02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.16min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

PP: Lechici w ćwierćfinale nie zagrają

<span class="caps">PP</span>: Lechici w ćwierćfinale nie zagrają

Lechi­ci prze­grali dzisi­aj z Miedz­ią Leg­ni­ca 0:2 po bram­ce Szczepani­ka i samobóju Henriqueza.

Mecz zaczęli lechi­ci, ale przez pier­wsze dziesięć min­ut na boisku niewiele się dzi­ało. O 12. min­u­ty leg­niczanie prze­jęli inic­jaty­wę i każ­da ich akc­ja kończyła się strza­łem na bramkę Gos­tom­skiego. Najpierw szan­sę miał Made­js­ki, ale jego uderze­nie na róg sparował Gos­tom­s­ki, później Zakrzews­ki źle złożył się do strza­łu i pił­ka poszy­bowała nad bramką, a w 17. min­u­cie Szczepanik nie trafił w piłkę w polu karnym. Po dośrod­kowa­niu Łobodz­ińskiego Midzier­s­ki z bliska trafił w Gos­tom­skiego, a dobit­ka Zakrzewskiego pole­ci­ała obok słup­ka.  Do koń­ca pier­wszej połowy sytu­acji bramkowych było jak na lekarst­wo i po 45 min­u­tach gry było 0:0

Dru­ga połowa w wyko­na­niu obu zespołów była nud­na, akcji w jed­nym polu karnym jak i drugim jeszcze mniej niż w pier­wszych 45 min­u­tach. Swo­ją szan­sę miał Dou­glas, ale uderzył zbyt lekko i piłkę spoko­jnie zła­pał Ptak. Kole­jną akcję w meczu mieli gospo­darze. Do fut­bolów­ki doszedł Zakrzews­ki, którego strzał głową minął słu­pek bram­ki Gos­tom­skiego. W 74. min­u­cie dośrod­kowywał Łobodz­ińs­ki, w polu karnym znalazł się Szczepa­ni­ak i pokon­ał Gos­tom­skiego. Z rzu­tu wol­nego po raz kole­jny dośrod­kowywał Made­js­ki, a Hen­riquez wpakował piłkę do włas­nej siatki.

Rywalem leg­niczan w ćwierć­fi­nale będzie Arka Gdy­nia, która rozbiła wczo­raj kielecką Koronę aż 5:1. Spotka­nia ćwierć­fi­nałowe roze­grane zostaną w mar­cu przyszłego roku.

A już w sobotę poz­na­ni­aków czeka kole­jne ligowe spotkanie. Ich rywalem będzie Ruch Chorzów.

Miedź Leg­ni­ca – Lech Poz­nań 2:0 (0:0)

Bram­ki: 76. Szczepa­ni­ak, 80. Hen­riquez (sam.)

Żółte kart­ki:  76. Szczepa­ni­ak — 71. Ceesay, 77. Henriquez

Miedź: Alek­sander Ptak, Krzysztof Wołczek, Tomasz Midzier­s­ki, Adri­an Woźnicz­ka, Mar­iusz Zasa­da, Piotr Made­js­ki (80. Adri­an Łuszkiewicz), Piotr Kasperkiewicz, Adri­an Cierp­ka (59. Marcin Burkhardt), Mateusz Szczepa­ni­ak, Woj­ciech Łobodz­ińs­ki, Zbig­niew Zakrzews­ki (74. Jakub Grzegorzewski)

Lech: Maciej Gos­tom­s­ki, Keb­ba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamińs­ki, Luis Hen­riquez (84. Dar­iusz Formel­la), Łukasz Trał­ka, Rafał Muraws­ki, Ger­go Lovrenc­sics (46. Kasper Hamalainen), Day­lon Claasen (64 .Mateusz Możdżeń), Bar­ry Dou­glas, Łukasz Teodorczyk

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.