02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Problem na środku obrony?

Kłopo­ty z zestaw­ie­niem linii defen­sy­wnej w meczu z Piastem może mieć tren­er Lecha Poz­nań. Nie wiado­mo czy do dys­pozy­cji szkole­niow­ca będzie Hubert Wołąkiewicz, który ucier­pi­ał w niedziel­nym meczu z Lechią Gdańsk. Na kłopo­ty zdrowotne narze­ka również Manuel Arboleda.

Ta dwój­ka była od dłuższego cza­su pew­ni­aka­mi w drużynie Mar­iusza Ruma­ka. I choć tren­er Lecha rozpoczął sezon w ustaw­ie­niu dobrze znanym z poprzed­niego – z Marcin­em Kamińskim i Hubertem Wołąkiewiczem, to słab­sza dys­pozy­c­ja tego pier­wszego spowodowała, że szan­sę dostał „Manu”.

Kolumbi­jczyk ją wyko­rzys­tał, spisy­wał się bard­zo dobrze, jed­nak w tym tygod­niu doz­nał urazu łyd­ki. Wczo­raj nie wys­tąpił, podob­nie zresztą jak Wołąkiewicz, w sparingu z HSV, a dzisi­aj trenował jedynie indy­wid­u­al­nie. Trud­no zatem przewidzieć, czy będzie do dys­pozy­cji szkole­niow­ca przed sobot­nim meczem.

Podob­nie sytu­ac­ja ma się, jeśli chodzi o „Żabę”. Lekarze klubowi pod­da­ją pod dużą wąt­pli­wość jego wys­tęp i choć piłkarz trenu­je z zespołem, nie wiado­mo czy sztab szkole­niowy będzie chci­ał ryzykować zdrowiem obrońcy.

Wobec słabej formy Kamińskiego wyda­je się, że Rumak może sko­rzys­tać z Djur­d­je­vi­cia, który w spotka­niu z HSV zagrał 45 min­ut i zal­iczył dobry wys­tęp. W pier­wszej połowie na tej pozy­cji testowany był również Trał­ka, który może być alter­naty­wą dla obrońców Lecha. Na środ­ku defen­sy­wy zagrać może również Ceesay, ale ta opc­ja jest raczej mało praw­dopodob­na, ponieważ dru­gi prawy obroń­ca — Kędzio­ra, wyjechał na zgrupowanie reprezen­tacji młodzieżowej.

Być może jed­nak para Wołąkiewicz – Arbole­da zagra w sobot­nim meczu. Ich wys­tęp nie jest bowiem niemożli­wy. Nie będziemy mogli jed­nak się zdzi­wić, jeśli z Piastem zagramy inną parą środ­kowych obrońców.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.