Polonia II Środa — DWL: Nigdy się nie poddawaj!

Polonia <span class="caps">II</span> Środa — <span class="caps">DWL</span>: Nigdy się nie poddawaj!

Druży­na Wiary Lecha wygrała na wyjeździe z Polonią II Śro­da 3:2. DWL w rundzie wiosen­nej nie zawodzi. Spotkanie w Środzie Wielkopol­skiej było szóstym wygranym z rzę­du meczem pod­czas wios­ny. Co więcej, Druży­na Kiboli kole­jny raz pokaza­ła, że pomi­mo pier­wszej stra­conej bram­ki jest w stanie odro­bić straty i wyjść na prowadzenie.

ejberempire

Pier­wszą połowę zde­cy­dowanie zdomi­nowali zawod­ni­cy Polonii. Już w 11. min­u­cie Zamęc­ki wycią­gał piłkę z siat­ki po kon­trze gospo­darzy. Osamot­niony z tyłu Olaszczyk musi­ał staw­ić czoła dwóm zawod­nikom Polonii, jed­nak nie zdołał tego zrobić.

W 13. min­u­cie niewiele brakowało, żeby gospo­darze pod­nieśli wynik. Tylko dzię­ki szczęś­ciu DWL pił­ka nie znalazła się w siatce.

W 17. min­u­cie padł dru­gi gol dla gospo­darzy. W środ­ku pola piłkę prze­jął piłkarz Polonii. Ten najpierw przeszedł jed­nego zawod­ni­ka, następ­nie zaw­inął drugiego i posłał piłkę po długim rogu do bram­ki golkipera Kiboli.

Do prz­er­wy zawod­ni­cy DWL byli w stanie zagroz­ić Polonii tylko ze stałych frag­men­tów gry. Pod­czas jed­nego z nich do pił­ki pod­szedł Adams­ki, którego groźny strzał z prob­le­ma­mi obronił bramkarz Polonii.

Wynik do prz­er­wy zmusił tren­era Kus­to­nia do zmi­an w składzie. Na boisku pojaw­ił się Kuznow­icz i Szer­szeń, którzy w drugiej połowie strzelili w sum­ie trzy bram­ki. Po zami­an­ie stron Drużynie Wiary Lecha szło zde­cy­dowanie lep­iej. W środ­ku pola mieli więcej swo­body i stwarza­li sobie więcej sytu­acji zagraża­ją­cych bram­ce przeciwnika.

W 62. min­u­cie DWL strzeliła bramkę kon­tak­tową. Po rzu­cie wol­nym i wielkim zamiesza­niu w polu karnym, piłkę zdołał „dzi­ub­nąć” przed lin­ią bramkową Kuznow­icz. W szere­gach Wiary Lecha zaczęła tlić się nadzie­ja, że z tego ciężkiego dla nich wyjaz­du będą w stanie wywieźć choć­by punkt. Zaan­gażowanie Kiboli na boisku i wola wal­ki zade­cy­dowały inaczej.

W 82. min­u­cie lewą stroną kole­jny raz w swój rajd ruszył Wyka. Minął jed­nego zawod­ni­ka i znalazł się w polu karnym. Zawod­nik Polonii jed­nak zde­cy­dował się faulować Kibo­la. Sędzia spotka­nia ani przez moment się nie zawa­hał i wskazał na wap­no. Do „11” pod­szedł wprowad­zony w prz­er­wie Szer­szeń, który bez prob­le­mu pokon­ał bramkarza Polonii.

Ostat­nie min­u­ty były bard­zo ner­wowe. Gospo­darze, którzy w swoich szere­gach mieli zawod­ników z trze­ciej ligi, jak­by siedli i widać było, że nie mają tak wielkiej chę­ci gry, jak Druży­na Wiary Lecha. Było to, jak woda na młyn dla Drużyny Kiboli. W 86. min­u­cie Wyka zagrał pomiędzy dwóch obrońców do Sł. Makowskiego. Ten podał do Szer­szenia, przed którym zna­j­dowała się tylko bram­ka. Ławka rez­er­wowych i try­buny oszalały.

Jeszcze przed drugą połową mogło­by się wydawać, że będzie to pier­wsza prze­grana Drużyny Kiboli w tej rundzie. Sytu­ac­ja była o tyle nieciekawa, że z Polonią II Śro­da w dwóch poprzed­nich meczach, jakie te drużyny ze sobą roze­grały, całą pulę punk­tów zagar­nęła do siebie Polo­nia. K.K.S Wiara Lecha to zespół, który kole­jny raz pokazał, że zasługu­je na coś więcej, niż gra w A‑klasie. Dro­ga po upragniony awans nadal trwa. Oby po ostat­niej kole­jce spoglą­da­jąc na miejsce w tabeli, na pozy­cji lid­era nadal była druży­na niepoko­nanych Kiboli.

Polo­nia II Śro­da – K.K.S Wiara Lecha 2:3 (2:0)

Bram­ki: 62′ Kuznow­icz, 82′, 86′ Szerszeń

Żółte kart­ki: Wyka, Smura

K.K.S Wiara Lecha: Zamęc­ki – Krys­tkowiak, Łaszyńs­ki (46. Kuznow­icz), Sł. Makows­ki – Smu­ra, Pawlaczyk – Wyka, Adams­ki (89. Gra­jkows­ki), Gór­czak (46. Szer­szeń) – St. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress