Podsumowanie 12. kolejki: Bez zmian w czubie

Sol­i­darnie zgu­bione punk­ty przez klu­by z czołów­ki — tak pokrótce moż­na opisać dwu­nastą ser­ię spotkań T‑Mobile Ekstrak­lasy. Pon­ad­to hit w Poz­na­niu na remis i niespodziewana poraż­ka Wisły u siebie.

GÓRNIK ZABRZEJAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0
BRAMKI: 81′ Nakoul­ma, 87′ Gołębiewski

Choć nie zawsze tak się zdarza, to w tym meczu wygrała po pros­tu druży­na lep­sza. Zwłaszcza w drugiej połowie, “Jaga” prak­ty­cznie nie ist­ni­ała. Trzy “ocz­ka” gospo­dar­zom zapewnił Pre­juce Nakoul­ma i kuri­ozal­nym golem Daniel Gołę­biews­ki. Tym samym Górnik prz­er­wał passę pię­ciu meczów bez wygranej.

ŚLĄSK WROCŁAW — LECHIA GDAŃSK 1:0
BRAMKA: 51′ Voskamp

Otwar­cie nowego, pięknego sta­dionu, kom­plet kibiców na try­bunach, mecz dwóch zaprzy­jaźnionych drużyn i zwycięst­wo gospo­darzy — czego chcieć więcej? Te 43. tysiące kibiców urad­ował Holen­der Johan Voskamp, którzy strzelił swo­ją piątą ligową bramkę.

GKS BEŁCHATÓW — ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1
BRAMKI: 17′ Baran, 60′ Buza­ła — 28′ Rachwał

Kole­j­na poraż­ka Zagłębia. Klub nadal zna­j­du­je się w stre­fie spad­kowej i to przy­czyniło się właśnie do zwol­nienia Jana Urbana ze stanowiska szkole­niow­ca goś­cie sobot­niego meczu. Zastąpił go Czech Pavel Hapal. Tren­era Urbana state­cznie zwol­niły bram­ki Grze­gorza Barana oraz Pawła Buza­ły. Nie pomogła ta strzelona przez Patry­ka Rach­wała, choć urody była przedniej.

WIDZEW ŁÓDŹ — KS CRACOVIA 1:0
BRAMKA: 10′ Oziębała

Sędzia w tym spotka­niu miał pole do popisu. Gospo­darze kończyli mecz w dziesię­ciu, a goś­cie… w ośmiu! Cztery “czer­wnie­nie” w meczu — sytu­ac­ja rzad­ko spo­tykana. W 10. min­u­cie Widzew wyszedł na prowadze­nie za sprawą Prze­mysła Oziębały, który… w tym meczu miał w ogóle nie wys­tąpić. Cztery min­u­ty później z boiska wyle­ci­ał Ugochuk­wu Ukah. “Pasy” czer­wone kart­ki dostawali kole­jno, w min­u­tach: 74. (Kosanović), 90+2. (Bartczak) oraz 90+5. (Puzi­ga­ca).

WISŁA KRAKÓWPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0:1
BRAMKA: 26′ Dancik

Najwięk­sza sen­sac­ja kole­j­ki. Po słabym początku sezonu, od jakiegoś cza­su Podbeskidzie jest drużyną, z którą liczyć muszą sie najlep­si. Przekon­ała się o tym Legia, która prze­grała w Warsza­w­ie z Biel­szczana­mi, przekon­ała się ter­az też Wisła. Gola na wagę trzech punk­tów zdobył Juraj Dancik.

KORONA KIELCE — ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY 0:2
BRAMKI: 74′ Saganows­ki, 90+5′ Kłus

Kole­j­na niespodzian­ka, choć nie aż tak duża, jak ta w Krakowie. Korona po świet­nym początku, prze­grała właśnie trze­ci mecz z rzę­du, co zepch­nęło ich w dół w tabeli. A ŁKS? Pod wodzą Michała Pro­bierza klub nabiera rozpę­du. Trzy punk­ty zapewnił im duet Marek Saganows­ki-Dar­iusz Kłus.

LECH POZNAŃ — LEGIA WARSZAWA 0:0

Lech — Legia: Zdomi­nowali rywala, ale co z tego?

RUCH CHORZÓWPOLONIA WARSZAWA 0:1
BRAMKA: 67′ Sultes

Polonii wresz­cie udało się wygrać na wyjeździe w tym sezonie. Udało się tego dokon­ać w Chor­zowie, na Cichej, gdzie w tym sezonie gospo­darze są bard­zo gościn­ni i drużyny przy­jezdne częs­to zdoby­wa­ją pełną pulę punk­tów. “Czarnym Koszu­lom” udało się to dzię­ki bram­ce Pavela Sultesa.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress