06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.1godz.25min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pogoń — Lech: Poznańska Lokomotywa zabiera trzy punkty do Poznania

Pogoń — Lech: Poznańska Lokomotywa zabiera trzy punkty do Poznania

Kole­jorz wygrał trze­cie wiosenne spotkanie w Ekstrak­lasie. Dziś lechi­ci okaza­li się lep­si od Pogo­ni Szczecin, wygry­wa­jąc 3:0. Do siat­ki dwa razy trafił Daw­id Kow­nac­ki, a trze­ciego gola chwilę po wejś­ciu dołożył Marcin Robak.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, ale to początek meczu należał do Pogo­ni, która przeprowadz­iła kil­ka ciekawych akcji, jed­nak w 3. min­u­cie to Kole­jorz wyszedł na prowadze­nie. Błąd przy wyprowadza­niu pił­ki popełnił Sebas­t­ian Rudol, prze­jął ją Daw­id Kow­nac­ki i spoko­jnie uderzył, mija­jąc Jaku­ba Słowi­ka, co dało Lechowi prowadze­nie 1:0. Kil­ka min­ut później Maciej Gajos faulował przed polem karnym i gospo­darze mieli rzut wol­ny, ale uderze­nie Spasa Del­e­va nie zagroz­iło bram­ce Matusa Put­nock­iego. W 19. min­u­cie Por­tow­cy mogli doprowadz­ić do remisu. Na dobrej pozy­cji znalazł się Nadir Cift­ci, ale świet­nie w obronie zachował się Lasse Nielsen. Błąd popełnił też Maciej Wilusz i do pił­ki dopadł Delev, jed­nak również tym razem uderzył nad poprzeczką. Na listę strzel­ców mógł wpisać się Maciej Gajos. Darko Jevtić ode­grał do Radosława Majew­skiego, ten do Gajosa, który pokusił się o strzał, a genial­ną paradą popisał się Słowik. W 36. min­u­cie wynik pod­wyższył Kow­nac­ki. 19-latek otrzy­mał piłkę od Majew­skiego w polu karnym i pewnym strza­łem uderzył w środek bram­ki. W końców­ce pier­wszej połowy Pogoń próbowała zdobyć kon­tak­towego gola, ale tylko na próbach się skończyło.

Drugą połowę lep­iej zaczęli piłkarze tren­era Moskwala. Adam Frączczak wyszedł na dobrą pozy­cję i prz­er­wró­cił się w polu karnym, jed­nak sędzia pozostał niewzrus­zony, a dobrą inter­wencją popisał się Nielsen. O strzał na bramkę pokusił się też Rafał Muraws­ki, ale pił­ka trafiła w boczną siatkę. Dwie wyśmien­ite szanse na gola mieli szczecini­an­ie. Najpierw Adam Gyurcso ograł Tomasza Kędziorę i zagrał do Del­e­va, jed­nak ten był na pozy­cji spalonej. Kil­ka chwil później ponown­ie do pił­ki dopadł Delev i odd­ał strzał, a świet­ną obroną popisał się Put­nocky. Po raz kole­jny w dobrej pozy­cji znalazł się Buł­gar, odd­ał strzał, ale ponown­ie sędzia odg­wzi­dał spalonego. W 81 min­u­cie na strzał zza pola karnego zde­cy­dował się Gajos lecz pił­ka minęła poprzeczkę bram­ki strzeżonej przez Słowi­ka. Por­tow­ców dobił nie kto inny jak… Marcin Robak. Jok­er Nena­da Bjel­i­cy wyko­rzys­tał świetne wznowie­nie Put­nock­iego, minął golkipera Pogo­ni i ze spoko­jem umieś­cił piłkę w siatce.

Pogoń Szczecin — Lech Poz­nań 0:3 (0:2)

Bram­ki: 3., 36.  Kow­nac­ki, 83. Robak

Żółte kart­ki: 79. Delev — 40. Kostevych,

Pogoń: Jakub Słowik – Cor­nel Rapa, Mateusz Matras, Sebas­t­ian Rudol, Ricar­do Nunes – Mate Tsintsadze (73. Kamil Dry­gas), Rafał Muraws­ki – Spas Delev (88. Mateusz Lewandows­ki), Nadir Cift­ci, Adam Gyurcso – Adam Frączczak

Lech: Matus Put­nocky — Tomasz Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych — Maciej Gajos, Abdul Aziz Tet­teh — Maciej Makuszews­ki, Radosław Majew­s­ki (80. Łukasz Trał­ka), Darko Jevtić (77. Mihai Radut) — Daw­id Kow­nac­ki (69. Marcin Robak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.