02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.16min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Polskie Gran Derbi z trybuny prasowej

Polskie Gran Derbi z trybuny prasowej

Za nami ligowy klasyk. Lech pode­j­mował u siebie warsza­wską Legie. Wynik? 1:1. Pier­wszy remis stołecznej drużyny i kole­jny podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka. Pytanie pozosta­je czy był to wynik sprawiedliwy?

Na zegarze godz­i­na 18. Oba zespoły wychodzą z tunelu na ofic­jal­ną prezen­tację przy pon­ad 30 tysią­cach kibiców. Z głośników rozle­ga­ją się pier­wsze tak­ty hym­nu Kole­jorza. Wtedy też ze wszys­t­kich try­bun na sta­dion­ie leci kon­fet­ti i różnego rodza­ju ser­pen­tyny. Wszys­tko to w ramach oprawy mec­zowej kiboli poz­nańskiej drużyny. Efekt był naprawdę osza­łami­a­ją­cy. Mecz rozpoczął się z kilku­min­u­towym opóźnie­niem z powodu „porząd­ków” na muraw­ie. W niedzielę try­buna pra­sowa pękała w szwach, a wszys­tko to za sprawą licznego skautin­gu, który oglą­dał dwie najlep­sze drużyny poprzed­niego sezonu.

Jak dało się zauważyć, od samego początku meczu inic­jaty­wę prze­jęli gospo­darze i pier­wszy kwad­rans należał całkowicie do nich. Na try­bunach, nawet tej pra­sowej co chwilę dało się słyszeć jęk zawodu, bo piłkarze Mar­iusza Ruma­ka marnowali szan­sę za szan­są, W pier­wszej połowie Wojskowi nie zagrozili ani razu bram­ce Mać­ka Gos­tom­skiego i po 45 min­u­tach gry było 0:0.W prz­er­wie na boisku pojaw­iły się Kole­jorz Girls, by podtrzy­mać gorącą atmos­ferę jaka panowała tego wiec­zoru na Buł­garskiej. Po powro­cie na murawę obu zespołów emoc­je sięgnęły zen­i­tu, tym bardziej, że w 47. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli goś­cie. Zamieszanie pod nasza bramką i gol. Tyle dało się zobaczyć, a tak naprawdę usłyszeć na try­bunie pra­sowej. Niek­tórzy nie zdążyli sko­men­tować sytu­acji bramkowej, bo chwilę później pon­ad 30 tysię­cy kiboli osza­lało ze szczęś­cia, gdy Lovrenc­sics doprowadz­ił do remisu. Obie drużyny miały jeszcze swo­je szanse, ale mecz zakończył się remisem. Czy spraw­iedli­wym? Wyda­je się, że tak, cho­ci­aż serce pod­powia­da zupełnie co innego.

Dodatkowo atmos­ferę pod­grzał przy­jazd Bar­tosza Bereszyńskiego do Poz­na­nia. Przy­jazd, a w sum­ie powrót tylko w nieco innych okolicznoś­ci­ach. Wiado­mo było od daw­na jak kibice przy­wita­ją Bere­sia w Poz­na­niu. Gdy młody poz­na­ni­ak, a może już warsza­w­iak w 27. min­u­cie pojaw­ił się na muraw­ie Kocioł zaintonował odpowied­nie przyśpiew­ki w kierunku Bereszyńskiego. Cytować nie będę, bo musi­ałabym wszys­tko cen­zurować. Kto był doskonale wie o czym mówię. Na dodatek, gdy piłkarz był przy piłce dało się słyszeć gwiz­dy dochodzące z każdego miejs­ca na sta­dion­ie. Obroń­ca niczym szczegól­nym nie zach­wycił. Dla kibiców Lecha to dobrze, dla tych stołecznych już niekoniecznie. Ex lechi­ta przyz­nał po meczu, że spodziewał się nieco innego przy­wi­ta­nia w Poz­na­niu — Spędz­iłem w Poz­na­niu pon­ad 20 lat, wró­ciłem na stare śmieci. Jak zareagowałem na przyję­cie pub­licznoś­ci? Spodziewałem się gorszej reakcji- powiedzi­ał po meczu Bereszyński

No ale legion­istów zostawmy w spoko­ju i zajmi­jmy się lechi­ta­mi. Mogę dać wszys­tkie pieniądze na to, że dla Łukasza Teodor­czy­ka był to pier­wszy mecz w kari­erze przy tak pełnych try­bunach i tylu kibi­cach — Przy takich kibi­cach chce się grać. Takich pub­licznoś­ci w Ekstrak­lasie jest niewiele. Warto grać w piłkę dla takich meczów – przyz­nał po meczu. Karol Linet­ty również nie szczędz­ił kom­ple­men­tów na tem­at kiboli – Mega atmos­fera cieszymy się, że kibice nas tak wspier­a­ją. Swo­je trzy grosze w tej kwestii wtrą­cił również Mar­iusz Rumak — Chci­ałem podz­iękować kibi­com, którzy stworzyli na try­bunach świetne wid­owisko tymi słowa­mi zakończył kon­fer­encję pomeczową.

Co jeszcze moż­na powiedzieć na tem­at niedziel­nego klasyku? Wid­owisko było niesamowite, emoc­je także. Nie pozosta­je nic innego jak życzyć obu drużynom jak najwięk­szej iloś­ci spotkań z takim dopingiem i taki­mi kibi­ca­mi. Mam nadzieję, że spotkanie wios­ną na Łazienkowskiej również roz­grze­je do czer­wonoś­ci, ale zakończy się nieco innym rezultatem 😉

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.