03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.35min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Radut zostaje w Lechu

Radut zostaje w Lechu

Mihai Radut pozostanie zawod­nikiem Kole­jorza. Poz­nańs­ki klub zde­cy­dował się wyko­rzys­tać zapis w kon­trak­cie piłkarza i przedłużyć wygasającą w czer­w­cu umowę.

27-let­ni Rumun trafił do Kole­jorza w sty­czniu i pod­pisał kilku­miesięczną umowę z opcją przedłuże­nia o trzy lata. Zade­bi­u­tował w ligowym spotka­niu z Piastem Gli­wice. W niebiesko-białych barwach do tej pory roze­grał pięt­naś­cie meczów, w których zdobył jed­ną bramkę i popisał się cztere­ma asystami.

- Widz­imy w nim ogrom­ny potenc­jał. Wiemy, że stać go na więcej, zresztą on sam też wie o tym, że może grać jeszcze lep­iej. Cieszymy się z tego jak on reagu­je na to, że nie zawsze grał w pod­sta­wowym składzie. Zaprezen­tował dobre nastaw­ie­nie. Gdy pojaw­iał się na boisku to poma­gał drużynie — pod­kreśla wiceprezes Kole­jorza, Piotr Rutkowski.

Pozostanie w Lechu jest bard­zo ważne dla samego zawod­ni­ka, który do tej pory nie mógł być pewny swo­jej przyszłoś­ci. — To dobra wiado­mość, jestem z niej bard­zo szczęśli­wy. Gdy przy­chodz­iłem do Lecha to chci­ałem pokazać się z jak najlep­szej strony. Wiem, że mogę grać jeszcze lep­iej. Ter­az liczy się to, żeby wygrać ostat­nie dwa mecze i na tym się kon­cen­tru­ję — zaz­nacza Radut.

Obec­ny kon­trakt lechi­ty będzie obow­iązy­wał do czer­w­ca 2020 roku. - Mam duże oczeki­wa­nia doty­czące najbliższych sezonów. Jestem przeko­nany, że najlep­sze mecze jeszcze przede mną. Tak naprawdę to miałem kil­ka miesię­cy, żeby przekon­ać do siebie preze­sa. Cieszę się, że się udało. Liczę na to, że ter­az pomogę Lechowi zapełnić gablotę z tro­fea­mi. Chcę też grać więcej i zagrać tutaj w europe­js­kich pucharach — przyz­na­je pomoc­nik Kolejorza.

Radut to trze­ci piłkarz, który w tym tygod­niu przedłużył kon­trakt z Lechem. Wcześniej swo­je umowy parafowali Miłosz Mleczko oraz Darko Jevtić.

Infor­ma­c­ja prasowa

lechpoznan.pl/ fot. Marcin Rajczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.