07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.17min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przed Śląskiem najważniejsza jest regeneracja

Przed Śląskiem najważniejsza jest regeneracja

- Nie mamy wiele cza­su na przy­go­towanie drużyny do kole­jnego meczu — przyz­na­je tren­er Sko­rża. W niedzielę po nieco pon­ad dwóch dni­ach “Kole­jorz” powal­czy o ligowe punk­ty ze Śląskiem Wrocław.

- Nie chcę narzekać na ter­mi­narz, bo mamy dwa dni mniej na regen­er­ac­je, ale już po meczu z Jagiel­lonią piłkarze przes­zli zabie­gi regen­er­a­cyjne. Mamy kilka­dziesiąt godzin, żeby postaw­ić ich na nogi. Może będzie kil­ka zmi­an, bo mamy mało cza­su, żeby kon­tuzjowani wró­cili do pełnej sprawnoś­ci. Praw­dopodob­nie będziemy musieli sobie radzć bez nich. W czwartek zagrali Bednarek i Ara­ju­uri, więc liczę, że kole­jni zawod­ni­cy mnie nie zaw­iodą — mówi Skorża.

To właśnie regen­er­ac­ja będzie najważniejsza pod­czas przy­go­towań do spotka­nia we Wrocław­iu. Na dzisi­aj “Kole­jorz” na zaplanowany tren­ing na godz. 11. Jutro trenować będzie o 14 i po treningu wyjedzie do Wrocławia.

Ważniejszy jed­nak od zajęć tak­ty­cznych będzie odpoczynek. Piłkarze Lecha w czwartek zagrali 120 min­u­towe spotkanie. Ostat­ni raz tak dłu­gi mecz “Kole­jorz” zagrał w lipcu 2010 roku, gdy wal­czył z Interem Baku w elim­i­nac­jach Ligi Mis­trzów. wów­czas jed­nak nie grał w week­end meczu ligowego. Gdy ostat­ni raz po meczu z dogry­wką zagrał w lidze — tam­to spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Było to w 2008 roku, gdy po spotka­niu z Aus­trią Wiedeń zagrał z Legią przy Bułgarskiej.

Wtedy Lechi­ci mieli prob­le­my z regen­er­acją. Dlat­ego ter­az, kiedy his­to­ria się pow­tarza, wiado­mo że właśnie ta regen­er­ac­ja będzie kluc­zowa. Tym bardziej, że Śląsk swój mecz w Pucharze Pol­s­ki zagrał dwa dni wcześniej. Co praw­da także grał dogry­wkę, ale ma pon­ad 48 godzin więcej na odpoczynek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.