06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.15min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przyszli, pograli, poszli: Grzegorz Wojtkowiak

Przyszli, pograli, poszli: Grzegorz Wojtkowiak

W zeszłym tygod­niu przed­staw­ial­iśmy Wam syl­wetkę Rober­ta Lewandowskiego. Ter­az przyszła pora na dru­gi odcinek naszego cyk­lu, a w nim Grze­gorz Wojtkowiak.

Pop­u­larny Dyzio na świat przyszedł 26. sty­cz­nia 1984 roku w Kostrzynie nad Odrą i tam w wieku pięt­nas­tu lat staw­iał też swo­je pier­wsze kro­ki w fut­bolu. Przez cztery lata wys­tępował w Celu­lu­zonie Kostrzyn nad Odrą, by w sezonie 2002/2003 prze­nieść się do Ami­ki Wron­ki, gdzie najpierw grał w rez­erwach, a dopiero potem włąc­zony został w skład pier­wszej drużyny.

W barwach Ami­ki Wojtkowiak roze­grał 33 spotkani, a po fuzji  Lechem, stop­er został piłkarzem Kole­jorza. W niebiesko-białych barwach wywal­czył Puchar Pol­s­ki w 2009 roku, a rok później sięgnął po Mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Przez pewien okres pełnił też rolę kap­i­tana zespołu. Dla Kole­jorza Wojtkowiak roze­grał 109 spotkań, trzykrot­nie wpisu­jąc się na listę strzelców.

Wios­ną 2012 zarząd klubu postanow­ił nie przedłużać kon­trak­tu z Dyziem, a ten obrał kierunek zachod­ni. Pod­pisał kon­trakt z TSV Monachi­um, które wys­tępowało w 2. Bun­deslidze. Wys­tąpił w 63 meczach i również zdobył trzy bramki.

– Pewnie niek­tórzy się zas­tanaw­ia­ją, dlaczego wybiera aku­rat taki klub, sko­ro w Poz­na­niu nosił opaskę kap­i­tańską, a poza tym ma sta­tus reprezen­tan­ta Pol­s­ki. Grze­gorz sportowo jed­nak zys­ka na tym trans­ferze. Uważam, że to krok naprzód. Z jed­nej strony to tylko 2. Bun­desli­ga, lecz pamię­ta­jmy, że tam poziom wcale nie jest nis­ki – mogliśmy wów­czas przeczy­tać na stron­ie Przeglą­du Sportowego słowa Pawła Woj­tali, byłego lechity.

marcin kaminski

W Niem­czech Wojtkowiak dłu­go nie pograł bo na początku ubiegłego roku pod­pisał kon­trakt z Lechią Gdańsk, gdzie wys­tępu­je do dziś, a kon­trakt ważny ma do koń­ca przyszłego sezonu.

Foto wyróż­ni­a­jące: poznan.naszemiasto.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.