02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.8godz.1min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Putnocky: W Lechu liczą się tylko wygrane mecze

Putnocky: W Lechu liczą się tylko wygrane mecze

Słowak, który zasil­ił Kole­jorza w let­nim okienku trans­fer­owym jak do tej pory bard­zo dobrze sprawdza się w Lechu. Matus Put­nocky zagrał trzy ofic­jalne mecze i w dwóch z nich zal­iczył czyste kon­to. – Cieszę się, że bronię i mam nadzieję, że mam dużo do zaofer­owa­nia Lechowi. Niewiele wpadło jak do tej pory do mojej bram­ki, ale to też dopiero trzy spotka­nia za mną. Myślę, że jakieś gole jeszcze wpad­ną, ale mam nadzieję, że będzie ich jak najm­niej – komen­tu­je golkiper Kolejorza.

Put­nocky między słup­ka­mi zastąpił nieza­stą­pi­onego w Lechu do tej pory Jas­mi­na Buricia. ­– Mówiłem, że jesteśmy z Jas­minem dobry­mi kolega­mi i tak też jest. On kibicu­je mi, a ja jemu — wza­jem­nie się wspieramy.

Moż­na odnieść wraże­nie, że gdy w bram­ce stoi Put­nocky to lep­iej spisu­je się także defen­sy­wa Kole­jorza, tym samym tracąc mniej bramek. – Myślałem, że początek sezonu będzie dla nas łatwiejszy, jed­nak i takie sytu­acje się zdarza­ją. Uważam, że nie jesteśmy pier­wszą drużyną, która znalazła się w takiej sytu­acji  i uważam, że mamy wystar­cza­ją­cy potenc­jał, by wydostać się z tego doł­ka. W piłce chodzi o strze­lanie goli i nam trochę tego braku­je, bo jak nie strze­lamy bramek to nie wygry­wamy, a w Lechu liczą się tylko wygrane mecze – doda­je Putnocky.

Sporym prob­le­mem tren­era Jana Urbana jest skuteczność napast­ników, którzy nie trafi­a­ją do bram­ki z taką częs­totli­woś­cią na jaką liczy zarówno szkole­niowiec jak i kibice Lecha. Matus zapew­nia jed­nak, że ze skutecznoś­cią Roba­ka oraz Nick­iego Bille nie ma prob­lemów. -Zawsze na treningach jest tak, że mało bronię a Marcin i Nic­ki strze­la­ją dużo bramek i właśnie zas­tanaw­iałem się dlaczego tak samo nie zdoby­wa­ją ich w meczach. Mam nadzieję, że ich skuteczność się poprawi i będzie lepiej. 

Już w najbliższą niedzielę Kole­jorz pode­jmie na włas­nym boisku ekipę Pias­ta Gli­wice. Może to był dla Lecha ciężkie spotkanie – przy­pom­ni­jmy, że w poprzed­nim sezonie w trzech spotka­ni­ach poz­na­ni­a­cy zdobyli zaled­wie punkt. -Dobra gra i dobry wynik są kluc­zowe w tym spotka­niu. Jeden wygrany mecz niczego zmieni, ale myślę, że musimy kil­ka spotkań z rzę­du wygrać, by kibice byli zad­owoleni – pod­sumował bramkarz Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy, Matus Putnocky

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.