01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.0min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie sezonu: Piłkarze

Najbardziej zapra­cow­anym piłkarzem Lecha w tym sezonie był Dim­itri­je Injac. Serb wys­tąpił w 28 meczach, a łącznie na placu gry spędz­ił aż 2222 min­u­ty. Tuż za nim w klasy­fikacji najwięcej gra­ją­cych zawod­ników „Kole­jorza” upla­sował się Luis Hen­riquez, który zagrał 2190 min­ut w prze­ciągu 26 spotkań.

 

Dłu­go na boisku prze­by­wał także, praw­dopodob­nie żeg­na­ją­cy się z Lechem, Semir Stil­ić. Boś­ni­ak zagrał 28 meczów, pod­czas których na boisku prze­by­wał przez 2137 min­ut. Najm­niej cza­su na muraw­ie spędz­ił nato­mi­ast Jan Zapo­to­ka, który w meczu z Górnikiem Zabrze zagrał tylko 24 min­u­ty. W mec­zowej osiem­nastce pojaw­iali się także tacy zawod­ni­cy jak Woj­ciech Gol­la czy Radosław Jasińs­ki. Oni jed­nak nie wys­tąpili, choć przez chwilę.

Najskuteczniejszy­mi piłkarza­mi byli Artjoms Rud­nevs (11 goli), Semir Stil­ić (6 goli) i Jakub Wilk, który na swoim kon­cie ma 5 trafień, z czego dwa zdobył w ostat­nich dwóch kole­jkach. Najczęś­ciej asys­towali nato­mi­ast Siergiej Kri­wiec oraz Marcin Kikut, którzy czterokrot­nie wykon­ali ostat­nie podanie do swo­jego partnera.

Czwór­ka piłkarzy w trak­cie zakońc­zonego niedawno sezonu została sied­miokrot­nie ukarana żół­ty­mi kartka­mi: Semir Stil­ić, Luis Hen­riquez, Manuel Arbole­da i Dim­itri­je Injac. Także czterech w tym sezonie zobaczyło czer­woną kartkę i musi­ało osłabić Lecha: Rafał Muraws­ki, Hubert Wołąkiewicz, Dim­itri­je Injac i Manuel Arboleda.

Zawod­ni­cy Lecha w tym sezonie dwukrot­nie stawali przed szan­są zdoby­cia bram­ki z rzu­tu karnego. Obie okaz­je zostały wyko­rzys­tane, a strzel­ca­mi goli byli Artjoms Rud­nevs i Semir Stilić.

Aż 62 razy na pozy­cji spalonej zła­pa­ny był Artjoms Rud­nevs. Nieco mnie, bo 43 razy zdarzyło się to Semi­rowi Stil­i­cowi, a 36 Siergiejowi Kri­w­cowi. Ci sami zawod­ni­cy najczęś­ciej uderza­li cel­nie na bramkę rywali. Rud­nev­sowi udało się to 34 razy, Stil­i­cowi 19, a Kri­w­cowi 15.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.