06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.22min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przyszli, pograli, poszli: Artjoms Rudnevs

Przyszli, pograli, poszli: Artjoms Rudnevs

Kiedy z Lecha odchodz­ił Robert Lewandows­ki wielu kibiców twierdz­iło, że Kole­jorz nie pozys­ka już bramkostrzel­nego napast­ni­ka. Tym cza­sem klub ściągnął anon­i­mowego wów­czas Artjom­sa Rudevsa.

Pop­u­larny Rudi kari­erę zaczy­nał na Łotwie, w lokalnym klu­bie FC Dau­ga­va, gdzie wys­tępował przez trzy lata. W 2009 roku zade­bi­u­tował w węgier­skim Zalaegeresze­gi, ale nieco rok później związał się cztero­let­nią umową z Lechem Poz­nań. Już w swoim pier­wszym meczu w niebiesko-białych barwach zdobył bramkę. Niewąt­pli­wie jego najwięk­szym wyczynem jest strze­le­nie trzech goli Juven­tu­sowi Turyn w ramach Ligi Europy. Łotysz może poszczy­cić się też cztere­ma hat-trick­a­mi zdoby­ty­mi w naszej lidze oraz nagrodą króla strzel­ców Ekstrak­lasy w sezonie 2011/2012, wów­czas piłkę pakował do siat­ki dwadzieś­cia dwa razy.

KLIK

Rud­nevs w maju Poz­nań zamienił na Ham­burg, gdzie pod­pisał trzy let­ni kon­trakt. Zade­bi­u­tował niespeł­na dwa tygod­nie później, w spotka­niu z Norym­bergią. Część zeszłego sezonu Rudi spędz­ił na wypoży­cze­niu w Han­noverze 96. Obec­nie Artjom ponown­ie reprezen­tu­je bar­wy HSV. Wiele mówiło się jego powro­cie zimą do Lecha, ale dyrek­tor sportowy niemieck­iego klubu szy­bko zde­men­tował te plotki.

KLIK

Łotysz w kadrze debi­u­tował w 2008 roku, ale swo­ją pre­mierową bramkę zdobył trzy lata później w star­ciu z drużyną z Malty. Sam piłkarz nie ukry­wa, że jest bard­zo przy­wiązany do Lecha i chci­ał­by tu skończyć kari­erę – Chęt­nie kiedyś wrócę. Kibicu­ję Lechowi i życzę mu mis­tr­zost­wa – mówił jak­iś czas temu na łamach Przeglą­du Sportowego. 28-let­ni piłkarz, kiedy tylko może, przy­jeżdża do stol­i­cy Wielkopol­s­ki i spo­ty­ka się z były­mi kolega­mi z drużyny.

Rudii Ruudi

Umowa z zespołem z Ham­bur­ga obow­iązu­je do koń­ca tego sezonu, więc kto wie, może już od przyszłego sezonu Rudi ponown­ie będzie strze­lał bram­ki dla Kolejorza?

fot. ekstraklasa.net

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.