01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.6godz.14min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 27. kolejki

Właśnie w ten week­end “Kole­jorz” odd­ał puchar za mis­tr­zost­wo w Pol­s­ki w ręce graczy krakowskiej Wisły, którzy zwycięst­wem w der­bach z Cra­cov­ią, przy­p­ieczę­towali 13. tytuł w historii.

Jagiel­lonia Białys­tok 0:0 Legia Warszawa

Poje­dynek dwóch ekip, które nadal poważnie wal­czą o wicemistr­zost­wo Pol­s­ki. Mecz był bard­zo wyrów­nany. Do cza­su. W 53. min­u­cie Ivi­ca Vrdol­jak otrzy­mał drugą żółtą kartkę i wyle­ci­ał z boiska, a sześć min­ut później to samo spotkało Ariela Bory­siu­ka i gracze z Łazienkowskiej przez pon­ad pół godziny musieli grać 9 prze­ci­wko 11. Jagiel­lonia osiągnęła dużą przewagę, ale na nic się to zdało. Nie padł żaden gol. Legia zyskała jeden punkt, a “Jaga” straciła dwa.

Polo­nia Bytom 1:2 Górnik Zabrze

Żytko 80′(k.) — Jeż 63′, 90+5′

Gospo­darze muszą zaciek­le wal­czyć o utrzy­manie. A mecz z Górnikiem na pewno nie przy­bliżył ich do tego celu. Na prowadze­nie wys­zli goś­cie za sprawą Robert Jeża. W 80. min­u­cie Mateusz Żytko pewnie wyko­rzys­tał rzut karny. Chwilę wcześniej z boiska za drugą żółtą kartkę wyle­ci­ał Michał Paz­dan. W drugiej min­u­cie dolic­zonego cza­su gry siły się wyrów­nały, bo “czer­wień” ujrzał Peter Hricko. A trzy min­u­ty później wygraną goś­ciom zapewnił Słowak Jeż.

Korona Kielce 1:0 Arka Gdynia

Zoch 20′ (s.)

Arka jest drugą z trzech ekip, spośród których dwie będą musi­ały opuś­cić szere­gi Ekstrak­lasy. I podob­nie, jak zawod­ni­cy Górni­ka, prze­grali swo­je spotkanie. Mimo, że gola zdobył Arkowiec — Hieromin Zoch. Nieste­ty dla gdyn­ian, wpakował on piłkę do bram­ki strzeżonej przez jego kolegę z zespołu. To było jedyne trafie­nie tego meczu.

Śląsk Wrocław 4:2 GKS Bełchatów

Mila 11′ (k.), Szew­czuk 51′, Diaz 52′, 90+4′ — Żewłakow 15′, Nowak 40′

Śląsk, dzię­ki skutecznej grze, stał się najpoważniejszym kandy­datem do wicemistr­zost­wa kra­ju. Chci­ał to udowod­nić w meczu z GKS-em. I w 11. min­u­cie wys­zli na prowadze­nie za sprawą wyko­rzys­tanej jede­nast­ki przez Sebas­tiana Milę. Cztery min­u­ty później było już 1:1, a do wyrów­na­nia doprowadz­ił Marcin Żewłakow. Chwilę przed prz­er­wą goś­ci na prowadze­nie wyprowadz­ił Daw­id Nowak. Jed­nak już sie­dem min­ut po zmi­an­ie stron, ponown­ie prowadze­nie objęli piłkarze Śląs­ka. Najpierw wyrów­nał Tomasz Szew­czuk, a min­utę później bramkę zdobył Cris­t­ian Diaz, który w czwartej min­u­cie gry ustal­ił wynik, a potem… wyle­ci­ał z boiska za zdję­cie koszul­ki i otrzy­manie drugiej żółtej kartki.

Lechia Gdańsk 0:0 Polo­nia Warszawa

Nudne spotkanie na zero z obu stron — tak moż­na streś­cić ten mecz. Wynik na pewno dobry dla Lecha, który nadro­bił dwa punk­ty w porów­na­niu do obu ekip.

Lech Poz­nań 1:0 Ruch Chorzów

Kiełb 38′

Kole­jorz” po słabym i nud­nym meczu, w którym piłkarze dopa­sowali się do atmos­fery panu­jącej na try­bunach (brak dopin­gu, szare/czarne koszul­ki), zwyciężył. Bramkę zdobył Jacek Kiełb. Jed­nak więk­sza zasłu­ga przy tym trafie­niu to nieu­miejęt­na obrona ze strony Matko Perdi­ji­cia, który jed­nak w drugiej połowie kilkukrot­nie ratował swój zespół przed wyższą porażką.

Wisła Kraków 1:0 Cra­covia Kraków

Melik­son 17′

Jak przys­tało na der­by, w meczu dwóch krakows­kich ekip mieliśmy więcej wal­ki niż gry na wysokim poziomie. O wyniku spotka­nia zade­cy­dowało jed­no trafie­nie Mao­ra Melik­sona z 17. min­u­ty, które zapewniło wiślakom 13. w his­torii mis­tr­zost­wo Polski.

Widzew Łódź 2:1 Zagłę­bie Lubin

Ostrows­ki 41′, Ser­nas 73′ — Pawłows­ki 67′

Mecz prak­ty­cznie już o pietruszkę, bo ciężko będzie i jed­nym, i drugim wal­czyć o coś więcej, niż środek tabeli. Jed­nak wal­ka się toczyła o trzy punk­ty. W 41. min­u­cie Krzysztof Ostrows­ki wyprowadz­ił gospo­darzy na prowadze­nie, ale w 67. min­u­cie udało się wyrów­nać Szy­monowi Pawłowskiemu. Byłe­mu zawod­nikowi Miesz­ka Gniezno udało się zdobyć bramkę po dopiero kilku próbach groźnych uderzeń. Jed­nak decy­du­ją­cy cios zadali goś­cie za sprawą Darvy­dasa Ser­nasa, który dał zwycięst­wo Widzewowi.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.