Podsumowanie 13. kolejki: Śląsk nadal na szczycie

Kole­j­ka der­bów — tak pokrótce moż­na pod­sumować tę ser­ię spotkań. Były der­by Śląs­ka (Podbeskidzie — Górnik) oraz Krakowa. Dla nas, kiboli Lecha, kole­j­ka ta nie był udana. Ale inaczej być nie mogło, sko­ro “Kole­jorz” prze­grał z Polonią Warszawa.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA GÓRNIK ZABRZE 1:1
BRAMKI: 80′ Cieślińs­ki — 63′ Zahorski

Pier­wsza połowa w tym meczu była strasznie nud­na. Mecz rozkrę­cił się po prz­er­wie, czego efek­tem były bram­ki Adama Cieślińskiego dla gospo­darzy oraz Tomasza Zahorskiego dla goś­ci. Podbeskidzie po strze­le­niu bram­ki wyrównu­jącej było blisko wygranej, ale nie udało im się zdobyć już gola na wagę kole­jnych dwóch “oczek”.

POLONIA WARSZAWALECH POZNAŃ 1:0

http://lechnews.pl/polonia-%e2%80%93-lech-bez-trzech-punktow-i-gola

KORONA KIELCEGKS BEŁCHATÓW 2:2
BRAMKI: 17′ Stano, 45′ Lisows­ki — 76′ Wró­bel, 90′ Mysiak

Kap­i­talne spotkanie. Gospo­darze wys­zli na prowadze­nie w 17. min­u­cie za sprawą gola Pavola Stano. W 31. min­u­cie z boiska wyle­ci­ał Jacek Kiełb, który otrzy­mał drugą żółtą kartkę. Nie pod­cięło to skrzy­deł gospo­dar­zom, bowiem w ostat­niej min­u­cie reg­u­laminowanego cza­su gry, Tomasz Lisows­ki krop­nął potężnie z rzu­tu wol­nego, pod­wyższa­jąc prowadze­nie. Na kwad­rans przed końcem, gola kon­tak­towego zdobył Tomasz Wró­bel, a w ostat­nich min­u­tach do remisu doprowadz­ił Maciej Mysiak.

ŁÓDZKI KSRUCH CHORZÓW 0:4
BRAMKI: 8′ Stawar­czyk, 51′ Grodz­ic­ki, 66′ Piech, 67′ Abbott

Wró­cił kosz­mar ŁKS‑u z początku sezonu. Druży­na, która prze­gry­wała wysoko mecze, a później się odbu­dowała, dzię­ki tren­erowi Michałowi Pro­bier­zowi, ter­az praw­dopodob­nie znowu wpadła w dołek. Powo­dem może tutaj być ode­jś­cie właśnie Pro­bierza, to Arisu Saloni­ki. ŁKS w meczu z Ruchem pograżył bram­ki kole­jno Stawar­czy­ka, Grodz­ick­iego, Piecha oraz Abbotta.

LECHIA GDAŃSK — WIDZEW ŁÓDŹ 0:0

Trze­ci bezbramkowy remis Lechii na włas­nym, nowym sta­dion­ie. To chy­ba wystar­czy za pod­sumowanie tego nud­nego meczu.

ZAGŁĘBIE LUBIN — ŚLĄSK WROCŁAW 1:5
BRAMKI: 79′ Wołczek (sam.) — 2′ Diaz, 20′ Ćwie­long, 65′ Cele­ban, 85′ Voskamp, 90+3′ Isailović (sam.)

Prawdzi­wy pogrom na rozpoczę­cie pra­cy z Zagłę­biem doz­nał nowy tren­er Lubin­ian — Czech Pavel Hapal. Wrocław­ian­ie nie szczędzili gospo­darzy, apliku­jąc im aż pięć bramek na Dia­log Are­nie. Strzel­ca­mi byli: Cris­t­ian Diaz, Piotr Ćwie­long, jeno immenik — Cele­ban, Holen­der Johan Voskamp oraz… bramkarz Zagłębia — Boris Isailović, który wpakował sobie piłkę do włas­nej bram­ki. Dla Zagłębia trafił… obroń­ca Śląs­ka — Krzysztof Wołczek.

KS CRACOVIA — WISŁA KRAKÓW 1:0

U naszych zgód: Cra­covia rządzi w Krakowie!

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — LEGIA WARSZAWA 0:0

Mecz wyrów­nany i… nud­ny. Legia była częś­ciej przy piłce, jed­nak nic jej z tego nie przy­chodz­iło i klu­by podzieliły się punktami.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress