28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.46min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchacz podpisał nowy kontrakt z Lechem!

Puchacz podpisał nowy kontrakt z Lechem!

Tymo­teusz Puchacz pod­pisał dłu­goter­mi­nowy kon­trakt z Lechem Poz­nań. 17-let­ni obroń­ca w poniedzi­ałek rozpoczął przy­go­towa­nia do drugiej częś­ci sezonu z pier­wszym zespołem Kolejorza.

- To kole­jny wychowanek naszej akademii. Jego sytu­ac­ja jest podob­na do tej, w której przed rok­iem znaleźli się Robert Gum­ny i Kamil Jóźwiak. Oni też zimą trafili do pier­wszego zespołu — przyz­na­je wiceprezes Lecha Piotr Rutkows­ki. — Tymek to lewonożny obroń­ca. Wiemy jak trud­no jest znaleźć takiego piłkarza, tym więk­sza to radość, że udało nam się takiego wychować. Wiele zależy ter­az od niego samego — dodaje.

Zad­owolony z pod­pisa­nia umowy z Kole­jorzem jest sam zawod­nik. — Od najmłod­szych lat zależało mi na tym, żeby zagrać w Lechu. Dzię­ki ciężkiej pra­cy marzenia się speł­ni­a­ją — pod­kreśla Puchacz, który staw­ia przed sobą wysok­ie wyma­gania. — Będę ciężko pra­cow­ał, by dostawać jak najwięcej szans gry. Chcę pokazać swo­je wysok­ie umiejęt­noś­ci i to, że dużo potrafię.

W rundzie jesi­en­nej obroń­ca grał w trze­ci­oligowych rez­erwach. Wys­tąpił w dziesię­ciu spotka­ni­ach, w tym sied­miu od pier­wszej min­u­ty. — Na pewno chci­ałbym zade­bi­u­tować w pier­wszym zes­pole, ale na razie nie nastaw­iam się na to. Wiem, że jeśli będę sum­i­en­nie pra­cow­ał na każdym treningu to ten moment nade­jdzie — pod­kreśla 17-latek.

Jego moc­ną stroną jest przy­go­towanie men­talne. Piłkarz zbiera bard­zo dobre oce­ny od tren­era drugiego zespołu Lecha Ivana Djur­d­je­vi­cia. — Tymek jest chwalony za swo­je zaan­gażowanie i pra­cow­itość. Wiąże­my z nim duże nadzieje. Liczymy, że w ciągu dwóch lat stanie się ważnym punk­tem naszego zespołu — zaz­nacza wiceprezes Kolejorza.

Infor­ma­c­ja prasowa

Zdję­cie: Lech Poz­nań / lechpoznan.pl / fot. Prze­mysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.