27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.43min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Polonia — Lech: Świetny początek “Kolejorza”. Wygrywa na Polonii

Lech Poz­nań po bard­zo dobrym spotka­niu pokon­ał Polonię Warsza­wa 2:1. Bram­ki dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka zdobyli Łukasz Trał­ka i Alek­san­dar Tonew. „Kole­jorz” po tym meczu nadal zaj­mu­je pier­wsze miejsce w ligowej tabeli.

Od początku spotka­nia obie drużyny wykazy­wały dużą deter­mi­nację i chęć odniesienia zwycięst­wa. Jako pier­wsza poważniej zaatakowała Polo­nia Warsza­wa, którą kilkukrot­nie skutecznie pow­strzymy­wał Manuel Arbole­da. Bliżej jako pier­wsi zdoby­cia gola byli jed­nak goś­cie. Dobrą akcję ofen­sy­wną groźnym strza­łem zakończył Alek­sander Tonew, fut­bolówka odbiła się od Adama Kokosz­ki i trafiła jedynie w słu­pek bram­ki Mar­iusza Pawełka.

W odpowiedzi moc­nym uderze­niem z rzu­tu wol­nego popisał się Tomasz Brzys­ki, ale jego strzał nie spraw­ił żad­nego prob­le­mu bramkar­zowi Lecha.

Lech w końcu dopiął swego w 33. min­u­cie spotka­nia. Rzut rożny wykony­wał Ger­go Lovren­ci­cs, pił­ka spadła pod nogi Rafała Murawskiego, który zde­cy­dował się na uderze­nie z pier­wszej pił­ki. Fut­bolówka jed­nak zami­ast trafić w kierunku bram­ki spadła pod nogi Łukasza Trał­ki, a pomoc­nik Lecha z bliskiej odległoś­ci strzelił na bramkę Polonii. Sytu­ację starał się ratować jeszcze Daniel Gołę­biews­ki, jed­nak pił­ka znalazła drogę do siat­ki i podopieczni Mar­iusza Ruma­ka objęli prowadzenie.

Polo­nia naty­ch­mi­ast rzu­ciła się do odra­bi­a­nia strat. Jeszcze przed prz­er­wą zza pola karnego groźne uderze­nie odd­ał Łukasz Piątek, ale świet­ną inter­wencją popisał się Jas­min Burić. Boś­ni­ak nie miał jed­nak mniejszych szans kil­ka chwil później, kiedy dobrą cen­trę Pawła Wszoł­ka strza­łem głową wykończył Łukasz Teodor­czyk i doprowadz­ił do wyrównania.

Po prz­er­wie oba zespoły były równie zawz­ięte, co w pier­wszej częś­ci meczu. Kibice zgro­madzeni na sta­dion­ie przy Kon­wik­torskiej nie oglą­dali jed­nak tylu sytu­acji pod­bramkowych, co wcześniej, choć nie brakowało wal­ki i mecz cały czas mógł się podobać. Z upły­wem cza­su przewagę na boisku zdoby­wali gospo­darze, choć Lechi­ci nie pozostawali dłużni rywalom i wyko­rzysty­wali swo­je okaz­je do przeprowadzenia kontrataku..

Jed­na z nich zakończyła się faulem w niebez­piecznej odległoś­ci od bram­ki Mar­iusza Paweł­ka. Na bezpośred­ni strzał ze stałego frag­men­tu gry zde­cy­dował się Alek­san­dar Tonew, który był blis­ki powodzenia, jed­nak fut­bolówka po odbi­ciu od muru min­i­mal­nie minęła lewy słu­pek bram­ki. Chwilę później Buł­gar był jed­na bezbłęd­ny, a pił­ka po jego strza­le odbiła się od poprzecz­ki i wylą­dowała w bram­ce gospo­darzy, a Lech ponown­ie objął prowadze­nie w tym spotkaniu.

Czarne koszule” jed­nak nie rezyg­nowała z doprowadzenia do choć­by remisu. Dużą akty­wnoś­cią popisy­wał się szczegól­nie roz­gry­wa­ją­cy dzisi­aj dobre zawody Paweł Wszołek, a także Łukasz Teodor­czyk, który w ostat­nich min­u­tach spotka­nia zaczął tracić siły. To właśnie napast­nik Polonii znalazł się w doskon­ałej sytu­acji do zdoby­cia gola. Krycie młodego zawod­ni­ka prze­ci­wni­ka ponown­ie stracił Keb­ba Ceesay, a Teodor­czyk głową z bliskiej odległoś­ci nie trafił do bram­ki strzeżonej przez Jas­mi­na Buricia.

Lech więk­szą liczbą zawod­ników cofnął się do defen­sy­wy, lecz mimo to liczył na zdoby­cie kole­jnych bramek z kon­trataku. Znakomitą szan­sę na zdoby­cie gola miał jeszcze Vojo Ubi­parip, który strza­łem głową chci­ał pokon­ać bramkarza Polonii, lecz ten znakomitą inter­wencją popisał się Mar­iusz Pawełek i ura­tował swój zespół przed stratą trze­ciej bram­ki. Chwilę później sędzia zakończył mecz i Lech wygrał drugie spotkanie w nowym sezonie T‑Mobile Ekstrak­lasy.

POLONIALECH 1:2

BRAMKI: ‘44 Teodor­czyk — ‘33 Trał­ka, ‘72 Tonew

Żółte kart­ki: Wszołek, Teodor­czyk — Możdżeń, Ceesay, Hen­riquez, Ślusarski

POLONIA: Pawełek — Todor­ovs­ki, Baszczyńs­ki, Kokosz­ka, Pazio — Wszołek, Diemé (81. Baruchyan), Piątek,  Brzys­ki (59. Dwal­iszwili) — Gołę­biews­ki, Teodor­czyk (85. Michalski).

LECH: Burić — Ceesay, Wołąkiewicz, Arbole­da, Hen­riquez — Trał­ka, Muraws­ki – Możdżeń (62. Ubi­parip), Lovrenc­sics (89. Bereszyńs­ki), Tonew (87. Djur­d­je­vić) — Ślusarski.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.