Podsumowanie 11. kolejki: Kolejna zmiana lidera

W tej kole­jce po raz kole­jny nie popisali się sędziowie. Ponown­ie najwięk­sze błędy przy­trafi­ały się w meczu Wisły, gdzie sędzia nie uznał praw­idłowo zdobytej bram­ki przez ŁKS. Nie zabrakło też kuri­ozal­nej sytu­acji, jak włącze­nie się zrasza­czy w trak­cie meczu Lechii z Lechem.

ZAGŁĘBIE LUBINKORONA KIELCE 3:1
BRAMKI: 37′ Nhamoine­su, 54’Sernas, 60′ Woź­ni­ak — 84′ Kaczmarek

Tren­er Zagłębia — Jan Urban — był już prak­ty­cznie jed­ną nogą poza klubem. Mówiło się o jego rychłej dymisji, jed­nak po meczu z Koroną na pewno jego sytu­ac­ja w klu­bie nieco się popraw­iła. Dzię­ki bramkom Costy Nhamoine­su, Darvy­dasa Ser­nasa oraz Arka­diusza Woź­ni­a­ka, Lubini­an­ie wyraźnie pokon­ali Kiel­czan i ich sytu­ac­ja w tabeli nieco się popraw­iła. Goś­cie odpowiedzieli jedynie golem Marci­na Kacz­mar­ka w końców­ce. A w dolic­zonym cza­sie gry, po drugiej żółtej kartce, z boiska wyle­ci­ał Hernani.

GÓRNIK ZABRZERUCH CHORZÓW 1:2
BRAMKI: 14′(k.) Nakoul­ma — 60′ Szyn­drows­ki, 79′ Piech

Der­by Śląs­ka tym razem dla Ruchu. Mimo, że to gospo­darze po bram­ce z rzu­tu karnego Pre­juce Nakoul­my prowadzili, to właśnie Ruch, po bramkach Mar­ka Szyn­drowskiego i Arka­diusza Piecha, zdobył ostate­cznie trzy punk­ty. Przez najbliższe kil­ka miesię­cy na Śląsku rządz­ił będzie chor­zows­ki Ruch.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — GKS BEŁCHATÓW 1:0
BRAMKA: 66′ Frankowski

Franek-Łow­ca bramek” zapewnił trzy punk­ty swo­jej drużynie, bramką z 66. min­u­ty. Jed­nocześnie było to jego 156. gol na boiskach Ekstrak­lasy! Szko­da tylko, że sędzie uznał tę bramkę, mimo, że Frankows­ki w momen­cie poda­nia zna­j­dował się na ewident­nym spalonym…

ŚLĄSK WROCŁAW — PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:0
BRAMKA: 24′ Celeban

Ostat­ni mecz Śląs­ka Wrocław na boisku przy uli­cy Oporowskiej. Tym szczęśli­wszy dla nich, że przy­godę z tym sta­dionem udało się zakończyć zwycięst­wem. Skrom­nym, bo skrom­nym, ale jed­nak zwycięst­wem. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Piotr Cele­ban, który prze­ciął uderze­nie Cris­tiana Omara Diaza.

LECHIA GDAŃSK — LECH POZNAŃ 0:0

Lechia — Lech: Niewyko­rzys­tane sytu­acje dają remis

ŁÓDZKI KS — WISŁA KRAKÓW 1:2
BRAMKI: 9′ Sza­ła­chows­ki — 32′ Lamey, 51′ Biton

Po raz dru­gi z rzę­du Wisła otrzy­mała prezent od sędziego. Jed­nak po kolei. Mecz zaczął się od niespodziewanego prowadzenia gospo­darzy. Bramkę dla ŁKS‑u zdobył Sebas­t­ian Sza­ła­chows­ki. Jeszcze do prz­er­wy odpowiedzi­ał Michael Lamey. Na początku drugiej połowy, goś­ci na prowadze­nie wyprowadz­ił nieza­wod­ny David Biton. W 80. min­u­cie ŁKS doprowadz­ił jed­nak do wyrów­na­nia. Jed­nak nie do koń­ca… Sędziowie jakimś cud­em zobaczyli w tej akcji spalonego i bram­ki nie uznali. W dolic­zonym cza­sie gry z boiska wyle­ci­ał jeszcze Paweł Golańs­ki, za kop­nię­cie przeciwnika.

LEGIA WARSZAWAWIDZEW ŁÓDŹ 2:0
BRAMKI: 66′ Żyro, 90+1′ Wolski

Ligowy klasyk dla Legii, której trzy punk­ty zapewniła młodzież. Odpal­ił wresz­cie Michał Żyro. Uważany za wiel­ki tal­ent, 19-let­ni piłkarz, zdobył swo­ją pier­wszą bramkę w lidze. Podob­nie zresztą, jak Rafał Wol­s­ki, który dobił Widzew już w dolic­zonym cza­sie gry.

KS CRACOVIAPOLONIA WARSZAWA 0:0

Niezwyk­le wyrów­nany mecz, w którym po raz kole­jny (nieste­ty) w głównych rolach wys­tąpili arbi­trzy. W 89. min­u­cie po ogrom­nym zamiesza­niu w polu karnym Polonii, piłkę do bram­ki skierował Van der Biezen. Sędzie jed­nak dopa­trzył się spalonego. Kole­j­na w tej kole­jce, kon­trow­er­syj­na decyzja.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress