Podsumowanie kolejki: Lech nadal liderem

Dopiero dwie kole­j­ki za nami, a żad­na z drużyn nie ma na kon­cie kom­ple­tu zwycięstw. Choć ciężko w to uwierzyć, to tak właśnie jest. Lid­erem tabeli nadal jest poz­nańs­ki Lech, który tylko zremisował w meczu z Zagłę­biem Lubin.

Swo­je pier­wsze mecze w tegorocznym sezonie Ekstrak­lasy roze­grały wresz­cie Legia Warsza­wa i Zagłę­bie Lubin. Oba klu­by miały po tych meczach nieco inne samopoczucie.

GÓRNIK ZABRZEWIDZEW ŁÓDŹ 1:1

Bram­ki: ’46 Kwiek — ’70 Broź (k)

Spotkanie tych dwóch ekip było bard­zo wyrów­nane, co pokazu­je koń­cowy wynik. Ani jed­na, ani dru­ga ekipa nie była w stanie przechylić sza­li zwycięst­wa na swo­ją korzyść. Zan­im dobrze zaczęła się dru­ga połowa, to Alek­sander Kwiek pięknym strza­łem z 20. metrów zdobył bramkę. Wyrów­nał Łukasz Broź, który najpierw był faulowany w polu karnym a potem zdobył z jede­nas­tu metrów wyrównu­jącą bramkę.

ZAGŁĘBIE LUBINLECH POZNAŃ 1:1

http://lechnews.pl/2011/08/06/zaglebie-lech-zwyciestwo-na-wyciagniecie-reki/

GKS BEŁCHATÓW — PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 6:0

Bram­ki: ‘8, ’10, ’70 Popek, ’34 Bożok, ’47 Żewłakow, ’51 Szmatiuk

Nokaut. Beni­aminek i debi­u­tant w Ekstrak­lasie zapłacił przysłowiowe frycowe. Po fatal­nych błę­dach w obronie goś­ci, hat-tric­ka mógł zal­iczyć… defen­sor, Jacek Popek. Wszys­tkie bram­ki strzelił po rzu­tach rożnych. Czwartą w taki sam sposób dołożył Maciej Szmatiuk, a przy wszys­t­kich asys­tował Kamil Kosows­ki. Dwie kole­jne bram­ki dołożyli Miroslav Bożok i Marcin Żewłakow, co zaowocow­ało hoke­jowym wynikiem.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK — LECHIA GDAŃSK 2:1

Bram­ki: ’39 Sker­la, ’88 Frankows­ki — ‘7 Lukjanovs

Pier­wsza bram­ka padła po ogrom­nym zamiesza­niu w polu bramkowym Grze­gorza San­domier­skiego. Tam przy­tom­noś­cią umysłu popisał się Ivans Luk­janovs i weplch­nął wręcz piłkę do siat­ki gospo­darzy. Jed­nak jeszcze przed prz­er­wą wyrów­nał Andrius Sker­la, który tyłem głowy trą­cił piłkę a ta chwilę potem zatrzepotała w siatce. Najlep­sze jed­nak miało dopiero nade­jść. Pod koniec meczu Ser­atlić popędz­ił lewą stroną i zagrał dol­ną piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Tomasz Frankows­ki i piętką dał wygraną Jagiel­lonii. Był to 150. gol w Ekstrak­lasie “Fran­ka”!

POLONIA WARSZAWA — WISŁA KRAKÓW 1:1

Bram­ki: ’25 Bruno — ’64 Biton

Mis­tr­zowie Pol­s­ki nadal bez zwycięst­wa. Tydzień temu remis z Widzewem “Białej Gwieździe” ura­tował David Biton. Ter­az nie było inaczej. Jak na razie tylko on strzela dla Wisły w lidze w tym sezonie. W podob­nej sytu­acji jest Polo­nia Warsza­wa, dla której — jak na razie — bram­ki tylko strzela Bruno Coutin­ho. Właśnie po golach tych dwóch zawod­ników mieliśmy remis 1:1, choć to druży­na z Krakowa była bliżej zwycięst­wa, ale Andraż Kirm z 10. metrów trafił tylko w poprzeczkę pustej bramki.

ŚLĄSK WROCŁAW 4:0 ŁKS ŁÓDŹ

Bram­ki: ‘6 (k), ’40 Sztyl­ka, ’43 Voskamp, ’47 Madej

Lania beni­amin­ka ciąg dal­szy. Po dwóch kole­jkach dorobek Łódzkiego KS‑u to zero punk­tów a sto­sunek bramkowy: 0:9. Jak na razie wyglą­da to fatal­nie dla kibiców z Łodzi. Na klęskę biało-czer­wonych złożyły się dwa trafienia Dar­iusza Sztyl­ki i po jed­nym Johana Voskam­pa i Łukasza Made­ja. ŁKS‑u nie ura­tował nawet fakt, że tren­er Orest Lenczyk wymienił pon­ad połowę składu w porów­na­niu z mecze Śląs­ka z Loko­mo­tivem Sofia w ramach elim­i­nacji Ligi Europejskiej.

CRACOVIA KRAKÓWLEGIA WARSZAWA 1:3

Bram­ki: ’90 Ntibazonkiza — ’13, ’24 Manu, ’69 Radović

Legia zaczęła sezon z wysok­iego “C”. Pokon­ała na wyjeździe Cra­cov­ię, która zapowiadała walkę o wyższe cele — jak zawsze — a jak na razie zna­j­du­je się w stre­fie spad­kowej — tutaj również nie ma zmi­an w porów­na­niu z poprzed­ni­mi sezon­a­mi. Swój najlep­szy mecz w Ekstrak­lasie roze­grał chy­ba Manu, który strzelił dwie bram­ki Sebas­tianowi Małkowskimu. Trze­cią dołożył nieza­wod­ny Miroslav Radović, a gopo­dar­zom pozostała pięk­na bram­ka na otar­cie łez Sai­diego Ntibazonkizy.

KORONA KIELCERUCH CHORZÓW 2:2

Bram­ki: ‘6 Zielińs­ki, ’37 Vuković — ‘8 Stra­ka, ’33 Abbott (k)

Obie drużyny przed rozpoczę­ciem spotka­nia miały okazję na wskocze­nie na fotel lid­era. Już w szóstej min­u­cie udało się to zro­bić w wirtu­al­ny sposób Koronie za sprawą Michała Zielińskiego. Jed­nak już dwie min­u­ty był remis. Strzel­cem Gabor Stra­ka. W 33. min­u­cie Paweł Abbott strzelił swo­ją drugą bramkę w Ekstrak­lasie, drugą w tym sezonie i drugą z rzu­tu karnego. Cztery min­u­ty później Alek­san­dar Vuković wykony­wał jede­nastkę. Została ona obro­niona przez Matko Perdi­ji­cia, ale Serb dobił piłkę. 2:2. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

W 2. kole­jce mieliśmy cztery rzu­ty karne a sędziowie pokaza­li 19. żół­tych kartek.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress