27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.14godz.10min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 20. kolejki: Zmiana lidera

Niepeł­na, bo mecz Lecha z Górnikiem został przełożony, 20. seria spotkań została zakońc­zona. Nie zostały zakońc­zone dwie inne serie — Śląsk w tym roku jeszcze nie wygrał, a Jagiel­lonia nie zdobyła nawet bramki.

KORONA KIELCEPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:0
BRAMKI: ’14 Korzym, ’20 Kiełb

Beni­aminek jechał do Kielc z nadzie­ja­mi, że będzie kon­tyn­uował świet­ną ser­ię czterech kole­jnych zwycięstw. Kiel­czanie jed­nak bard­zo szy­bko wybili ten pomysł biel­szczanom, gdyż już w 14. min­u­cie na prowadze­nie wyprowadz­ił ich Maciej Korzym. Jed­nak prawdzi­wy rary­tas mogliśmy zobaczyć sześć min­ut później. Wypoży­c­zony z Lecha Jacek Kiełb, wyko­rzys­tał podanie swo­jego kole­gi i pięknym strza­łem piętką ustal­ił wynik meczu.

KS CRACOVIA — ZAGŁĘBIE LUBIN 0:2
BRAMKI: ’50 Lira, ’90+4 Sloboda

U naszych zgód: Bolesna poraż­ka Cracovii

GKS BEŁCHATÓW — POLONIA WARSZAWA 2:1
BRAMKI: ’47 Kosows­ki, ’59 Ma. Mak — ’66 Bruno

Gospo­darze najpierw wygrali w Poz­na­niu z Lechem, a ter­az pokon­ali innego przed­se­zonowego fawory­ta do tytułu — warsza­wską Polonię. I to zasłuże­nie. Goś­cie zaczęli stwarzać sobie sytu­acje dopiero, gdy prze­gry­wali już dwoma bramka­mi. Ale mogli jeszcze nawet doprowadz­ić do wyrów­na­nia, jed­nak w dolic­zonym cza­sie gry, Daniel Siko­rs­ki z jed­nego metra uderzył wzdłuż linii i pił­ka nie znalazła dro­gi do bram­ki. Ciężkie chwile przeży­wa obec­nie Jacek Zielińs­ki, tren­er Polonii. Praw­dopodob­nie dosta­je ter­az ostat­nią szan­sę na popraw­ie­nie wyników swo­jego zespołu.

LEGIA WARSZAWA — ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY
BRAMKI: ’25 Wol­s­ki, ’73 Kucharczyk

Zaw­iodła Polo­nia, ale nie zaw­iodła inna druży­na ze stol­i­cy — Legia. W meczu z ŁKS-em byli zde­cy­dowanym fawory­tem i to spotkanie wygrali, choć… łodzian­ie tanio skóry nie sprzedali. Podopieczni due­tu Pyrdoł/Świerczewski starali się atakować i ewident­nie nie przes­traszyli się rywala. Jed­nak gole Wol­skiego i Kuchar­czy­ka pozbaw­iły ich szans na jakiekol­wiek punkty.

LECHIA GDAŃSK — WISŁA KRAKÓW 0:2
BRAMKI: ‘9 Jaliens, ’40 Biton

Wymar­zony debi­ut na ław­ce tren­er­skiej Wisły, Michała Pro­bierza. Objął on zespół w środ­ku tygod­nia i już w pier­wszym meczu poprowadz­ił do zwycięst­wa. Po drugiej stron­ie barykady mamy Pawła Janasa, którego druży­na po raz ostat­ni wygrała… 28 listopa­da ubiegłego roku. Chlu­by to nie przynosi. Na nieszczęś­cie dla fanów Lechii, ich ukochany zespół ma już tylko trzy “ocz­ka” przewa­gi nad stre­fą spad­kową. Z kolei Wisła, dzię­ki temu zwycięst­wu, zbliżyła się do czołówki.

WIDZEW ŁÓDŹ — ŚLĄSK WROCŁAW 2:2
BRAMKI: ’41 Okachi, ’90+5 Oziębała — ’20 Wasiluk, ’78 Madej

Śląsk, aby wró­cić na fotel lid­era, na który w sobotę wskoczyła Legia, musi­ał wygrać w Łodzi z Widzewem. Był tego bard­zo blisko i kiedy już goś­cie prak­ty­cznie dopisy­wali sobie trzy punk­ty do tabeli, w piątej min­u­cie dolic­zonego cza­su gry, bramkę na wagę remisu, dla Widze­wa zdobył Prze­mysław Oziębała. Orest Lenczyk był bard­zo zaw­iedziony, bo jego podopieczni w roku 2012 jeszcze nie wygrali.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — RUCH CHORZÓW 0:1
BRAMKA: ’62 Piech

Tomasz Haj­to na razie nie popraw­ił gry Jagiel­lonii. Ba — pod jego wodzą, jeszcze nie zdobyli nawet bram­ki! Tym razem “Jaga” prze­grała u siebie z chor­zowskim Ruchem, po bram­ce na wagę trzech punk­tów Arka­diusza Piecha. Ruch wskoczył dzię­ki temu zwycięst­wu, na trze­cie miejsce w tabeli.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.