02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.12min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 19. kolejki

W ten week­end odbyło się kole­jne osiem spotkań w ramach roz­gry­wek pol­skiej Ekstrak­lasy. Wielkim hitem kole­j­ki obwieszczano Der­by Śląs­ka. Zapew­ni­am, iż było ciekaw­ie, jak i na pozostałych ekstrak­la­sowych boiskach.

Arka Gdy­nia 1:1 Zagłę­bie Lubin

Glav­ina 21′ — Tra­ore 35′

W piątkowe popołud­nie doszło do spotka­nia dwóch drużyn, które będą się biły do samego koń­ca o utrzy­manie. Arka już zna­j­du­je się w stre­fie spad­kowej, a Zagłę­bie z nowym trenerem ma niewielką przewagę. Gospo­darze byli bliżsi wygranej. W “oczkowej” min­u­cie, po dośrod­kowa­niu Pawła Zaw­is­towskiego, Denis Glav­ina bez najm­niejszego prob­le­mu z pię­ciu metrów trafił do siat­ki. Jed­nak niespeł­na kwad­rans wynik ustal­ił Mouhamadou Tra­ore. który wyko­rzys­tał wrzutkę z rzu­tu wol­nego Daw­i­da Plizgi.

Ruch Chorzów 3:0 Górnik Zabrze

Zieńczuk 61′ Piech 71′ Mali­nows­ki 73′

Der­by Śląs­ka. Jeżeli spo­jrzeć by na tabelę, to zde­cy­dowanym fawory­tem spotka­nia był Górnik. Jed­nak każdy mecz, a tym bardziej der­by, rządzą się swoi­mi prawa­mi.  Ciekaw­ie zro­biło się tuż po prz­er­wie, kiedy to w Chor­zowie… zgasły jupitery. Jed­nak po dłuższej chwili światło znów rozbłysło, a do robo­ty wzięli się gospo­darze. Nieco po pon­ad godzinie gry Adam Sta­chowiak zbyt słabo wybił piłkę, do której dopadł Marek Zieńczuk i wpakował piłkę do bramki.

Dziesięć min­ut później było 2:0. Arka­diusz Piech wyszedł sam na sam ze Sta­chowiakiem i pewnym strza­łem po krótkim rogu pokon­ał golkipera goś­ci. Zabrzan dobił dwie min­u­ty potem Marcin Mali­nows­ki po pięknym strzale.

Polo­nia Warsza­wa 0:1 Widzew Łódź

Bud­ka 70′

Polonię poprowadz­ił już kole­jny w tym sezonie tren­er. Tym razem było to Piotr Stokowiec. jego debi­u­tu nie moż­na uznać za udany, bo jedynego gola w tym spotka­niu zdobył Adri­an Bud­ka. “Czarne Koszule” powoli sta­ją się czarną latarnią ligi i jeżeli nie zaczną wygry­wać — w oczy zajrzy im wid­mo spadku.

Śląsk Wrocław 2:1 Lechia Gdańsk

Kaźmier­czak 56′ Ćwie­long 66′ — Vucko 83′

Mecz ten był także meczem na szczy­cie. Obie ekipy wal­czą o europe­jskie puchary. Jed­nak to Śląsk kon­tynu­u­je kap­i­tal­ną ser­ię 11. meczów bez poraż­ki, czyli od momen­tu, kiedy trenerem Wrocław­ian został nestor pol­skiego pił­ki — Orest Lenczyk. W 56. min­u­cie Prze­mysław Kaźmier­czak wyko­rzys­tał bard­zo dłu­gi wyrzut z autu Tadeusza Sochy i zdobył swo­ją ósmą bramkę w sezonie.

Dziesięć min­ut później było już 2:0. Kap­i­tal­nym prostopadłym podaniem popisał się Sebas­t­ian Mila, a w sytu­acji sam na sam Piotr Ćwie­long pewnym strza­łem w dłu­gi róg pokon­ał bramkarza goś­ci. Hon­orowego gola udało się zdobyć ekip­ie znad morza. Luka Vucko wyko­rzys­tał zamieszanie w polu karnym i główką zdobył kon­tak­tową bramkę, która ostate­cznie nic nie dała Lechistom.

Lech Poz­nań 2:0 Jagiel­lonia Białystok

Štil­ić 62′ 90+4′

Kole­jny bard­zo ważny mecz dla — być może — koń­cowego układu tabeli. Lechi­ci, jeżeli chcieli utrzy­mać blis­ki kon­takt z czołówką, musieli wygrać. Z kolei Jagiel­lonia wios­ną się nie popisu­je. I w tym meczu nie popraw­ili swo­jego bilan­su, bo w 62. min­u­cie po ład­nej akcji Lecha, trochę na raty fut­bolówkę do siat­ki skierował Semir Štil­ić. Ten sam zawod­nik ustal­ił wynik spotka­nia już w dolic­zonym cza­sie gry, “wciska­ją” piłkę po krótkim słup­ku, między właśnie obramowaniem bram­ki, a bramkarzem Grze­gorzem San­domier­skim. Dzię­ki temu zwycięst­wu, “Kole­jorz” zbliżył się do “Jagi” na cztery “ocz­ka”.

Cra­covia Kraków 3:0 Korona Kielce

Klich 50′ Vis­nakovs 72′ Ntibazonkiza 81′

Cra­covia po rundzie jesi­en­nej była skazy­wana na spadek. Nie dawano jej szans na utrzy­manie. Tym­cza­sem Cra­covia nie prze­grała czwartego kole­jnego meczu! Tym razem udało się im pokon­ać jed­ną z rewelacji jesieni — Koronę Kielce. Worek z bramka­mi otworzył Mateusz Klich w 50. min­u­cie. Po uderze­niu z rzu­tu wol­nego fut­bolówkę odbił jeszcze Małkows­ki i ta zatrzepotała w siatce.

Łotysz Vis­nakovs wyko­rzys­tał błąd Lecha i podanie Klicha, i bez przyję­cia pokon­ał tego Zbig­niewa Małkowskiego. Wynik ustal­ił na niecałe dziesięć min­ut przed końcem Sai­di Ntibazonkiza. Nie bez znaczenia był błąd Małkowskiego.

GKS Bełchatów 2:0 Legia Warszawa

Żewłakow 37′ Małkows­ki 90+4

Pier­wszy niedziel­ny mecz odbył się w Bełcha­towie. I gospo­dar­zom tego meczu udało się dru­gi raz w tym sezonie pokon­ać Legię Warsza­wa. Dru­gi raz 2:0. I znowu bramkę zdobył Marcin Żewłakow, które­mu asys­tował Tomasz Wró­bel. W dolic­zonym cza­sie gry “Wojskowych” dobił Maciej Małkows­ki, po pięknej akcji gospodarzy.

Polo­nia Bytom 2:2 Wisła Kraków

Radzewicz 2′ Jarec­ki 64′ — Kirm 18′ Małec­ki 69′ (k)

Krakowian­ie do tego meczu przys­tępowali w roli abso­lut­nych fawory­tów. Ze wzglę­du na różnice w tabeli dzielące obie ekipy, a także sie­dem wygranych meczów z rzę­du. Jed­nak gospo­darze nie mieli zami­aru odd­awać punk­tów za dar­mo. Już w drugiej min­u­cie gry Byto­mi­an­ie w polu karnym Wisły roze­grali ład­ną akcję, którą strza­łem z 16. metrów wykończył Marcin Radzewicz.

Nieco pon­ad kwad­rans później wyrów­nał Andraž Kirm, który uderzył z rzu­tu wol­nego ide­al­nie w okienko bram­ki Juszczy­ka. Mimo to, Poloniś­ci ponown­ie wys­zli na prowadze­nie. W 64. min­u­cie Pareiko odbił strzał Radzewicz, ale do dobit­ki dobiegł Dar­iusz Jarec­ki i sta­dion ponown­ie eksplodował! Pięć min­ut później wynik ustal­ił Patryk Małec­ki, wyko­rzys­tu­jąc rzut karny.

W tej kole­jce najbardziej zyskał, wyda­je się, Lech Poz­nań, bo z sześ­ciu drużyn, które były w tabeli przed nim, tylko Wiśle udało się zdobyć jeden punkt. Resz­ta z tych ekip prze­gry­wała i dzię­ki temu “Kole­jorz” wraca do gry. Może nawet o mistrzostwo?

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.