06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.43min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 16. kolejki: Faworyci nie zawiedli

Cała czołówka sol­i­darnie wygrała swo­je mecze i w czu­bie tabeli zachowany został sta­tus quo. Naj­ciekawszym wydarze­niem kole­j­ki było przeła­manie się Lecha ii wysok­ie zwycięst­wo na Łódzkim KS-em. Podobać mógł się również hat­trick Edgara Caniego z Polonii Warszawa.

GKS BEŁCHATÓWRUCH CHORZÓW 1:1
BRAMKI: 13′ Wró­bel — 59′ Jankowski

Bardziej cen­ny ten remis jest dla goś­ci — od 62. min­u­ty grali w osła­bi­e­niu, po drugiej żółtej kartce dla Gab­o­ra Stra­ki, mimo to nie dali wbić sobie bram­ki i dowieźli ten remis do koń­ca. A gola na wagę jed­nego punk­tu zdobył trzy min­u­ty przed wyrzuce­niem Stra­ki, Maciej Jankowski.

LECHIA GDAŃSKPOLONIA WARSZAWA 1:3
BRAMKI: 37′ Tra­ore — 8′, 14′, 43′ Cani

Cani show — to powin­no wystar­czyć za pod­sumowanie tego spotka­nia. Albańczyk wybił z głowy zdoby­wanie punk­tów w tym meczu gdańszczanom. Najpierw wpakować szy­bko dwie bram­ki, a później ekspre­sowo odpowiedzi­ał na kon­tak­towe trafie­nie Abdou Raza­c­ka Tra­ore. Warto dodać, że w dolic­zonym cza­sie gry z boiska wyrzu­cony został — chy­ba zbyt pochop­nie — Tomasz Daw­id­ows­ki, za uderze­nie rywala.

KORONA KIELCEKS CRACOVIA 0:0

U naszych zgód: Cra­covia na remis w Kielcach

JAGIELLONIA BIAŁYSTOKPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0:2
BRAMKI: 34′ Zia­j­ka, 56′ Sacha

Dość niespodziewane, acz zasłużone zwycięst­wo ekstrak­la­sowego beni­amin­ka z Biel­s­ka na trud­nym tere­nie w Białym­stoku. Podbeskidzie było w tym meczu lep­sze i Jagiel­lonia może mieć jedynie pre­ten­sje do siebie za słabą grę.

LECH POZNAŃŁÓDZKI KLUB SPORTOWY 4:0

Lech — ŁKS: Loko­mo­ty­wa wró­ciła na właś­ci­we tory?

GÓRNIK ZABRZEŚLĄSK WROCŁAW 0:2
BRAMKI: 37′ Cele­ban, 85′ Sobota

Lid­er nie zwal­nia tem­pa i ma zami­ar przez­i­mować na fotelu, który okupu­je już od dłuższego cza­su. Tym razem Śląskowi rady nie dał zabrza­ńs­ki Górnik, który musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki na swoim sta­dion­ie. Ozdobą meczu było piękne trafie­nie Walde­mara Sobo­ty — pił­ka po jego strza­le odbiła się od poprzecz­ki oraz słup­ka i zatrzepotała w siatce.

WISŁA KRAKÓWWIDZEW ŁÓDŹ 1:0
BRAMKA: 33′ Genkow

Biała Gwiaz­da” pod wodzą nowego tren­era, Kaz­imierza Moskala, nie gra może zbyt pięknie, ale reg­u­larnie zdoby­wa­ją punk­ty. Tym razem udało im się pokon­ać na włas­nym sta­dion­ie przeży­wa­ją­cy kryzys łódz­ki Widzew 1:0, po golu kry­tykowanego w tym sezonie, Buł­gara Cwe­tana Genkowa.

ZAGŁĘBIE LUBINLEGIA WARSZAWA 0:4
BRAMKI: 23′ Rybus, 38′ Vrdol­jak, 86′ Ljubo­ja, 89′ Borysiuk

Piłkarze ze stol­i­cy zdekla­sowali w tym meczu Zagłę­bie na ich włas­nym sta­dion­ie. Podopieczni Macie­ja Sko­rży w ubiegły czwartek zostali wypunk­towani w Lidze Europe­jskiej przez PSV, a dzisi­aj zro­bili to samo z Zagłę­biem. Z tym, że zdobyli jed­ną bramkę więcej. “Wojskowi” byli poza zasięgiem gospodarzy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.