Podsumowanie 17. kolejki: Śląsk ucieka

Nad­szedł właśnie koniec rundy jesi­en­no-początkowo wiosen­nej. Po 17. kole­jkach w T‑Mobile Ekstrak­lasie prowadzi wrocławs­ki Śląsk, który ma cztery pun­tky prze­wawa­gi nad drugą Legią i sześć nad Polonią. Lech pią­ty ze stratą dziewię­ciu “oczek” do lidera.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA — GKS BEŁCHATÓW 1:0
BRAMKA: 58′ Ziajka

Biel­szczanom udało się zre­wanżować bełcha­towianom, bo w pier­wszym meczu tych drużyn padł wynik 6:0(!) dla GKS‑u. Gola na wagę trzech punk­tów zdobył Sebas­t­ian Zia­j­ka. Tym samym Podbeskidzie zaj­mu­je pewne miejsce w środ­ku tabeli.

WISŁA KRAKÓWPOLONIA WARSZAWA 0:1
BRAMKA: 84′ Sultes

Mimo, że do pier­wszego składu Wisła wró­cili Maor Melik­son i Patryk Małec­ki, nie udało się zdobyć gospo­dar­zom nawet punk­tu w tym meczu. Zwycięst­wo Polonii zapewnił Pavel Sultes golem w końców­ce spotka­nia. Warto zaz­naczyć, że od 58. min­u­ty “Białą Gwiaz­da” grała w dziesiątkę po czer­wonej kartce dla Junio­ra Diaza. Polo­nia też mecz kończyła w 10., ale Maciej Sad­lok swo­ją drugą kartkę zobaczył w dolic­zonym cza­sie gry.

RUCH CHORZÓWKORONA KIELCE 4:1
BRAMKI: 21′, 25′, 37′(k.) Zieńczuk, 90+4′ Abbott — 44′(k.) Vuković

Zieńczuk show — tak pokrótce moż­na opisać te spotkanie. Były reprezen­tant pol­s­ki zdobył hat-tric­ka w ciągu szes­nas­tu min­ut, zapew­ni­a­jąc prak­ty­cznie tym samym zwycięst­wo Ruchowi. Korona odpowiedzi­ała bramką Vukovi­cia z karnego, ale dobił ich jeszcze Paweł Abbott w dolic­zonym cza­sie gry ład­nym golem.

WIDZEW ŁÓDŹ — GÓRNIK ZABRZE 2:0
BRAMKI: 9′ Bud­ka, 28′ Oziębała

Łodzian­ie wygrali spotkanie zasłuże­nie i dość pewnie — po pół godzinie prowadzili już 2:0 i wynik do koń­ca meczu już się nie zmienił. Sza­le zwycięst­wa przechyliły gole Bud­ki i Oziębały.

LEGIA WARSZAWAKS CRACOVIA 0:0

U naszych zgód: “Pasy” zatrzy­mały Legię

ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY — ŚLĄSK WROCŁAW 1:2
BRAMKI: 10′ Łukasiewicz — 78′ Kaźmier­czak, 88′ Wasiluk

Trze­ba umieć wygry­wać mecze, w których nie jest się lep­szym. Tak właśnie zagrał Śląsk. ŁKS na pewno nie zasłużył na porażkę. Mimo to, dzię­ki nosowi tren­er­skiemu Ores­ta Lenczyk, to wrocław­ian­ie wywieźli kom­plet punk­tów z Łodzi. W 65. min­u­cie na boisku zamel­dowali się Wasiluk i Kaźmier­czak. I trzy­naś­cie min­ut później ten pier­wszy wrzu­cił na głowę drugiego i był remis. Dziesięć min­ut później już sam Wasiluk zdobył bramkę i zapewnił wygraną swo­jej drużynie.

LECHIA GDAŃSK — JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0:1
BRAMKA: 86′ Rasiak

Kole­jny sła­by mecz w wyko­na­niu Lechii. Nic się nie zmieniło nawet po tym, jak na stanowisku tren­era Tomasza Kafarskiego zastąpił Rafał Ula­tows­ki. Gdańszczanie zostali wyg­wiz­dani przez swoich kibiców. Goś­cie są na pewno w lep­szych humorach. A swo­ją pier­wszą bramkę po powro­cie do Pol­s­ki zdobył Grze­gorz Rasi­ak. I to jakże cenną…

LECH POZNAŃ — ZAGŁĘBIE LUBIN 3:2

Lech — Zagłę­bie: Kon­cert Rudneva

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress