01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.52min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przed Śląskiem najważniejsza jest regeneracja

Przed Śląskiem najważniejsza jest regeneracja

- Nie mamy wiele cza­su na przy­go­towanie drużyny do kole­jnego meczu — przyz­na­je tren­er Sko­rża. W niedzielę po nieco pon­ad dwóch dni­ach “Kole­jorz” powal­czy o ligowe punk­ty ze Śląskiem Wrocław.

- Nie chcę narzekać na ter­mi­narz, bo mamy dwa dni mniej na regen­er­ac­je, ale już po meczu z Jagiel­lonią piłkarze przes­zli zabie­gi regen­er­a­cyjne. Mamy kilka­dziesiąt godzin, żeby postaw­ić ich na nogi. Może będzie kil­ka zmi­an, bo mamy mało cza­su, żeby kon­tuzjowani wró­cili do pełnej sprawnoś­ci. Praw­dopodob­nie będziemy musieli sobie radzć bez nich. W czwartek zagrali Bednarek i Ara­ju­uri, więc liczę, że kole­jni zawod­ni­cy mnie nie zaw­iodą — mówi Skorża.

To właśnie regen­er­ac­ja będzie najważniejsza pod­czas przy­go­towań do spotka­nia we Wrocław­iu. Na dzisi­aj “Kole­jorz” na zaplanowany tren­ing na godz. 11. Jutro trenować będzie o 14 i po treningu wyjedzie do Wrocławia.

Ważniejszy jed­nak od zajęć tak­ty­cznych będzie odpoczynek. Piłkarze Lecha w czwartek zagrali 120 min­u­towe spotkanie. Ostat­ni raz tak dłu­gi mecz “Kole­jorz” zagrał w lipcu 2010 roku, gdy wal­czył z Interem Baku w elim­i­nac­jach Ligi Mis­trzów. wów­czas jed­nak nie grał w week­end meczu ligowego. Gdy ostat­ni raz po meczu z dogry­wką zagrał w lidze — tam­to spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Było to w 2008 roku, gdy po spotka­niu z Aus­trią Wiedeń zagrał z Legią przy Bułgarskiej.

Wtedy Lechi­ci mieli prob­le­my z regen­er­acją. Dlat­ego ter­az, kiedy his­to­ria się pow­tarza, wiado­mo że właśnie ta regen­er­ac­ja będzie kluc­zowa. Tym bardziej, że Śląsk swój mecz w Pucharze Pol­s­ki zagrał dwa dni wcześniej. Co praw­da także grał dogry­wkę, ale ma pon­ad 48 godzin więcej na odpoczynek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.