Polonia — Lech: Czy potrzebne było aż 120 minut?

Lech Poz­nań pokon­ał po dogry­w­ce Polonię Bytom 3:1 i awan­sował do 1/4 finału Pucharu Pol­s­ki. Wyjaz­dowe spotkanie zaczęło się jed­nak nien­ajlepiej, ponieważ w 15. min­u­cie Buri­cia pokon­ał Paulista. Lechi­ci wyrów­nali w drugiej połowie za sprawą Wojtkowia­ka. W dogry­w­ce gospo­darzy pogrążył Rudnev.

Pier­wszy kwad­rans gry toczył się pod dyk­tan­do lechitów. Goś­ciom należał się nawet rzut karny za faul na Rud­nevie, ale sędzia nie wskazał na wap­no. Niespodziewanie jed­nak w 15. min­u­cie gola zdobyli miejs­cowi. Poloniś­ci spry­t­nie roze­grali rzut wol­ny, a na bramkę uderzał Mąka. Piłkę odbił Burić, ale dopadł do niej Paulista i dopełnił formalności.

W 21. min­u­cie, podob­nie jak w ostat­nim meczu z Lechią, spod opie­ki obroń­cy spry­t­nie uwol­nił się Rud­nev, ale w sytu­acji sam na sam uderzył obok bramki.

35. min­u­ta przyniosła groźną sytu­ację dla Polonii. Błąd obrońców Lecha wyko­rzys­tał Paulista, który świet­nym podaniem obsłużył Mąkę. Były napast­nik „Czarnych Koszul” uderzył piłkę na wśl­izgu, ale Burić na raty wyła­pał strzał.

Do prz­er­wy nie było zbyt wielu sytu­acji, a lechi­ci grali ospale wol­no wymieni­a­jąc piłkę głównie między defensorami.

Drugą połowę Lech zaczął od zmi­an per­son­al­nych. Dry­gasa zmienił Štil­ić, a Brumę Wołąkiewicz. Grę lechitów w tej częś­ci gry cechowała niedokład­ność. Głównym prob­le­mem podopiecznych Bakero był brak cel­nego ostat­niego podania.

Pod koniec 54. min­u­ty groźnie w końcu strze­lał Štil­ić, ale jego uderze­nie minęło lewy słu­pek bram­ki gospo­darzy. Po chwili Lech w końcu roz­mon­tował obronę Polonii. Wojtkowiak wymienił piłkę z Kri­w­cem i reprezen­tant Pol­s­ki pokon­ał golkipera bytomian.

Po kole­jnych kilku min­u­tach lechi­ci uzyskali rzut wol­ny z około 30 metrów. Piłkę ustaw­ił sobie Semir Štil­ić, ale jego uderze­nie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Jura­ja Baláža.

W 64. min­u­cie Lech miał rzut wol­ny, a poje­dynek powi­etrzny, po dośrod­kowa­niu Kri­w­ca, wygrał Rud­nev. Pił­ka zmierza­ła już do pustej bram­ki, ale – zna­j­du­ją­cy się na spalonym – Jakub Wilk dobił ją jeszcze i sędzia gola nie mógł uznać.

Niedłu­go potem „Kole­jorz” jeszcze raz miał rzut wol­ny. Do pił­ki kole­jny raz doskoczył Rud­nev, ale tym razem jego uderze­nie głową było niecelne. 74. min­u­ta przyniosła z kolei kom­bi­na­cyjną akcję Lecha z lewej strony pola karnego. Jed­nak dośrod­kowa­nia Kri­w­ca po raz kole­jny nie wyko­rzys­tał Łotysz.

Koniec meczu zbliżał się nieuchron­nie, a Lech, mimo ogrom­nej przewa­gi, nie potrafił zagrać tej ostat­niej dokład­nej pił­ki do Rud­ne­va, bądź Ubi­pari­pa. Z kolei ata­ki polonistów pewny­mi inter­wenc­ja­mi pow­strzymy­wał Burić.

Do ostat­niego gwiz­d­ka arbi­tra jed­nak nie wydarzyło się nic ciekawego i sędzia Bors­ki nakazał roze­granie dogrywki.

W 100. min­u­cie arbiter podyk­tował rzut karny dla Lecha. Paweł Alancewicz faulował Wojtkowia­ka za co dodatkowo dostał drugą żółtą kartkę i w kon­sek­wencji musi­ał opuś­cić boisko. Jede­nastkę pewnie na gola zamienił Rud­nev. „Kole­jorz” prowadz­ił 2:1, a Polo­nia kończyła mecz w dziesiątkę.

Po trzech min­u­tach drugiej połowy dogry­w­ki Lech pod­wyższył prowadze­nie. Dokładne, mier­zone, prostopadłe podanie Murawskiego prze­jął Artiom Rud­nev i w sytu­acji sam na sam pokon­ał bramkarza Polonii.

Niespodziewanie, w 113. min­u­cie, poloniś­ci dos­zli do sytu­acji, ale Pokoty­luk trafił jedynie w słu­pek. Chwilę potem, z rzu­tu wol­nego uderzał Daniel Mąka, ale przeniósł piłkę niez­nacznie pon­ad bramką.

W ostat­niej min­u­cie dogry­w­ki na bramkę uderzał sprzed szes­nast­ki Vojo Ubi­parip, ale min­i­mal­nie się pomylił. Ostate­cznie Lech wygrał z Polonią Bytom 3:1 i awan­sował do 1/4 finału Pucharu Polski.

POLONIA BYTOMLECH POZNAŃ 1:3 (1:0, 1:1)

BRAMKI: Jean Paulista 15’ — Grze­gorz Wojtkowiak 57’, Artjom Rud­nev 100’ (k.), 109’

Żółte kart­ki: Pokoty­luk, Mąka, Alancewicz, Kulap­ka, Świer­c­zok – Injac, Hen­ríquez, Ubiparip

Czer­wona kart­ka: Alancewicz (za dwie żółte)

POLONIA BYTOM: Kiełpin (46. Baláž) – Sin­clair, Kulap­ka, Kil­lar, Chomiuk, Vaščak (89. Matu­si­ak), Pokoty­luk, Alancewicz, Świer­c­zok, Mąka, Paulista (69. Michalak)

LECH: Burić – Bru­ma (46. Wołąkiewicz), Wojtkowiak, Kamińs­ki, Hen­ríquez – Wilk, Muraws­ki, Injac, Dry­gas (46. Štil­ić; 75. Ubi­parip), Kri­wiec – Rudnev

 

Sędzia: Marcin Bors­ki (Warsza­wa)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress