01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.8min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie kolejki: Historyczne 0:0

Dopiero w meczach trze­ciej kole­j­ki doszło do pier­wszego bezbramkowego remisu w tym sezonie. To na pewno dobra wiado­mość, bo oznacza popraw­ie­nie skutecznoś­ci naszych zawodników.

Jed­nak najważniejszą rzeczą pod­czas tej kole­j­ki, było pier­wszej spotkanie na nowo otwartym sta­dion­ie w Gdańsku. Na PGE Are­nie Bał­ty­ck­iej zjaw­iło się pon­ad 30 tysię­cy widzów, którzy nie obe­jrzeli jed­nak zwycięst­wa swo­jej ukochanej drużyny.

Ruch Chorzów — Śląsk Wrocław 0:1

Bram­ka: ’87 Diaz

Bard­zo wyrów­nane spotkanie, którego wynik do koń­ca był niewiadomą. Jed­nak to goś­ciom udało się zgar­nąć trzy punk­ty. Po świet­nym poda­niu Sebas­tiana Mili, w stronę bram­ki popędz­ił Cris­t­ian Diaz. W polu karnym ograł jeszcze Rafała Grodz­ick­iego i ośmieszył wręcz bramkarza, pod­ci­na­ją nad nim piłkę. Piękny gol.

Legia Warsza­wa — Górnik Zabrze 3:1

Bram­ki: ‘8, ’90+1 Ljubo­ja, ’77 Radović — ’54 Zahorski

Legion­iś­ci, jak na razie, mają na kon­cie kom­plet, dwóch zwycięstw. Jed­nak muszę roze­grać jeszcze zaległe spotkanie z Zagłę­bie Lubin. Mecz świet­nie zaczął się dla gospo­darzy. Już w ósmej min­u­cie gry pier­wszą bramkę w barwach stołecznego zespołu strzelił Serb Dani­jel Ljubo­ja. W 54. min­u­cie udało się odpowiedzieć goś­ciom. Wyrów­nał Tomasz Zahors­ki. Nieco pon­ad dwadzieś­cia min­ut później, na ponowne prowadze­nie gospo­darzy wyprowadz­ił nieza­wod­ny Miroslav Radović. W dolic­zonym cza­sie gry Zabrzan dobił jeszcze Ljuboja.

Jagiel­lonia Białys­tok — Korona Kielce 1:1

Bram­ki: ’90+2 Frankows­ki  — ‘2 Zieliński

Jeszcze zan­im dobrze rozpoczął się mecz, goś­cie strzelili bramkę. Michał Zielińs­ki wyko­rzys­tał błąd Jaku­ba Słowi­ka i z bliska wpakował piłkę do siat­ki. Jed­nak tak ten mecz się nie skończył. “Jadze” udało się zremisować. Bramkę na wagę jed­nego punk­tu zdobył w dolic­zonym cza­sie nie kto inny, jak Tomasz Frankows­ki. Był to jego 151. gol w Ekstrak­lasie i czwarty w trze­ciej kole­jce w tym sezonie!

Polo­nia Warsza­wa — ŁKS Łódź 2:0

Bram­ki: ’35 Bruno, ’85 Adams­ki (sam.)

Ten mecz miał jed­nego fawory­ta. Łódz­ki Klub Sportowy jest, jak na razie, out­siderem roz­gry­wek. W pier­wszych dwóch spotka­ni­ach nie strzelił żad­nego gola, a stracił aż dziewięć. Tym razem nie było lep­iej. Najpierw trze­cią swo­ją bramkę w sezonie zdobył Bruno Coutin­ho, a później Łodz­ian pogrążył ich obroń­ca — Marcin Adams­ki — i skończyło się na 2:0 dla gospodarzy.

Wisła Kraków — Zagłę­bie Lubin 1:0

Bram­ka: ’52 Biton (k.)

Wisła jak dotąd wygrała wszys­tkie cztery mecze kwal­i­fikacji Ligi Mis­trzów. Jed­nak już w lidze nie wiedzie im się tak dobrze — na kon­cie mają dwa remisy. Ter­az udało im się wygrać. Jak na razie w T‑Mobile Ekstrak­lasie bram­ki dla “Białej Gwiazdy” zdoby­wa David Biton. Tym razem strzelił z karnego, który został podyk­towany za zagranie pił­ki ręką w polu karnym przez jed­nego z graczy Zagłębia.

Podbeskidzie Biel­sko-Biała — Widzew Łódź 0:0

Pier­wszy, his­to­ryczny remis w T‑Mobile Ekstrak­lasie. Podbeskidzie w miarę możli­woś­ci zmaza­ło plamę po fatal­nym meczu w zeszłym tygod­niu w Bełcha­towie (0:6). Widzew z kolei zal­iczył trze­ci w tym sezonie remis. Wynik spraw­iedli­wy, ale nie urządza­ją­cy żad­nej z drużyn.

Lechia Gdańsk — Cra­covia Kraków 1:1

Bram­ki ’25 Ben­son — ’69 Visnakovs

Jeden z najpiękniejszych sta­dionów w Europie — tak nazy­wa­ją PGE Arenę Bał­ty­cką fachow­cy. Piękny sta­dion. Dru­gi — po poz­nańs­ki — już gotowy na przyszłoroczne EURO. Jed­nak oprócz zach­wytów nad sta­dionem, najważniejszy tego wiec­zoru był mecz Lechii z Cra­cov­ią. W 25. min­u­cie pon­ad 30 tysię­cy widzów eksplodowało — Fred Ben­son pokon­ał Woj­ciecha Kacz­mar­ka. Jed­nak ostat­nie zdanie należało do “Pasów”, a konkret­nie do Alek­se­jsa Vis­nakovsa, który doprowadz­ił do remisu i właśnie takim wynikiem ten mecz się zakończył.

GKS Bełchatów — Lech Poz­nań 0:3

http://lechnews.pl/2011/08/15/belchatow-lech-rudnev-show/

W trze­ciej kole­jce mieliśmy jeden rzut karny, a sędziowie pokaza­li 29. żół­tych kartek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.