Puchar ważny dla obu drużyn

Już jutro kibiców Lecha czeka­ją kole­jne emoc­je. Tym razem związane z roz­gry­wka­mi Pucharu Pol­s­ki. Na ofic­jal­nej stron­ie Polonii Warsza­wa ukazał się wywiad z Tomaszem Jodłow­cem, w którym piłkarz odpowia­da między inny­mi na pyta­nia doty­czące niedziel­nego spotka­nia z Lechem Poznań.

Jodłowiec, to zawod­nik, o którym dwa lata temu mówiło się, że ma prze­jść do Lecha. Ter­az on sam nie chce już wracać do tego tem­atu: — To już było i nie powin­no się o tym mówić. Nadal jestem w Polonii. Gram prze­ci­wko Lechowi i chci­ałbym zdobyć w tym meczu kole­jne gole.

Środ­kowy obroń­ca dla „Czarnych Koszul” zdobył 4 bram­ki, w tym 2 strzelił właśnie zespołowi z Poz­na­nia — Dwa razy trafiłem z głowy. Chci­ałbym dołożyć kole­jną bramkę Lechowi. Jeśli się uda, to będzie super – powiedzi­ał Jodłowiec.

Polo­nia dobrze spisy­wała się pod­czas swo­jego okre­su przy­go­towaw­czego i jutrze­jszy mecz w Poz­na­niu będzie dla niej pier­wszym ważnym spotkaniem, jakie roze­gra­ją po zimowej prz­er­wie. Zespół z Kon­wik­torskiej dokon­ał kilku zmi­an w składzie i tak naprawdę dopiero jutro przekon­amy się, czego będzie moż­na się spodziewać pod­czas rundy wiosen­nej po drużynie z Warsza­wy — Nowa run­da, nowi zawod­ni­cy. Myślę, że na pewno czymś zaskoczymy. Puchar Pol­s­ki jest dla nas ważny i będziemy chcieli osiągnąć dobry wynik już w pier­wszym meczu – zakończył.

Nato­mi­ast Lech swo­ją próbę gen­er­al­ną po zimowej prz­er­wie w roz­gry­wkach ma już za sobą. W czwartek „Kole­jorz” pokon­ał przy Buł­garskiej w Lidze Europy SC Bra­ga 1:0 i to na pewno może dodać skrzy­deł Poz­na­ni­akom w jutrze­jszym meczu. Tym bardziej, że Lechi­ci po raz kole­jny pod­kreśla­ją, że oprócz meczów w europe­js­kich pucharach bard­zo waż­na jest liga: — Mieliśmy cięż­ki okres przy­go­towaw­czy, dobrze go przepra­cow­al­iśmy. Jesteśmy zad­owoleni, że to w końcu rusza, bo prz­er­wa między roz­gry­wka­mi była dłu­ga. Ter­az w końcu zaczy­na­ją się mecze – powiedzi­ał Jacek Kiełb.

- Lech wal­czy o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki i tu nie ma dyskusji. Będziemy robić wszys­tko, aby dogo­nić czołówkę – dodał Kotorows­ki. — Gramy w niedzielę  bard­zo ważne spotkanie. Myślę, że kadra jest sze­ro­ka. Dojdzie na pewno Rafał Muraws­ki. Jest kilku zawod­ników, którzy w LE nie byli brani pod uwagę i myślę, że tren­er to poukła­da i ta 18 będzie bard­zo sil­na – zakończył bramkarz „Kole­jorza”.

Nie powin­no być też prob­le­mu z mobi­liza­cją Lechitów do dobrego meczu: — Każdy się już cieszy. Nie trze­ba nas mobi­li­zować. Stęsknil­iśmy się za mecza­mi — pod­sumował Kiełb.

Jeśli więc wziąć pod uwagę zapewnienia piłkarzy, to wszys­tko wskazu­je na to, że w niedzielę może­my zobaczyć bard­zo ciekawe spotkanie przy Buł­garskiej. Czy rzeczy­wiś­cie takie będzie, przekon­amy się już jutro. I niech zwycięża Lech!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress