10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.54min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pogrom w Krakowie

Pogrom w Krakowie

W ostat­nim meczu 17. kole­j­ki Lech Poz­nań pojechał do Krakowa, by zagrać z tamte­jszą Cra­cov­ią. Po 90. min­u­tach lep­si okaza­li się podopieczni Mar­iusza Ruma­ka, którzy piłkę do bram­ki wpakowali aż 6 razy!

Mecz zaczęli gospo­darze, ale lechi­ci już w 2. min­u­cie mieli szan­sę na gola. Dou­glas zagrał do Hamalainen, a Fin w sytu­acji sam na sam posłał piłkę obok bram­ki.  Przez dość dłu­gi frag­ment Kole­jorz domi­nował na boisku, a w 10. min­u­cie przy­p­ieczę­tował to bramką. Hamalainen utrzy­mał się przy piłce, minął Kosanovi­ca i będąc ponown­ie sam na sam z Pilarzem umieś­cił fut­bolówkę w siatce. Chwilę później było blisko kole­jnego gola. Teodor­czyk dobrze odnalazł się w polu karnym, ale trafił w słu­pek. Źle zachował się Kamińs­ki, którego z łat­woś­cią wyprzedz­ił Bol­je­vić, ale Czarnogórzec z ostrego kąta uderzył w słu­pek. Kole­jny raz przed szan­są na gola stanął Bol­je­vić, jed­nak Ceesay zablokował strzał napast­ni­ka „Pasów”.  W 29. min­u­cie Cra­covia strzeliła wyrównu­jącą bramkę, która jed­nak nie została uznana, bowiem sędzia uznał, że Czarnogórzec był na pozy­cji spalonej. Szczęś­cie sprzy­jało lechit­om, bo napast­nik Cra­covii dośrod­kowywał, a pił­ka odbiła się od słup­ka. W 34. min­u­cie Pawłows­ki dośrod­kował z prawej strony do Lovrenc­sic­sa. Strzał Węgra do siat­ki przepuś­cił Pilarz i Lech prowadz­ił już 2:0. Gospo­darze mieli kole­jną świet­ną okazję. Straus wyłożył piłkę do Bojle­vi­ca, który miał przed sobą pustą bramkę, ale Dou­glas ratu­je lechitów przed stratą bram­ki, a chwilę później pił­ka odbi­ja się od słup­ka. W 40. min­u­cie Szkot ide­al­nie dośrod­kował z rzu­tu rożnego, a niepil­nowany Kamińs­ki głową wpakował piłkę do siat­ki.  Po raz kole­jny słu­pek ratu­je dziś Kole­jorza, po raz trze­ci Bol­je­vić nie trafia do bramki.

Drugą połowę kap­i­tal­nie zaczęli, Lovrenc­sics zagrał do Hamalainen, a ten do Murawskiego. Kap­i­tan Kole­jorza strzelił czwartą bramkę w meczu, a 2000 dla Lecha w Ekstrak­lasie. Było blisko piątego gola w meczu, ale strzał Pawłowskiego sprzed pola karnego minał słu­pek Pilarza. W 60. min­u­cie Cra­covia strzeliła hon­orowego gola, a piłkę do siat­ki wpakował Dudz­ic. Sześć min­ut później ósmą bramkę w sezonie zdobył Teodor­czyk. Z prawej strony dośrod­kował Lovrenc­sics, tor lotu źle obliczył Pilarz, a Teo głową skierował piłkę do bram­ki. Wejś­cie smo­ka zal­iczył Ślusars­ki, który po dośrod­kowa­niu Węgra głowa pokon­ał Pilarza.

Cra­covia – Lech Poz­nań 1:6 (0:3)

Bram­ki: 60. Dudz­ic — 10. Hamalainen, 34. Lovrenc­sics, 40. Kamińs­ki, 46. Muraws­ki, 65. Teodor­czyk, 76. Ślusarski

Żółte kart­ki: 38. Zejdler, 53. Kuś, 81. Kita – 43. Drew­ni­ak, 71. Lovrencsics

Cra­covia: Krzysztof Pilarz — Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marcini­ak — Krzysztof Danielewicz (56. Bartłomiej Dudz­ic), Dami­an Dąbrows­ki, Łukasz Zejdler (46. Prze­mysław Kita) — Rok Straus, Vladimir Bol­je­vić, Sebas­t­ian Ste­blec­ki (46. Edgar Bernhardt)

Lech: Maciej Gos­tom­s­ki — Mateusz Możdżeń, Keb­ba Ceesay (66. Manuel Arbole­da), Marcin Kamińs­ki, Bar­ry Dou­glas — Rafał Muraws­ki, Szy­mon Drew­ni­ak (46. Łukasz Trał­ka) — Szy­mon Pawłows­ki, Kasper Hamalainen (75. Bar­tosz Ślusars­ki), Ger­go Lovrenc­sics — Łukasz Teodorczyk

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.