Podsumowanie 8. kolejki: Lech zaczyna tracić do czołówki

8. kole­j­ka T‑Mobile Ekstrak­lasy przyniosła kil­ka ciekawych rezul­tatów. Przeła­mało się Podbeskidzie, które wygrało pier­wszy mecz przed włas­ną pub­licznoś­cią, pier­wsze zwycięst­wo w tym sezonie odniosły również drużyny Zagłębia Lubin oraz Cra­covii. Lech prze­grał i zaczy­na tracić do czołów­ki i choć jest to stra­ta jed­nego meczu, to piłkarze Jose Mari Bakero prze­grali już trze­cie spotkanie w tym sezonie.

PODBESKIDZIE  BIELSKO-BIAŁA – LECHIA GDAŃSK 1:0

BRAMKA: 70‘ Malinowski

Nie był to pasjonu­ją­cy poje­dynek. Lechia, mają­ca cały czas w pamię­ci kom­pro­mi­tację w Pucharze Pol­s­ki, zagrała bard­zo słabo, bez przeko­na­nia. Z kolei piłkarze Rober­ta Kasper­czy­ka kon­sek­went­nie dążyli do zdoby­cia bram­ki i udało się to w drugiej połowie meczu. Kto wie, czy to spotkanie nie będzie kosz­tować Tomasza Kafarskiego posady tren­era Lechii…

ŚLĄSK WROCŁAW – LECH POZNAŃ 3:1

http://lechnews.pl/2011/09/23/slask-lech-kolejorz-przewazal-na-boisku-przegral/

GÓRNIK ZABRZECRACOVIA 0:1

BRAMKA: 78‘ Niedzielan

Cra­covia po zmi­an­ie tren­era w końcu zdobyła trzy punk­ty. Kibiców „Pasów” cieszyć może również fakt, że w końcu odblokował się Andrzej Niedzielan. To może być dobry prog­nos­tyk przed kole­jny­mi ligowym mecza­mi. A za tydzień już z Lechem.

GKS BEŁCHATÓW – LEGIA WARSZAWA 0:2

BRAMKI: 79‘ Wawrzy­ni­ak, 82‘ Radović

Mecz określany mianem poje­dynku pomiędzy dwoma brać­mi Żewłakowa­mi, który roz­gry­wali ciekawe poje­dyn­ki na boisku. Po meczu tri­um­fował jed­nak Michał. Legia w trzy min­u­ty ode­brała GKS-owi nadzieję na zdoby­cie choć­by jed­nego punktu.

ZAGŁĘBIE LUBIN – ŁKS ŁÓDŹ 2:1

BRAMKI: 9‘, 77‘ Woź­ni­ak – 44‘ Saganowski

Przeła­mało się w końcu również Zagłe­bie, którego tren­er trudne chwile przeży­wał po meczu Pucharu Pol­s­ki. Zagłę­biem pożeg­nało się z tam­ty­mi roz­gry­wka­mi, jed­nak nie spowodowało to zmi­any tren­era. Jan Urban po koń­cowym gwiz­d­ku w sobot­nim spotka­niu mógł odetch­nąć z ulgą, wprawdzie przez pon­ad 30 min­ut na tabl­i­cy wyników był remis 1:1. Ostate­cznie jed­nak młody napast­nik z Lubi­na – Woź­ni­ak – zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

WIDZEW ŁÓDŹ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4:2

BRAMKI: 16‘ Grzel­czak, 49‘ Madera, 54‘ Bie­niuk, 65‘ Bud­ka – 14‘ 51‘ Kupisz

Naj­ciekawszy mecz tej kole­j­ki to niewąt­pli­wie spotkanie w Łodzi, gdzie Widzew grał z Jagiel­lonią. Spec­jalne spotkanie dla Czesława Mich­niewicza. Ten jed­nak po spotka­niu nie miał tęgiej miny. Kibice oglą­dali sześć bramek, a dla Jagiel­lonii to już trze­cia poraż­ka z rzędu.

WISŁA KRAKÓWRUCH CHORZÓW 3:2

BRAMKI: 42‘ Biton, 71‘ Kirm, 82‘ Diaz – 56‘ Lew­czuk, 75‘ Jankowski

Wisła przez dłu­gi czas nie potrafiła znaleźć sposobu na Ruch Chorzów. Gdy już się jej to udawało, to po kilku min­u­tach piłkarze Walde­mara For­nali­ka odpowiadali bramką. Ostate­cznie jed­nak mis­trz kra­ju wygrał 3:2, a decy­du­jące trafie­nie zdobył w 82. Min­u­cie Diaz.

POLONIA WARSZAWAKORONA KIELCE 0:0

W ostat­nim spotka­niu 8. kole­j­ki T‑Mobile Ekstrak­lasy Korona Kielce zremisowała w meczu wyjaz­dowym z Polonią Warsza­wa 0:0. Podopieczni Jac­ka Zielińskiego w tym meczu zaprezen­towali się bard­zo słabo, nie potrafili pow­strzy­mać ambit­nego zespołu doty­chcza­sowego lid­era roz­gry­wek. Kibice przy Kon­wik­torskiej bramek nie oglądali.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress