27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.35min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pogrom w Krakowie

Pogrom w Krakowie

W ostat­nim meczu 17. kole­j­ki Lech Poz­nań pojechał do Krakowa, by zagrać z tamte­jszą Cra­cov­ią. Po 90. min­u­tach lep­si okaza­li się podopieczni Mar­iusza Ruma­ka, którzy piłkę do bram­ki wpakowali aż 6 razy!

Mecz zaczęli gospo­darze, ale lechi­ci już w 2. min­u­cie mieli szan­sę na gola. Dou­glas zagrał do Hamalainen, a Fin w sytu­acji sam na sam posłał piłkę obok bram­ki.  Przez dość dłu­gi frag­ment Kole­jorz domi­nował na boisku, a w 10. min­u­cie przy­p­ieczę­tował to bramką. Hamalainen utrzy­mał się przy piłce, minął Kosanovi­ca i będąc ponown­ie sam na sam z Pilarzem umieś­cił fut­bolówkę w siatce. Chwilę później było blisko kole­jnego gola. Teodor­czyk dobrze odnalazł się w polu karnym, ale trafił w słu­pek. Źle zachował się Kamińs­ki, którego z łat­woś­cią wyprzedz­ił Bol­je­vić, ale Czarnogórzec z ostrego kąta uderzył w słu­pek. Kole­jny raz przed szan­są na gola stanął Bol­je­vić, jed­nak Ceesay zablokował strzał napast­ni­ka „Pasów”.  W 29. min­u­cie Cra­covia strzeliła wyrównu­jącą bramkę, która jed­nak nie została uznana, bowiem sędzia uznał, że Czarnogórzec był na pozy­cji spalonej. Szczęś­cie sprzy­jało lechit­om, bo napast­nik Cra­covii dośrod­kowywał, a pił­ka odbiła się od słup­ka. W 34. min­u­cie Pawłows­ki dośrod­kował z prawej strony do Lovrenc­sic­sa. Strzał Węgra do siat­ki przepuś­cił Pilarz i Lech prowadz­ił już 2:0. Gospo­darze mieli kole­jną świet­ną okazję. Straus wyłożył piłkę do Bojle­vi­ca, który miał przed sobą pustą bramkę, ale Dou­glas ratu­je lechitów przed stratą bram­ki, a chwilę później pił­ka odbi­ja się od słup­ka. W 40. min­u­cie Szkot ide­al­nie dośrod­kował z rzu­tu rożnego, a niepil­nowany Kamińs­ki głową wpakował piłkę do siat­ki.  Po raz kole­jny słu­pek ratu­je dziś Kole­jorza, po raz trze­ci Bol­je­vić nie trafia do bramki.

Drugą połowę kap­i­tal­nie zaczęli, Lovrenc­sics zagrał do Hamalainen, a ten do Murawskiego. Kap­i­tan Kole­jorza strzelił czwartą bramkę w meczu, a 2000 dla Lecha w Ekstrak­lasie. Było blisko piątego gola w meczu, ale strzał Pawłowskiego sprzed pola karnego minał słu­pek Pilarza. W 60. min­u­cie Cra­covia strzeliła hon­orowego gola, a piłkę do siat­ki wpakował Dudz­ic. Sześć min­ut później ósmą bramkę w sezonie zdobył Teodor­czyk. Z prawej strony dośrod­kował Lovrenc­sics, tor lotu źle obliczył Pilarz, a Teo głową skierował piłkę do bram­ki. Wejś­cie smo­ka zal­iczył Ślusars­ki, który po dośrod­kowa­niu Węgra głowa pokon­ał Pilarza.

Cra­covia – Lech Poz­nań 1:6 (0:3)

Bram­ki: 60. Dudz­ic — 10. Hamalainen, 34. Lovrenc­sics, 40. Kamińs­ki, 46. Muraws­ki, 65. Teodor­czyk, 76. Ślusarski

Żółte kart­ki: 38. Zejdler, 53. Kuś, 81. Kita – 43. Drew­ni­ak, 71. Lovrencsics

Cra­covia: Krzysztof Pilarz — Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marcini­ak — Krzysztof Danielewicz (56. Bartłomiej Dudz­ic), Dami­an Dąbrows­ki, Łukasz Zejdler (46. Prze­mysław Kita) — Rok Straus, Vladimir Bol­je­vić, Sebas­t­ian Ste­blec­ki (46. Edgar Bernhardt)

Lech: Maciej Gos­tom­s­ki — Mateusz Możdżeń, Keb­ba Ceesay (66. Manuel Arbole­da), Marcin Kamińs­ki, Bar­ry Dou­glas — Rafał Muraws­ki, Szy­mon Drew­ni­ak (46. Łukasz Trał­ka) — Szy­mon Pawłows­ki, Kasper Hamalainen (75. Bar­tosz Ślusars­ki), Ger­go Lovrenc­sics — Łukasz Teodorczyk

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.