłkę otrzy­mał Sada­jew, ale skik­sował w polu karnym i uderzył obok bram­ki Zajaca.

Po prz­er­wie do robo­ty wzięli się piłkarze Kole­jorza. W 48. min­u­cie fatal­ny błąd w obronie popełnił Mażan, który źle wyco­fał piłkę do bramkarza. Tę sytu­ację wyko­rzys­tał Darek Formel­la, który bez prob­le­mu pokon­ał Zaja­ca. W 56. min­u­cie zago­towało się pod bramką Gos­tom­skiego. Iwańs­ki dośrod­kował z rzu­tu wol­nego, głową uderzał Konieczny, a fut­bolówka przelobowała bramkarza Lecha i trafiła w poprzeczkę. Gospo­darze bard­zo chcieli wyrów­nać, ale nie potrafili wykończyć żad­nej stwor­zonej akcji. W 73. min­u­cie na strzał zde­cy­dował się Kamińs­ki, jed­nak pił­ka minęła bramkę Zaja­ca. Dziesięć min­ut później dobrze zagrali lechi­ci, Formel­la zagrał wzdłuż pola karnego, ale zabrakło tam Sada­je­wa. Chwilę później ponown­ie dośrod­kowywał Formel­la, głową uderzał Czeczen, jed­nak pił­ka pole­ci­ała min­i­mal­nie nad bramką. W 88. min­u­cie wynik pod­wyższył Hamalainen. Finowi podał Pawłows­ki, ten minął bramkarza gospo­darzy i wpakował piłkę do pustej bramki.

Podbeskidzie Biel­sko-Biała –Lech Poz­nań (0:0) 0:2

Bram­ki: 48. Formel­la, 88. Hamalainen

Żółte kart­ki: Śpiącz­ka, Kołodziej – Kamińs­ki, Kei­ta, Jevtić

Podbeskidzie:  Richard Zajac – Robert Mazáň, Kris­t­ian Kolčák, Bartłomiej Konieczny (77. Dar­iusz Kołodziej), Tomasz Górkiewicz – Dami­an Chmiel, Maciej Iwańs­ki, Artur Lenar­tows­ki, Marek Sokołows­ki  –  Maciej Korzym (62. Robert Dem­jan), Bar­tosz Śpiącz­ka (46. Idris­sa Cisse)

Lech: Maciej Gos­tom­s­ki — Tomasz Kędzio­ra, Tamas Kadar, Marcin Kamińs­ki, Luis Hen­riquez — Łukasz Trał­ka, Arnaud Djoum (46. Kaspeer Hamalainen) — Dar­iusz Formel­la, Darko Jevtić (63. Karol Linet­ty), Muhamed Kei­ta (46. Szy­mon Pawłows­ki) — Zaur Sadajew

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress