02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchar Polski: Legia awansuje do finału

Dzisi­aj poz­nal­iśmy drugiego final­istę Pucharu Pol­s­ki. Wczo­raj w pół­fi­nale Lech wye­lim­i­nował Podbeskidzie, a dzisi­aj Legia wye­lim­i­nowała Lechię. W pier­wszym meczu podopieczni Macie­ja Sko­rży wygrali 0:1 w Gdańsk, a dzisi­aj postaw­ili krop­kę nad i, zwycięża­jąc pewnie 4:0. Na początku maja o tytuł zdoby­w­cy Pucharu Pol­s­ki powal­czą zatem Lech oraz Legia.

 

Od samego początku Legia miała przewagę, którą udoku­men­towała zdobytą w 24. min­u­cie meczu bramką. Ze skra­ju pola karnego piłkę w kierunku bram­ki posłał Radović, prze­ciąć ją starał się Hub­nik, ale pomoc­nik Legii nie potrze­bował pomo­cy swo­jego part­nera i fut­bolówka wylą­dowała w siatce podopiecznych Tomasza Kafarskiego.

Lechia próbowała zareagować na trafie­nie gospo­darzy, ale nie potrafiła poważnie zagroz­ić pod bramką Ska­by. Jeszcze przed prz­er­wą “Wojskowi” powin­ni pod­wyższyć prowadze­nie. Z lewej strony w pole karne wpadł Radović, ale zagrał bard­zo niedokład­nie i Kas­pa inter­we­niował bez najm­niejszych problemów.

Po prz­er­wie oba zespoły próbowały zdobyć opty­czną przewagę, jed­nak żad­ne­mu to się nie udawało. W 63. min­u­cie spotka­nia. W szes­nastkę dośrod­kował Wawrzy­ni­ak, a do siat­ki piłkę skierował Vrdol­jak. Lechia od tego momen­tu zde­cy­dowanie obniżyła loty, a jej sytu­ac­ja i szanse na awans zmalały do minimum.

Nie zmieniło to nastaw­ienia Legii, która nadal stwarza­ła ciekawej sytu­acje pod bramką Kap­sy. W 77. min­u­cie meczu Kuchar­czyk przedarł się lewą stroną boiska i zagrał w kierunku 5. metra przed bramką goś­ci, a piłkę do włas­nej bram­ki skierował Bąk. Przy­bi­ta Lechia po chwili znów straciła gola. Manu wrzu­cił fut­bolówkę w szes­nastkę, a tam Kuchar­czyk bez prob­le­mu zdobył czwartą bramkę.

Do ostat­niej gwiz­d­ka sędziego Legia panowała nad prze­biegiem meczu i pewnie awan­sowała do finału Pucharu Pol­s­ki. Tam zmierzy się z Lechem.

Legia Warsza­wa — Lechia Gdańsk 4:0

Bram­ki: Radović 24′, Vrdol­jak 63′, Bąk 77′ (sam.), Kuchar­czyk 79

Legia Warsza­wa: Ska­ba — Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzy­ni­ak — Manu, Vrdol­jak, Bory­siuk (83. Cabral), Radović, Rybus (73. Kuchar­czyk) — Hub­nik (79. Żyro)

Lechia Gdańsk: Kap­sa — Pietrows­ki, Bąk, Vucko, Andriuske­vi­cius (46. Airapet­ian) — Tra­ore, Nowak, Sur­ma, Bajić (65. Daw­id­ows­ki), Luk­janovs — Buval

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.