27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.49min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Polskie Gran Derbi z trybuny prasowej

Polskie Gran Derbi z trybuny prasowej

Za nami ligowy klasyk. Lech pode­j­mował u siebie warsza­wską Legie. Wynik? 1:1. Pier­wszy remis stołecznej drużyny i kole­jny podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka. Pytanie pozosta­je czy był to wynik sprawiedliwy?

Na zegarze godz­i­na 18. Oba zespoły wychodzą z tunelu na ofic­jal­ną prezen­tację przy pon­ad 30 tysią­cach kibiców. Z głośników rozle­ga­ją się pier­wsze tak­ty hym­nu Kole­jorza. Wtedy też ze wszys­t­kich try­bun na sta­dion­ie leci kon­fet­ti i różnego rodza­ju ser­pen­tyny. Wszys­tko to w ramach oprawy mec­zowej kiboli poz­nańskiej drużyny. Efekt był naprawdę osza­łami­a­ją­cy. Mecz rozpoczął się z kilku­min­u­towym opóźnie­niem z powodu „porząd­ków” na muraw­ie. W niedzielę try­buna pra­sowa pękała w szwach, a wszys­tko to za sprawą licznego skautin­gu, który oglą­dał dwie najlep­sze drużyny poprzed­niego sezonu.

Jak dało się zauważyć, od samego początku meczu inic­jaty­wę prze­jęli gospo­darze i pier­wszy kwad­rans należał całkowicie do nich. Na try­bunach, nawet tej pra­sowej co chwilę dało się słyszeć jęk zawodu, bo piłkarze Mar­iusza Ruma­ka marnowali szan­sę za szan­są, W pier­wszej połowie Wojskowi nie zagrozili ani razu bram­ce Mać­ka Gos­tom­skiego i po 45 min­u­tach gry było 0:0.W prz­er­wie na boisku pojaw­iły się Kole­jorz Girls, by podtrzy­mać gorącą atmos­ferę jaka panowała tego wiec­zoru na Buł­garskiej. Po powro­cie na murawę obu zespołów emoc­je sięgnęły zen­i­tu, tym bardziej, że w 47. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli goś­cie. Zamieszanie pod nasza bramką i gol. Tyle dało się zobaczyć, a tak naprawdę usłyszeć na try­bunie pra­sowej. Niek­tórzy nie zdążyli sko­men­tować sytu­acji bramkowej, bo chwilę później pon­ad 30 tysię­cy kiboli osza­lało ze szczęś­cia, gdy Lovrenc­sics doprowadz­ił do remisu. Obie drużyny miały jeszcze swo­je szanse, ale mecz zakończył się remisem. Czy spraw­iedli­wym? Wyda­je się, że tak, cho­ci­aż serce pod­powia­da zupełnie co innego.

Dodatkowo atmos­ferę pod­grzał przy­jazd Bar­tosza Bereszyńskiego do Poz­na­nia. Przy­jazd, a w sum­ie powrót tylko w nieco innych okolicznoś­ci­ach. Wiado­mo było od daw­na jak kibice przy­wita­ją Bere­sia w Poz­na­niu. Gdy młody poz­na­ni­ak, a może już warsza­w­iak w 27. min­u­cie pojaw­ił się na muraw­ie Kocioł zaintonował odpowied­nie przyśpiew­ki w kierunku Bereszyńskiego. Cytować nie będę, bo musi­ałabym wszys­tko cen­zurować. Kto był doskonale wie o czym mówię. Na dodatek, gdy piłkarz był przy piłce dało się słyszeć gwiz­dy dochodzące z każdego miejs­ca na sta­dion­ie. Obroń­ca niczym szczegól­nym nie zach­wycił. Dla kibiców Lecha to dobrze, dla tych stołecznych już niekoniecznie. Ex lechi­ta przyz­nał po meczu, że spodziewał się nieco innego przy­wi­ta­nia w Poz­na­niu — Spędz­iłem w Poz­na­niu pon­ad 20 lat, wró­ciłem na stare śmieci. Jak zareagowałem na przyję­cie pub­licznoś­ci? Spodziewałem się gorszej reakcji- powiedzi­ał po meczu Bereszyński

No ale legion­istów zostawmy w spoko­ju i zajmi­jmy się lechi­ta­mi. Mogę dać wszys­tkie pieniądze na to, że dla Łukasza Teodor­czy­ka był to pier­wszy mecz w kari­erze przy tak pełnych try­bunach i tylu kibi­cach — Przy takich kibi­cach chce się grać. Takich pub­licznoś­ci w Ekstrak­lasie jest niewiele. Warto grać w piłkę dla takich meczów – przyz­nał po meczu. Karol Linet­ty również nie szczędz­ił kom­ple­men­tów na tem­at kiboli – Mega atmos­fera cieszymy się, że kibice nas tak wspier­a­ją. Swo­je trzy grosze w tej kwestii wtrą­cił również Mar­iusz Rumak — Chci­ałem podz­iękować kibi­com, którzy stworzyli na try­bunach świetne wid­owisko tymi słowa­mi zakończył kon­fer­encję pomeczową.

Co jeszcze moż­na powiedzieć na tem­at niedziel­nego klasyku? Wid­owisko było niesamowite, emoc­je także. Nie pozosta­je nic innego jak życzyć obu drużynom jak najwięk­szej iloś­ci spotkań z takim dopingiem i taki­mi kibi­ca­mi. Mam nadzieję, że spotkanie wios­ną na Łazienkowskiej również roz­grze­je do czer­wonoś­ci, ale zakończy się nieco innym rezultatem 😉

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.