06.10.2022, g. 18:45
Liga Konferencji Europy
Lech Poznań vs Hapoel Be'er Sheva
Do meczu pozostało:
4dn.18godz.44min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Polonia — Lech: Bakero przegrywa z Zielińskim

José Mari Bakero nie będzie mile wspom­i­nał powro­tu na Kon­wik­torską. Lech prze­grał z Polonią Warsza­wa 1:0 i jego sytu­ac­ja w lidze robi się coraz trud­niejsza. Bramkę dla „Czarnych Koszul” zdobył Artur Sobiech. Oba zespołu mecz kończyły w „dziesiątkę”.

 

W 5. min­u­cie powinien powin­no być 1:0 dla Polonii. Fatal­nie zachowali się stop­erzy Lecha: Arbole­da i Bosac­ki, którzy nie opanowali pił­ki. Dopadł do niej Sobiech, ale uderzył wprost w Kotorowskiego, który wypluł jeszcze piłkę przed siebie. Dobi­jał ją Smo­larek, ale i tym razem lep­szy okazał bramkarz Lecha.

Od samego początku mis­trz Pol­s­ki był bard­zo zagu­biony. Podopieczni José Mari Bakero nie potrafili wymienić kilku skład­nych podań, nie mówiąc już o stworze­niu dogod­nej sytu­acji pod bramką Przyrowskiego.

W 11. min­u­cie poloniś­ci zagrali piłkę w kierunku pola karnego Lecha, gdzie blis­ki jej opanowa­nia był Mierze­jew­s­ki, ale ostate­cznie pomoc­nikowi „Czarnych Koszul” ta sztu­ka się nie udała. Po chwili, po raz pier­wszy, zaatakował też „Kole­jorz”.

Przez dłuższy moment lechi­ci utrzymy­wali piłkę w polu karnym Polonii, ale nie potrafili odd­ać strza­łu na bramkę Przy­rowskiego. Gdy już ta sztu­ka im się udała, fut­bolówka po rykosze­cie opuś­ciła boisko. Po rzu­cie rożnym groźne uderze­nie na bramkę rywala mógł odd­ać jeszcze Kri­wiec, ale nie trafił w piłkę.

Z cza­sem podopieczni José Mari Bakero zyski­wali przewagę w środ­ku pola. W 17. min­u­cie zagroże­nie mógł stworzyć Ślusars­ki. Opanował piłkę w szes­nastce gospo­darzy, ale strzał napast­ni­ka Lecha był zbyt sła­by i bez prob­le­mu fut­bolówkę zła­pał Przyrowski.

Po chwili Ślusars­ki prze­jął piłkę, zagrał ją do Murawskiego, a pomoc­nik Lecha ode­grał do Štili­cia. Boś­ni­ak dośrod­kował w pole karne, ale żaden z jego part­nerów nie był w stanie odd­ać strza­łu. W 22. min­u­cie „Kole­jorz” ponown­ie poważnie zagroz­ił pod bramką gospo­darzy. Szy­bką kon­trę mogli przeprowadz­ić Ślusars­ki z Kri­w­cem, ale ten dru­gi niedokład­nie wrzu­cił fut­bolówkę w pole karne i prze­jęli ją defen­sorzy Polonii.

W 27. min­u­cie długie podanie bez najm­niejszych prob­lemów opanował Brzys­ki, wpadł w pole karne i zagrał na pią­ty metr. Żaden z jego part­nerów nie dopadł jed­nak do pił­ki i ta min­i­mal­nie minęła słu­pek bramki.

Trzy min­u­ty później Štil­ić wespół z Mikoła­jcza­kiem uwol­nili się od rywali i stworzyli realne zagroże­nie pod bramką Polonii. Ten dru­gi podał do Kri­w­ca, który wypa­trzył Ślusarskiego, ale napast­nik Lecha i tym razem był skutecznie pow­strzymy­wany przez obrońców gospo­darzy. Po chwile Hen­ríquez moc­no wrzu­cał piłkę w pole karne, ta jed­nak minęła ona dwóch piłkarzy mis­trza Pol­s­ki i opuś­ciła boisko.

W 37. min­u­cie z prawego narożni­ka boiska piłkę przed pole karne dośrod­kował Kikut, a fut­bolówka spadła wprost na nogę Štili­cia, który uderzył z pier­wszej pił­ki, ale ta odbiła się od Tosi­ka i opuś­ciła plac gry. Jeszcze przed gwiz­d­kiem kończą­cym pier­wszą połowę Polo­nia miała kole­jną bramkową okazję. Mierze­jew­s­ki prze­jął bard­zo dobre podanie ze środ­ka pola, ode­grał do Bruno, ale ten trafił wprost w bard­zo dobrze ustaw­ionego Kotorowskiego.

Już w pier­wszej akcji drugiej połowy Lech poważnie zagroz­ił Polonii. Z lewej strony boiska wbiegł w szes­nastkę jeden z piłkarzy „Kole­jorza” i zagrał na pią­ty metr. Piłkę przepuś­cił Ślusars­ki, a sto­ją­cy za nim Mikoła­jczak został zablokowany. Po chwili swo­ją szan­sę miała Polo­nia, ale już na wysokoś­ci pola karnego piłkarze Jac­ka Zielińskiego byli skutecznie powstrzymywani.

W 52. min­u­cie bez­pańską piłkę prze­jął Ślusars­ki, naty­ch­mi­ast zareagował Przy­rows­ki, którego napast­nik Lecha wyciągnął pod narożnik boiska. 29-let­niemu piłkar­zowi udało się dośrod­kować w pole karne do Kri­w­ca, ale Białorusin nie zdołał odd­ać strza­łu. Po chwili sprzed szes­nast­ki uderzał Kikut, ale nad bramką.

Trzy min­u­ty później dwa bard­zo groźne rzu­ty rożne wykon­ał Štil­ić. Przy­rows­ki z tru­dem wybi­jał piłkę poza boisko. W 60. min­u­cie rzut wol­ny z 35. metra wykony­wał Kri­wiec. Pomoc­nik „Kole­jorza” zde­cy­dował się na strzał, który z tru­dem nad poprzeczką prz­erzu­cił Przyrowski.

Trzy min­u­ty później sędzia Gil wyrzu­cił z boiska Smo­lar­ka, który uderzył pięś­cią Manuela Arboledę. Od tego momen­tu tem­po spotka­nia zde­cy­dowanie siadło, choć przez dłu­gi okres nie było widać opty­cznej przewa­gi „Kole­jorza”. Tren­er Bakero, obaw­ia­jąc się drugiej żółtej kart­ki kart­ki dla Arboledy zmienił go na Injaca.

W 79. min­u­cie dwójkową akcję Štili­cia z Kri­w­cem strza­łem zakończył ten pier­wszy, jed­nak uderzył nad bramką Przy­rowskiego. Nieoczeki­wanie, chwilę potem, bramkę zdobyli podopieczni Jac­ka Zielińskiego. Bruno zagrał piłkę do Mierze­jew­skiego, który dośrod­kował piłkę w pole karne. Głową zgrał Bruno, a Sobiech nogą wpakował piłkę do bram­ki bezranego w tej sytu­acji Kotorowskiego.

Lech starał się jeszcze zmienić rezul­tat spotka­nia, ale Polo­nia skutecznie się broniła, nie pozwala­jąc mis­tr­zowi Pol­s­ki zagroz­ić bram­ce Przy­rowskiego. Swo­jej szan­sy po bard­zo ład­nej akcji szukał jeszcze Štil­ić, ale jego strzał nie trafił w światło bramki.

Polo­nia Warsza­wa – Lech Poz­nań 1:0

Bram­ki: Sobiech ‘83

Żółte kart­ki: Sobiech , Bruno – Arbole­da, Štil­ic, Muraws­ki, Kikut

Czer­wone kart­ki: Smo­larek — Murawski

Polo­nia Warsza­wa: Przy­rows­ki — Tosik, Kokosz­ka, Jodłowiec, Brzys­ki — Mierze­jew­s­ki, Trał­ka, Bruno (90. Gan­car­czyk), Piątek (68. Andreu), Smo­larek – Sobiech (90. Gołębiewski)

Lech Poz­nań: Kotorows­ki – Kikut, Bosac­ki, Arbole­da (68. Injac), Hen­ríquez – Mikoła­jczak (72. Wilk), Kri­wiec, Muraws­ki, Djur­de­vić, Štil­ić – Ślusars­ki (76. Ubiparip)

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Puchar Polski

18/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

03/10/2022 / 19:00

Piast Gliwice - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

06/10/2022 / 20:45

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.