01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.3min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Raków — Lech: Pięć bramek w Bełchatowie, ale trzy punkty jadą do Poznania

Raków — Lech: Pięć bramek w Bełchatowie, ale trzy punkty jadą do Poznania

Kole­jorz pokon­ał na wyjeździe ekipę Rakowa Częs­to­chowa 3:2. Bram­ki dla Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy zdoby­wali Kar­lo Muchar i dwukrot­nie Chris­t­ian Gytkjaer.

Spotkanie zaczęli lech­ci­ci i to zaczęli je bard­zo dobrze. W 10. min­u­cie podopieczni tren­era Dar­iusza Żuraw­ia odd­ali trzy celne strza­ły z rzę­du. Dwukrot­nie na bramkę uderzał Tymo­teusz Puchacz, a raz Pedro Tiba, jed­nak dobrze w bram­ce Rakowa zachował się Micha Gli­wa, nie pozwala­jąc trafić piłce do siat­ki. Przy­jezd­ni próbowali zla­mać opór częs­to­chowian i praw­ie udało im się to w 26. min­u­cie. Do pił­ki dopadli Robert Gum­ny i Puchacz. Ten dru­gi zagrał ją do Kar­lo Muchara, a Chor­wat uderzył zza pola karnego, jed­nak min­i­mal­nie się pomylił. Kil­ka min­ut później Darko Jevtić dośrod­kowywał z rzu­tu rożnego, pił­ka odbiła się od wspom­ni­anego Muhara i wpadła do siat­ki. O ile pier­wsza bram­ka była przy­pad­kowa, to dru­ga była efek­tem skład­nej akcji lechitów, W sytu­acji sam na sam znalazł się Kamil Jóźwiak, wyłożył ją Chris­tianowi Gytk­jaerowi, a ten skierował fut­bolówkę do siat­ki. Szan­sę w pier­wszej połowie miał jeszcze kap­i­tan Kole­jorza, ale min­i­mal­nie pomylił się uderza­jąc z rzu­tu wolnego.

Bard­zo dobrze w drugą połowę wes­zli piłkarze Rakowa. Najpierw jeden z częs­to­chowian trafił w słu­pek, a po chwili zostawł faulowany przez Lubomi­ra Satke i sędzie złotek podyk­tował rzut karny. Do pił­ki pod­szedł Petr Schwarz i pewnie wykon­ał “jede­nastkę”. Beni­aminek Ekstrak­lasy w 64. min­u­cie powinien doprowadz­ić do remisu. Piłkarze Rakowa wys­zli sam na sam z van der Hartem, ale tym razem świet­ną paradą popisał się bramkarz Kole­jorza. Odpowiedzieć próbowali lechi­ci. Najpierw niecel­nie głową uderzał Gytk­jaer, a później nad bramką strze­lał Jevtić.  W 74. min­u­cie po raz dru­gi kon­trow­er­syjny rzut karny podyk­tował arbiter, a do siat­ki trafił Szy­monow­icz. Bramkę na wagę trzech punk­tów ponown­ie zdobył Gytk­jaer. Duńczyk wyko­rzys­tał dobre dośrod­kowanie Jevti­cia i strza­łem głową umieś­cił piłkę w siatce.

Raków Częs­to­chowa — Lech Poz­nań 2:3 (0:2)

Bram­ki: 53. (k) Petrasek, 74. (k) Szy­monow­isz  — 30. Muhar, 33., 84.  Gytkajer

Żółte kar­ki: 53. Petrasek, 70. Szy­monow­icz 41. Gum­ny, 81. Crnomarković, 89. Makuszewski

Czer­wone kart­ki: 90. Makuszewski

Raków: Michał Gli­wa – Tomas Petrasek, Arka­diusz Kasperkiewicz, Daw­id Szy­monow­icz, Jakub Apoli­nars­ki (69. Daniel Bartl) – Igor Sapała (89. Andri­ja Luković), Bryan Nou­vi­er (63. Feli­cio Brown Forbes), Petr Schwarz, Patryk Kun – Miłosz Szczepańs­ki, Sebas­t­ian Musiolik

Lech: Mick­ey van der Hart — Robert Gum­ny, Lubomir Šat­ka, Djord­je Crnomarković, Volodymyr Kostevych — Tymo­teusz Puchacz, Kar­lo Muhar, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (76. Maciej Makuszews­ki) — Darko Jevtić (87. Thomas Rogne) — Chris­t­ian Gytk­jaer (86. Paweł Tomczyk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.