02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.3godz.8min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Putnocky: Chcemy pokazać swój potencjał w meczu w Legią

Putnocky: Chcemy pokazać swój potencjał w meczu w Legią

W obec­nym sezonie Lot­to Ekstrak­lasy sztab szkole­niowy Kole­jorza ma duży kom­fort związany z obsadą bram­ki Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. W kadrze Lecha zna­j­du­je się obec­nie dwóch bramkarzy na wysokim poziomie — Jas­min Burić oraz Matus Put­nocky. W meczu z krakowską Wisłą między słup­ka­mi pojaw­ił się Słowak i pomi­mo tego, że Kole­jorz stracił tylko jed­ną bramkę nie był on zad­owolony z tego spotkanie. - Gdy druży­na prze­ci­w­na strzela gola w 90. min­u­cie to nie jest to dobre dla drużyny. Szko­da stra­conych punk­tów bo widać, że braku­je nam ich w tabeli.  Ciężko powiedzieć z czego wynikało nasze rozko­jarze­nie w ostat­nich min­u­tach. Być może to kwes­t­ia zbyt malej kon­cen­tracji, albo złego ustaw­ienia. Obe­jrzeliśmy jed­nak anal­izę wideo tej sytu­acji i nie może­my już więcej dop­uś­cić, by takie spotkanie się powtórzyło. U siebie musimy wygry­wać - oce­nia niedzielne spotkanie Matus Putnocky.

Nie od dziś wiado­mo, że spotka­nia pomiędzy Lechem Poz­nań, a Legią Warsza­wą elek­tryzu­ją całą piłkarską Pol­skę i nazy­wane są „Der­ba­mi Pol­s­ki”. Będzie to mój pier­wszy mecz w barwach Lecha prze­ci­wko Legii, ale nie jest to dla mnie pier­wsze spotkanie tej wagi. Kiedy grałem jeszcze w Ruchu Chorzów to gral­iśmy Wielkie Der­by Śląs­ka prze­ci­wko Górnikowi Zabrze. Tam dla każdego też był to abso­lut­nie wyjątkowy mecz. Wal­ka była o każdą piłkę i myślę, że nie inaczej będzie w sobotę. Musimy być skon­cen­trowani na sobie i grać swoje.

Legia do tego meczu przys­tępować będzie po dwóch prze­granych meczach z rzę­du. Ciężko tak naprawdę ocenić w jakiej formie są podopieczni Jac­ka Magiery. — Pomi­mo wysok­iej poraż­ki z Realem nie sądzę, by było nam łatwiej pokon­ać Legię. Według mnie wynik tego spotka­nia nie odd­a­je sytu­acji na boisku. Legia nie grała źle. Nas intere­su­je tylko mecz sobot­ni, a to będzie zupełnie odmi­enne 90 min­ut. Oni też szuka­ją punk­tów. Na pewno obie ekipy będą chci­ały zdobyć w tym meczu kom­plet punk­tów. Uważam, że będzie to ciekawe spotkanie - mówi golkiper Lecha.

- Z Legią będzie podob­ne spotkanie jak z Wisłą. Pomi­mo tego, że są oni na nien­ajlep­szym miejs­cu w tabeli to nie oznacza, że gra­ją słabo w piłkę. Ich druży­na ma naprawdę duży potenc­jał, tak jak my. Chce­my to pokazać w sobotę. W meczu z Wisłą nie wyko­rzys­tal­iśmy swo­jej szan­sy, a taka jest pił­ka — jak nie wyko­rzys­tasz swoich kilku okazji to prze­ci­wnik będzie miał jed­ną i ją wyko­rzys­ta - doda­je.

W wyjaz­dowych spotka­ni­ach szkole­niowiec Lecha Nenad Bjel­i­ca decy­dował się na wys­taw­ie­nie dwój­ki defen­sy­wnych pomoc­ników, a więc Abdu­la Aziza Tet­te­ha oraz Łukasza Trał­ki. Być może tą samę tak­tykę zas­to­su­je w poje­dynku prze­ci­wko Warsza­w­iakom. -Nasze ustaw­ie­nie zależy od tego z jakim prze­ci­wnikiem gramy. Ja wolę jeśli gramy z jed­nym defen­sy­wnym pomoc­nikiem, bo wtedy stwarza­my więcej okazji w ofen­sy­wie - kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.