06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.22min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robak na dłużej w Kolejorzu!

Robak na dłużej w Kolejorzu!

Wielu zas­tanaw­iało się jaka przyszłość w klu­bie ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki czeka Marci­na Roba­ka. Ter­az już wiemy — po zakończe­niu obec­nego sezonu zawod­nik zostanie w Lechu Poz­nań także na następ­ny piłkars­ki rok. 

Umowa doświad­c­zonego 34-let­niego Roba­ka początkowo obow­iązy­wała do 30 czer­w­ca 2017 roku. Oznacza­ło­by to, że pożeg­nał­by on się z Poz­naniem . Tak się jed­nak nie stanie — w swoim kon­trak­cie zawod­nik miał zapewnione, że jeśli zostanie spełniona pew­na klauzu­la to umowa z Kole­jorzem automaty­cznie przedłuży się o kole­jny sezon. Jak powiedzi­ał wiceprezes Lecha Piotr Rutkows­ki nie została ona jeszcze spełniona, lecz stanie się to lada moment. Praw­dopodob­nie mowa tutaj o klauzuli roze­granych meczy w niebiesko-białych barwach.

marcin robak

Fani Kole­jorza liczą na to, że na wios­nę Marcin Robak powal­czy o koronę króla strzel­ców pol­skiej ligi. Na chwilę obec­ną ma na swoim kon­cie 10 trafień i wraz z Estończykiem Kon­stan­ti­nem Vas­sil­jevem są wicelid­era­mi tej klasy­fikacji. Mają jed­nak dużą szan­sę na wyprzedze­nie lid­eru­jącego Neman­ji Nikoli­cia, ponieważ ten opuś­cił już warsza­wską Legię i na wios­nę będzie wys­tępował w Chica­go Fire.

Roba­ka w nowym roku czeka rywal­iza­c­ja z Daw­i­dem Kow­nac­ki oraz powraca­ją­cym do formy po kon­tuzji Nickim Bille Nielsen­em. Duńczyk jak nara­zie nie speł­nia pokładanych w nim nadziei i ma wiel­ki apetyt na to, by udowod­nić kibi­com swo­ją wartość.

Jed­no jest pewne — czeka nas fas­cynu­ją­ca wal­ka o miejsce w składzie na pozy­cji numer “9”. Oby napast­ni­cy spraw­iali tren­erowi Nenad­owi Bjel­i­cy duży ból głowy 🙂

Dawid Kownacki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.