Podsumowanie 27. kolejki: Ścisk w czołówce

Na trzy kole­j­ki przed końcem sezonu 2011/12, aż sześć drużyn może zdobyć jeszcze mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Trzy drużyny (Legia, Ruch, Śląsk) mają na to więk­sze szanse, trzy kole­jne (Lech, Korona, Polo­nia) nieco mniejsze. Najłatwiejszy ter­mi­narz ma Ruch, który zmierzy się z trze­ma naj­gorszy­mi druży­na­mi ligi, ale za to Lech jest w najlep­szej formie.

CRACOVIAKORONA 0:0

U naszych zgód: Bezbramkowy remis Cracovii

POLONIA WARSZAWARUCH CHORZÓW 0:1
BRAMKA: ’56 Djokić
CZERWONA KARTKA: ’87 Cani (Polo­nia)

Wyrów­nany mecz, typowy do pier­wszej bram­ki. Zdobyli ją chor­zowian­ie i zwyciężyli zasłuże­nie. Tym samym zde­cy­dowanie zbliżyli się do “majs­tra”. Z kolei właś­ci­ciel Polonii, Józef Woj­ciechows­ki po tym meczu powiedzi­ał, ze wyco­fu­je się nie tylko z Polonii, ale również w ogóle z pił­ki. Nadal podtrzy­mu­je te słowa i wyda­je się, że to koniec pewnej epo­ki w tej drużynie.

LEGIA WARSZAWALECH POZNAŃ 0:1
BRAMKA: ’25 Rudnev

Legia — Lech: Artiom niezawodny

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — GÓRNIK ZABRZE 2:1
BRAMKI: ’29, ’58 Frankows­ki — ’80 Milik

Jadze” zwycięst­wo zapewnił człowiek, który z powodu kon­tuzji miał już nie wys­tąpić w tym sezonie. Jed­nak okaza­ło się, że w ostat­nich kole­jkach będzie do dys­pozy­cji tren­era Tomasza Haj­ty. Ale w tym meczu… zagrał wbrew włas­nej woli. Mimo to, zdobył dwie bram­ki, swo­ją 13. i 14. w tym sezonie.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA — WISŁA KRAKÓW 1:3
BRAMKI: ’84 Cohen — ’74 Jir­sak, ’80 Kirm, ’85 Genkow

Dłu­go w tym meczu odby­wał się wynik bezbramkowy, ale gdy worek już się otworzył w ostat­nim kwad­ran­sie, zawod­ni­cy zdobyli ostate­cznie cztery gole. Trzy z nich przy­padły na wiślaków, którzy wygrali dru­gi mecz z rzędu.

ZAGŁĘBIE LUBINGKS BEŁCHATÓW 1:1
BRAMKI: ’90 Banaś — ’55 Baran

Zagłę­bie straciło punk­ty pier­wszy raz od pię­ciu meczów. I jed­no “oczko” ura­towali dopiero w końców­ce meczu, a bramkę na wagę jed­nego punk­tu zdobył środ­kowy defen­sor, Adam Banaś. Bełcha­towian­ie byli blisko zwycięst­wa i ostate­cznego zapewnienia sobie utrzymania.

LECHIA GDAŃSK — ŚLĄSK WROCŁAW 1:1
BRAMKI: ‘84 Wilc — 64’ Pawelec
CZERWONA KARTKA: ’15 Socha (Śląsk)

Wrocław­ian­ie już od 15. min­u­ty grali w osła­bi­e­niu. Mimo to, udało im się objąć prowadze­nie za sprawą Mar­iusza Pawel­ca. Lechiś­ci zdołali w końców­ce wyrów­nać za sprawą wychowan­ka poz­nańskiego Lecha — Jaku­ba Wil­ka. Bram­ka ta ucieszyła kibiców Lechii, ale również Lecha, który zdołał odro­bić dwa punk­ty do podopiecznych Ores­ta Lenczyka.

ŁÓDZKI KSKORONA KIELCE 0:2
BRAMKI: ‘7 Sobolews­ki, ’16 Lenartowski
CZERWONA KARTKA: ’82 Łukasiewicz (ŁKS)

Kiel­czanom udało się wresz­cie wygrać, po trzech meczach remisowych lub prze­granych. Mecz został szy­bko ustaw­iony. Najpierw w siód­mej min­u­cie trafił Sobolews­ki, a dziewięć min­ut później Lenar­tows­ki. I w 16. min­u­cie wynik był juz ustalony. W końców­ce czer­woną kartkę obe­jrzał jeszcze Antoni Łukasiewicz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress