01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.26min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przyszli, Pograli, Poszli: Sergiej Kriwiec

Przyszli, Pograli, Poszli: Sergiej Kriwiec

Sergiej Kri­wiec urodz­ił się 8 czer­w­ca 1986 roku na Białorusi, a dokład­niej w Grod­nie. Pier­wsze kro­ki w fut­bolu ten piłkarz staw­iał w DJuSSz Grod­no. Na dłużej Białorusin związał się z Łoko­moti­wem Mińsk, gdzie przeszedł w 2003 roku. Do pier­wszej drużyny przeszedł rok później, by grać tam do 2005 roku. W barwach Łoko­moti­wa przez te trzy lata roze­grał pon­ad 60 spotkań i 17 razy wpisy­wał się na listę strzel­ców. Pier­wsze sukcesy Kri­wiec zawdz­ięcza BATE Borysów, do którego przeszedł w 2006 roku. Roze­grał tam cztery sezony i we wszys­t­kich zdołał z drużyną zdobyć mis­tr­zost­wo kra­ju, jak również zdobył w dwóch sezonach puchar krajowy.

W sezonie 2009/2010 Kri­wec przeszedł do Lecha Poz­nań, by na star­cie zdobyć mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Białorusin powoli stawał się głównym skrzy­dłowym w drużynie poz­nańskiego Lecha. W sezonie 2011/2012 zaczęła się wiel­ka posucha Lecha w Europe­js­kich Pucharach. Zespół prze­jął tren­er Rumak, które­mu zaczął “przeszkadzać” Białorusin. Po trzech sezonach gry, roze­gra­niu 59 spotkań, strze­le­niu ośmiu bramek w barwach Lecha, z inic­jaty­wy właśnie ówczes­nego szkole­niow­ca Lecha wys­taw­iono Kri­w­ca na sprzedaż: Decyzję o trans­ferze Siergie­ja Kri­w­ca pod­jęliśmy już kil­ka miesię­cy temu, ale wtedy nabaw­ił się kon­tuzji i sprawa stanęła pod znakiem zapy­ta­nia – mówił tren­er Rumak zaraz po infor­ma­cji, że Kri­wiec odchodzi. – Inic­jaty­wa należała do mnie. Chcę budować zespół opar­ty na szy­b­kich zawod­nikach, głod­nych sukcesów.

O ode­jś­ciu Białorusi­na mówił swego cza­su również Piotr Rutkows­ki, wiceprezes Lecha Poz­nań: Przede wszys­tkim chci­ałbym podz­iękować Sergeiowi za zaan­gażowanie i pro­fesjon­al­izm, który niejed­nokrot­nie podzi­wial­iśmy pod­czas jego poby­tu w Poz­na­niu. Jestem przeko­nany, że to nowe wyzwanie będzie dla niego źródłem satys­fakcji, czego mu serdecznie życzę — mówił Rutkows­ki.

Po ode­jś­ciu z Lecha Kri­wiec przeszedł do chińskiego Jiang­su Sain­ty, gdzie już po roku zde­cy­dował się na prze­jś­cie do BATE Borysów. W 2014 roku Kri­wiec kole­jny raz zmienił klub, tym razem wybrał FC Metz, w którym wys­tępu­je do dzisiaj.

W reprezen­tacji Białorusi Kri­wiec zade­bi­u­tował w 2008 roku. Na dzień dzisiejszy w barwach reprezen­tacji swo­jego kra­ju, Sergiej wys­tąpił w 31 spotka­ni­ach strze­la­jąc 7 bramek.

Źródło zdję­cia: poznan.sport.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.