01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-1godz.-17min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

PP: Trenerski dwugłos po meczu z Błękitnymi

<span class="caps">PP</span>: Trenerski dwugłos po meczu z Błękitnymi

Zaprasza­my do zapoz­na­nia się z wypowiedzi­a­mi tren­erów po pucharowym meczu Lecha Poz­nań i Błęk­it­nych Star­gar­du Szczecińskiego, który lechi­ci wygrali 5:1 i tym samym 2 maja zagra­ją z Legią Warsza­wa na Sta­dion­ie Narodowym.

Kapuś­cińs­ki (BŁĘKITNI): Mecz ułożył się tak, jak­byśmy chcieli, tak jak sobie wymarzyliśmy, tak jak chcieliśmy grać. Chcieliśmy przetr­wać pier­wsze min­u­ty i strzelić bramkę. To nam się udało. Gdy­byśmy grali po jede­nas­tu w polu to Błęk­it­ni byli­by w finale. Nie chcę się odnosić, czy był faul, czy nie, nie jestem kom­pe­tent­ną osobą, żeby to powiedzieć. Wykon­al­iśmy plan, jakim było strze­le­nie bram­ki, chcieliśmy dalej ten plan real­i­zować. Nieste­ty nie udało się. Wal­czyliśmy do koń­ca, bo to kochamy, bo robimy to wszys­tko z miłoś­ci do pił­ki, to jest pas­ja. Dla mnie to wiel­cy pro­fesjon­al­iś­ci. Mam nadzieję, że kilku z tych piłkarzy w przyszłoś­ci zagra w ekstrak­lasie. Dla mnie są bohat­era­mi, chy­ba dla was też, bo 90 min­ut gral­iśmy praw­ie, jak równy z równym. Jeszcze w prz­er­wie byliśmy w finale i powiedzi­ałem to chłopakom. Chci­ałem, żeby się odbu­dowali po tych dwóch stra­conych golach. Wierzyłem w nich do koń­ca, dla mnie to są glad­i­a­torzy. Jestem dum­ny, że mogę pra­cow­ać z tak fajny­mi ludź­mi. Pomyślałem przy golu na 3:1, że to nie jest jeszcze koniec, że Lech będzie się czuł pewnie i trochę liczyłem na to, że będzie w ich szere­gach mniej kon­cen­tracji. Chcieliśmy zadać im cios i strzelić bramkę. 

Sko­rża (LECH): Mecz zaczęliśmy dobrze. Stworzyliśmy w pier­wszych min­u­tach kil­ka sytu­acji, ale nieste­ty nasz moment niefra­sobli­woś­ci zaowocow­ał tym, ze znaleźliśmy się w jeszcze trud­niejszej sytu­acji. Skom­p­likowal­iśmy sobie jeszcze bardziej sytu­ację i to na włas­nym sta­dion­ie. Dobrze, że schodzil­iśmy do prz­er­wy w lep­szych nas­tro­jach. W drugiej połowie nasza gra miała momen­ty lep­sze, ale zarówno momen­ty chao­ty­cznie. Dobrze, że zdołal­iśmy strzelić trze­cią bramkę. Gral­iśmy dzisi­aj bard­zo ner­wowo, co jestem w stanie zrozu­mieć. Trud­no było o spokój w naszych szere­gach. Był to kole­jny mecz, gdy mieliśmy kłopo­ty, ale druży­na pokazu­je coraz więcej charak­teru, to jest coraz więcej meczów, w których potrafimy gonić wynik. Lech nie zawsze sobie w takich sytu­ac­jach radz­ił, cieszę się, że wyszedł z opresji. Błęk­it­ni opadli fizy­cznie. Granie w prze­wadze nam pomogło. Na pewno gdy­by Lech nie dotarł do finału była­by to ogrom­na poraż­ka i rozczarowanie, nie chci­ałem układać nawet takiego sce­nar­iusza. To było­by duże potknię­cie. Pla­ma, którą ciężko by było zmazać. Pomi­mo, że cały Poz­nań wstrzy­mał odd­ech po pier­wszej bram­ce, to jed­nak nam się udało.  Nie chcę narzekać, że w dogry­w­ce dopiero awan­sowal­iśmy. Błęk­it­ni to druży­na nieobliczal­na. Zdarza się, że trze­ba strze­lać w pucharach karne z trze­ci­oligow­cem. Puchar to inna specy­fi­ka. Pograt­u­lowałem tren­erowi wysiłku. Pry­wat­nie będę im kibi­cow­ał. Musimy jutro rano już się przy­go­tować do meczu z Koroną. Myślimy o tym, kto będzie zdol­ny do gry. Patrząc na zawod­ników, jaka jest kole­j­ka do lekarza, musi­ałbym najpierw zobaczyć, kto będzie wstanie grać. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.