01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.22min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przyszli, Pograli, Poszli: Piotr Reiss

Przyszli, Pograli, Poszli: Piotr Reiss

Pio­tra Reis­sa nie trze­ba przed­staw­iać żad­ne­mu kibi­cowi Lecha Poz­nań. Rodow­ity poz­na­ni­ak, ikona klubu – zaprasza­my na kole­jny odcinek #Przys­zli­Pograli­Pos­zli.

Urod­zony w 1972 roku sna­jper swo­je piłkarskie kro­ki staw­iał w Kole­jorzu. Sam przyz­na­je, że od małego uczęszczał na mecze „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”. Zawod­nikiem sied­miokrot­nego mis­trza Pol­s­ki został w 1991 roku, do którego powró­cił trzy lata później. Przez cztery lata bronił barw Lecha Poz­nań. Przy Buł­garskiej mecze roz­gry­wał także w sezonach 2002–2008 i 2012–2013. Reiss pomi­mo swo­jej długiej kari­ery w Kole­jorzu, nie ma na swoim kon­cie tytułu mis­tr­zowskiego. Oprócz Kole­jorza piłkars­ki ślad w Polsce pozostaw­ił w Kotwicy Kórnik, Amice Wron­ki oraz War­cie Poznań.

ivan reissik djurdjevicW 1998 roku wyruszył na Zachód – do Berli­na, gdzie w swoim debi­u­tanckim spotka­niu w barwach miejs­cowej Herthy strzelił gola. Oprócz stol­i­cy Niemiec wys­tępował także w MSV Duis­burg oraz SpVgg Greuther Furth.

Reiss mis­tr­zost­wa z Lechem nie zdobył, ale w 2004 roku mógł cieszyć się z wywal­czenia Pucharu Pol­s­ki – sam miał spory udzi­ał w zdoby­ciu kra­jowego tro­feum, sna­jper strzelił dwa gole – oraz Super­pucharu Pol­s­ki, gdzie lechi­ci w meczu o stawkę pokon­ali w rzu­tach karnych krakowską Wisłę.

Uty­tułowany sna­jper już w 2007 roku wkroczył do klubu stu, czyli piłkarzy, którzy przekroczyli bari­erę stu strzelonych bramek w ekstrak­lasie. Pucharu Pol­s­ki z 2004 roku nie był jed­nym kra­jowym tro­feum wywal­czonym przez Reis­sa. W sezonie 2008/2009, pokonu­jąc chor­zows­ki Ruch na ich sta­dion­ie, poz­na­ni­a­cy cieszyli się z wywal­czenia Pucharu Polski.

PiotrReissPo rozs­ta­niu się z Kole­jorzem pod­pisał kon­trakt z Wartą Poz­nań, która roz­gry­wała swo­je mecze w I lidze i z dziewiątką na ple­cach bronił barw „Zielonych” przez trzy sezony.

Swo­ją piłkarską kari­erę zakończył w drużynie Lecha Poz­nań – do Kole­jorza trafił w sezonie 2012/2013. Ostat­nią bramkę w Niebiesko-Białych barwach zdobył pod­czas spotka­nia z Zagłę­biem Lubin. Ostat­ni mecz w Lechu Poz­nań roze­grał prze­ci­wko Koronie Kielce, w którym asys­tował przy bram­ce Ivana Djur­d­je­vi­ca. Miesiąc później napast­nik zor­ga­ni­zował pożeg­nal­ny bene­fis, na który zapros­zono leg­endy Kole­jorza oraz ówczes­ny skład Kolejorza.

reiss rejsikGdy Reiss zaw­iesił kor­ki na koł­ki zaan­gażował się na 100% w rozwój włas­nej Akademii. Z zespołem Akademia Reis­sa OSiR Bara­nowo Poz­nań awan­sował do klasy okrę­gowej. Głównym celem Akademii jest zachęce­nie do akty­wnoś­ci fizy­cznej najmłod­szych, a także pop­u­laryza­c­ja zdrowego sty­lu życia. Tren­erzy mają spraw­iać, aby dzieci czer­pały jak najwięcej radoś­ci z gry.

Napast­nik jest czterokrot­nym mis­trzem Pol­s­ki. Już w swoim debi­u­tanckim meczu strzelił gola w nar­o­dowych barwach (3:1 ze Słowacją).

Pop­u­larny „Rejsik” to jeden z dwóch piłkarzy, którzy przekroczył bari­erę 400 roze­granych meczów w Niebiesko-Białych – roze­grał 403 spotka­nia w Kole­jorzu, strze­la­jąc 136 goli.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.