Podsumowanie 6. kolejki: Zmiana lidera

Po szóstej serii spotkań mamy zmi­anę lid­er w Ekstrak­lasie. Prowadzącego od pier­wszej kole­j­ki Lecha, zmieniła skazy­wana na spadek kielec­ka Korona. Oprócz niej, poz­nańs­ki klub wyprzedz­iła również Jagiel­lonia Białystok.

RUCH CHORZÓW — ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1

Bram­ki: ’19 Jankows­ki, ’78 Piech — ’90 Woźniak

Od początku spotka­nia to gospo­darze byli stroną prze­waża­jącą. Wyżs­zość nad rywala­mi bard­zo szy­bko potwierdz­ił Maciej Jankows­ki. Od 57. min­u­ty goś­cie grali w dziesiątkę, a wyko­rzys­tał to Arka­diusz Piech. Lubini­an­ie byli jedynie w stanie odpowiedzieć jed­ną, hon­orową bramką Łukasza Woźniaka.

LECH POZNAŃ — WISŁA KRAKÓW 0:1

http://lechnews.pl/2011/09/09/lech-wisla-ponownie-bezsilni-po-stracie-gola/

GKS BEŁCHATÓW — WIDZEW ŁÓDŹ 0:0

Kibice oglą­da­ją­cy der­by regionu łódzkiego nie doczekali się bramek. Był to czwarty remis Widze­wa w tym sezonie, w szóstym meczu i dopiero czwarty punkt bełcha­towian, prowad­zonych przez nowego tren­era — Kami­la Kieresia.

KORONA KIELCE — ŚLĄSK WROCŁAW 2:1

Bram­ki: ’25 Stano, ’37 Kuzera — ’21 Voskamp

Korona, która przez sezonem była jed­nym z głównych kandy­datów do spad­ku po meczu ze Śląskiem… wskoczyła na fotel lid­era. Jed­nak to goś­cie lep­iej zaczęli ten mecz. W 21. min­u­cie Śląsk na prowadze­nie wyprowadz­ił Holen­der Johan Voskamp. Jed­nak już cztery min­u­ty później był remis. Strzel­cem Pavol Stano. Decy­du­ją­cy cios zadał Kamil Kuzera, który w 81. min­u­cie za drugą żółtą kartkę wyle­ci­ał z boiska.

LEGIA WARSZAWAPODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:2

Bram­ki: ’48 Vrdol­jak — ’24 Górkiewicz, ’45+2 Patejuk

To miał być spac­erek dla Legii. I właśnie chy­ba właśnie tak o tym meczu myśleli zawod­ni­cy stołecznej ekipy. Grubo się pomylili. Za to goś­cie nie mieli nic do strace­nia i to wyszło im na dobre. Najpierw w 24. min­u­cie Górali z Biel­s­ka-Białej wyprowadz­ił Tomasz Górkiewicz. Wynik w dolic­zonym cza­sie gry pier­wszej połowy pięknym strza­łem pod­wyższył Syl­west­er Pate­juk. Legię stać było jedynie na bramkę Ivi­cy Vrdo­ja­ka tuż po zmie­nie stron gry. His­to­rycz­na, pier­wsza ekstrak­la­sowa wygrana Podbeskidzia!

CRACOVIA KRAKÓW — ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY 0:1

Bram­ka: ’31 Łukasiewicz

Cra­covia po raz kole­jny fatal­nie rozpoczy­na sezon. Tym razem na dnie znalazła się po niedziel­nej porażce z Łódzkim Klub Sportowym. Choć to “Pasy” były stroną prze­waża­jącą w tym meczu, to nie potrafili wyko­rzys­tać swo­jej przewa­gi. Jedyną, decy­du­jącą o trzech punk­tach bramkę zdobył w 31. min­u­cie Antoni Łukasiewicz.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — POLONIA WARSZAWA 3:2

Bram­ki: ’27 Sker­la, ’54 Frankows­ki, ’73 Grzyb — ’68 Teodor­czyk, ’87 Jež

Piękny mecz, z dużą iloś­cią bramek. Strze­lan­inę rozpoczął Andrius Sker­la. Wynik pod­wyższył Tomasz Frankows­ki, który tym samym zdobył swo­ją 153. bramkę na boiskach ekstrak­lasy i ma już tylko dwa gole straty do prowadzącego w tym sezonie w klasy­fikacji strzel­ców, Artioma Rud­nie­va. W 68. min­u­cie Łukasz Teodor­czyk zdobył bramkę kon­tak­tową, ale już pięć min­ut później gospo­darze ponown­ie mieli przewagę dwóch bramek, strzel­cem — Rafał Grzyb. Polo­nia odpowiedzi­ała jeszcze bramką Rober­ta Ježa, która i tak żad­nego punk­tu im nie dała.

LECHIA GDAŃSK — GÓRNIK ZABRZE 2:1

Bram­ki: ’60 Machaj, ’83 Wiśniews­ki (k.) — ’32 Gołębiewski

Lechia odniosła pre­mierowe zwycięst­wo na swoim nowym, pięknym sta­dion­ie. Choć nie było o to łat­wo, bo to goś­cie z Zabrza w 32. min­u­cie objęli prowadze­nie. Doprowadz­ił do tego Daniel Gołę­biews­ki. W 60. min­u­cie odpowiedzi­ał były zawod­nik Lecha — Mateusz Machaj, a trzy punk­ty piłkar­zom znad morza zapewnił strza­łem z rzu­tu karnego Piotr Wiśniewski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress