Podsumowanie 15. kolejki: Śląsk Mistrzem Jesieni

Wicemistrz Pol­s­ki — Śląsk Wrocław — został Mis­trzem Jesieni sezonu 2011/12. Jed­nak czy przez­imu­je na pier­wszym miejs­cu — nie wiado­mo. Pozostały oczy­wiś­cie do roze­gra­nia awansem jeszcze dwie kole­j­ki z rundy wiosennej.

POLONIA WARSZAWAPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:1
BRAMKI: 72′, 85′ Cani — 4′ Sacha

Polo­nia za sprawą Edgara Caniego, potrafiła w drugiej połowie odwró­cić losy tego meczu. Albańczyk wszedł na boisko w 55. min­u­cie i to był punkt zwrot­ny w tym meczu. Albańczyk trafił dwukrot­nie i zapewnił tym samym trzy punk­ty “Czarnym Koszu­lom”. Na początku meczu, gola dla Biel­szczan zdobył Mar­iusz Sacha.

ŚLĄSK WROCŁAW — WISŁA KRAKÓW 0:1
BRAMKA: 50′(k.) Boguski

Gdy­by “Biała Gwiaz­da” prze­grała ten mecz, miała­by już bard­zo małe szanse na obronie mis­tr­zowskiego pasa. Nato­mi­ast wrocław­ian­ie wygod­niej usad­ow­ili­by się na fotelu lid­era. Tak się jed­nak nie stało i będą­ca w kryzysie Wisła pokon­ała Śląsk 1:0, po golu Rafała Boguskiego z rzu­tu karnego.

ŁÓDZKI KLUB SPORTOWYJAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:1
BRAMKI: 16′ Łukasiewicz — 63′(k.) Norambuena

Mimo opty­cznej przewa­gi łodz­ian, gospo­dar­zom nie udało się zainka­sować pełnej puli punk­tów. Na szy­bko zdobytą bramkę przez Antoniego Łukasiewicza, golem odpowiedzi­ał Alex­is Noram­bue­na. Była to jed­na z nielicznych dobrych akcji goś­ci, zakońc­zona rzutem karnym zamienionym na gola.

GÓRNIK ZABRZE — ZAGŁĘBIE LUBIN 4:1
BRAMKI: 14′, 74′ Nakoul­ma, 40′(sam.) Reina, 55′ Zahors­ki — 58′ Hanzel

Mimo wielu bramek w tym meczu, poziom spotka­nia nie był zbyt wyso­ki. Wysok­ie było za to zwycięst­wo Górni­ka. Spo­ra w tym zasłu­ga Pre­jucy Nakoul­my, który zdobył dwa gole i “pomógł” Reinie przy jego  samobóju. Czwartą bramkę dla gospo­darzy zdobył Tomasz Zahors­ki. Goś­cie byli jedynie w stanie odpowiedzieć trafie­niem Łukasza Hanzela.

KORONA KIELCELEGIA WARSZAWA 1:0
BRAMKA: 24′ Korzym

Goś­cie tego spotka­nia nie wyko­rzys­tali potknię­cia Śląs­ka Wrocław i nie wskoczyli na fotel lid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy. Korona w tym spotka­niu nie dała rozwinąć skrzy­deł Legii i wygrała bard­zo zasłuże­nie po golu Macie­ja Korzyma.

KS CRACOVIAGKS BEŁCHATÓW 2:1

U naszych zgód: Cra­covia wygry­wa w dra­maty­cznych okolicznościach

LECH POZNAŃ — WIDZEW ŁÓDŹ 0:1

Lech — Widzew: I nie zmienia się nic

LECHIA GDAŃSK — RUCH CHORZÓW 1:0
BRAMKA: 12′(sam.) Stawarczyk

Trzy punk­ty Lechii zapewnił piłkarz… chor­zowskiego Ruchu. Piotr Stawar­czyk zdobył bramkę samobójczą — przy wydat­nej pomo­cy Abdou Raza­c­ka Tra­ore — na wagę zwycięst­wa gospo­darzy. Było to czwarte zwycięst­wo w tym sezonie gdańszczan i drugie na PGE Arenie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress