Podsumowanie 18. kolejki

W min­ionym tygod­niu, w pol­skiej Ekstrak­lasie roze­gra­no nie osiem, a dziewięć meczów. Jed­nym z nich, było zaległe spotkanie z 16. kole­j­ki, pomiędzy Jagiel­lonią i Śląskiem.

Jagiel­lonia Białys­tok 1:1 Śląsk Wrocław

Frankows­ki 61′ (k) — Kaźmier­czak 38′

Zaległy mecz. Jaga, aby wró­cić na fotel lid­era, musi­ała wygrać u siebie ten mecz. Jed­nak w 38. min­u­cie cud­ownym uderze­niem popisał się Prze­mysław Kaźmier­czak. Pił­ka po jego uderze­niu trafiła w okienko bram­ki, przelobowu­jąc nieco wysuniętego Grze­gorza San­domier­skiego. Gospo­dar­zom udało się jed­nak wyrów­nać. Pomógł w tym nieco sędzia Robert Małek, który podyk­tował rzut karny za rzekomy faul na Tomaszu Kupiszu. “Jede­nastkę” wyko­rzys­tał pewnie Tomasz Frankowski.

Górnik Zabrze 2:2 Arka Gdynia

Banaś 24′, Wodecki79’ — Noll 38′, 53′

W Zabrzu spotkały się drużyny, z których jed­na ma szanse nawet na grę w europe­js­kich pucharach w przyszłym roku, a dru­ga do koń­ca będzie musi­ała wal­czyć o utrzy­manie. W 24. min­u­cie Robert Jeż popisał się dokład­ną wrzutką w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Adam Banaś i wyprowadz­ił gospo­darzy na prowadze­nie. Niecały kwad­rans później do wyrów­na­nia doprowadz­ił Emil Noll.

Ten sam zawod­nik osiem min­ut po prz­er­wie dał nieoczeki­wane prowadze­nie goś­ciom. Przedry­blował zawod­ników rywala wędru­jąc aż pod pole karne i z linii szes­nas­tu metrów, pewnym strza­łem przy słup­ku umieś­cił piłkę w bram­ce. Nie udało się jed­nak wywieźć ze Śląs­ka trzech punk­tów Gdy­ni­anom. W 79. min­u­cie po wrzutce z rzu­tu wol­nego, w polu karnym zapanował chaos, a najprzy­tom­niej zachował się Marcin Wodec­ki, który prze­jął piłkę, minął dwóch rywali i doprowadz­ił do wyrównania.

Legia Warsza­wa 1:2 Śląsk Wrocław

Bory­siuk 7′ — Kaźmier­czak 29′, Mila 48′

Wszys­tko zaczęło się ide­al­nie dla gospo­darzy. Już w siód­mej min­u­cie gry Socha po dośrod­kowa­niu bard­zo niefor­tun­nie wybił piłkę wprost pod nogi Ariela Bory­siu­ka, który bez zas­tanowienia huknął w okienko bram­ki strzeżonej przez Kele­me­na. Po praw­ie pół godzinie gry był już remis. W pole karne dośrod­kował Socha, a do wybitej pił­ki dobiegł Kaźmier­czak i moc­nym strza­łem pokon­ał Skabę. Trzy min­u­ty po prz­er­wie wynik ustal­ił Sebas­t­ian Mila cud­ownym strza­łem lobu­ją­cym Skabę. Mecz pięknych goli i niespodziewane zwycięst­wo Wrocławian.

Korona Kielce 3:3 Polo­nia Bytom

Niedzielan 48′, Puri 55′, Korzym 78′ — Try­tko 20′, Tymińs­ki 45′, Radzewicz 72′

Kibice w Kiel­cach obe­jrzeli niesamowite wid­owisko, okras­zone tym, co w fut­bolu jest najważniejsze — gola­mi. Popis strz­elec­ki zaczęli goś­cie. Dwadzieś­cia min­ut po pier­wszym gwiz­d­ku sędziego, Prze­mysław Try­tko wyko­rzys­tał niepo­rad­ność kielec­kich obrońców i wyprowadz­ił Byto­mi­an na prowadze­nie. W ostat­niej min­u­cie gry w pier­wszej połowie bard­zo dzi­wną bramkę zdobył Łukasz Tymińs­ki i pow­ięk­szył prowadze­nie gości.

Trzy min­u­ty po prz­er­wie udało się zdobyć gospo­dar­zom kon­tak­tową bramkę. Po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego, Andrzej Niedzielan zdobył swo­ją 50. bramkę w Ekstrak­lasie. Po sied­miu min­u­tach mieliśmy już remis. Po ład­nej, skład­nej akcji swo­ją pre­mierową bramkę w pol­skiej lidze zdobył Estończyk Sander Puri. Goś­cie jed­nak jeszcze raz wys­zli na prowadze­nie. Marcin Radzewicz wyko­rzys­tał swo­ją sytu­ację. Ślężanie nie dowieźli jed­nak tego zwycięst­wa do koń­ca. Maciej Korzym doprowadz­ił bowiem do wyrównania.

Ruch Chorzów 2:1 GKS Bełchatów

Jankows­ki 23′, Grzyb 58′ — Małkows­ki 74′

Po krótkim roze­gra­niu rzu­tu rożnego i sporym zamiesza­niu w polu karnym goś­ci, najtrzeźwiejszy umysł zachował Maciej Jankows­ki i wyprowadz­ił swój klub na prowadze­nie. Niecały kwad­rans po prz­er­wie szy­bką kon­trę gospo­darzy wyko­rzys­tał Woj­ciech Grzyb, które­mu podawał Piech. Goś­ciom udało się zdobyć kon­tak­tową bramkę. Maciej Małkows­ki przepięknie uderzył z rzu­tu rożnego. Pił­ka pole­ci­ała nad murem, ale wpadła ide­al­nie pod poprzeczkę.

Wisła Kraków 2:0 Widzew Łódź

Małec­ki 44′, Kirm 78′

Wisła, która wskoczyła na fotel lid­era po dwóch zwycięst­wach oraz dzię­ki słab­szej grze Jagiel­lonii, pode­j­mowała u siebie Widzew, który praw­dopodob­nie będzie musi­ał się bić o utrzy­manie. Krakowian­ie pier­wszą bramkę zdobyli pod koniec pier­wszej połowy. Patryk Małec­ki z kilku metrów trafił do siat­ki. Wynik ustal­ił Andraż Kirm, który co praw­da nie wyko­rzys­tał rzu­tu karnego (obronił Kaniec­ki), ale dobi­ta pił­ka znalazła drogę do siat­ki. Tym samym “Biała Gwiaz­da” wygrała trze­ci kole­jny mecz wiosną.

Jagiel­lonia Białys­tok 1:2 Lechia Gdańsk

Lato 61′ — San­domier­s­ki 56′ (sam), Tra­ore 58′

Gospo­darze chcieli wygrać wresz­cie pier­wszy mecz w rundzie wiosen­nej. Jed­nak nie wszys­tko szło po ich myśli. W 56. min­u­cie pechowo do włas­nej bram­ki piłkę skierował Grze­gorz San­domier­s­ki. Już dwie min­u­ty później było 0:2. Tym razem dał o sobie znać Abdou Tra­ore. Trzy min­u­ty później Jarosław Lato wyko­rzys­tał dośrod­kowanie Tomasza Kupisza, ale to było wszys­tko, co pokaza­li białos­toc­czanie. Wychodzi na to, że Jagiel­lonia nie obudz­iła się jeszcze z zimowego snu.

Zagłę­bie Lubin 1:0 Polo­nia Warszawa

Stasi­ak 14′

Jan Urban liczył na dobre rozpoczę­cie pra­cy z “Mied­zowy­mi”. Z kolei Theo Bosa mogło ura­tować tylko zwycięst­wo, aby pozostał na swoim stanowisku. Tak się jed­nak nie stało. W 14. min­u­cie z rzu­tu rożnego dośrod­kował Daw­id Pliz­ga, a wrzutkę na gola zamienił Michał Stasi­ak. Urban zal­iczył dobry debi­ut, a Bos został już zwol­niony przez Józe­fa Wojciechowskiego.

Cra­covia Kraków 1:0 Lech Poznań

Klich 28′

Kole­jorz” mógł wyko­rzys­tać doskon­ałą szan­sę i na dobre wró­cić do gry o obronę majs­tra. Z kolei Cra­covia potrze­bu­je każdego ocz­ka, aby utrzy­mać się w Ekstrak­lasie. I gospo­dar­zom udało się zdobyć aż trzy punk­ty, dzię­ki dość szczęśli­wej bram­ce zdobytej przez Mateusz Klicha. Mecz toc­zony był w bard­zo dobrym tem­pie, obie strony miały swo­je sytu­acje, jed­nak tylko “Pasy” swo­ją wyko­rzys­tały i zdobyły kom­plet punk­tów w meczu przyjaźni.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress