02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
11dn.0godz.21min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robak na dłużej w Kolejorzu!

Robak na dłużej w Kolejorzu!

Wielu zas­tanaw­iało się jaka przyszłość w klu­bie ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki czeka Marci­na Roba­ka. Ter­az już wiemy — po zakończe­niu obec­nego sezonu zawod­nik zostanie w Lechu Poz­nań także na następ­ny piłkars­ki rok. 

Umowa doświad­c­zonego 34-let­niego Roba­ka początkowo obow­iązy­wała do 30 czer­w­ca 2017 roku. Oznacza­ło­by to, że pożeg­nał­by on się z Poz­naniem . Tak się jed­nak nie stanie — w swoim kon­trak­cie zawod­nik miał zapewnione, że jeśli zostanie spełniona pew­na klauzu­la to umowa z Kole­jorzem automaty­cznie przedłuży się o kole­jny sezon. Jak powiedzi­ał wiceprezes Lecha Piotr Rutkows­ki nie została ona jeszcze spełniona, lecz stanie się to lada moment. Praw­dopodob­nie mowa tutaj o klauzuli roze­granych meczy w niebiesko-białych barwach.

marcin robak

Fani Kole­jorza liczą na to, że na wios­nę Marcin Robak powal­czy o koronę króla strzel­ców pol­skiej ligi. Na chwilę obec­ną ma na swoim kon­cie 10 trafień i wraz z Estończykiem Kon­stan­ti­nem Vas­sil­jevem są wicelid­era­mi tej klasy­fikacji. Mają jed­nak dużą szan­sę na wyprzedze­nie lid­eru­jącego Neman­ji Nikoli­cia, ponieważ ten opuś­cił już warsza­wską Legię i na wios­nę będzie wys­tępował w Chica­go Fire.

Roba­ka w nowym roku czeka rywal­iza­c­ja z Daw­i­dem Kow­nac­ki oraz powraca­ją­cym do formy po kon­tuzji Nickim Bille Nielsen­em. Duńczyk jak nara­zie nie speł­nia pokładanych w nim nadziei i ma wiel­ki apetyt na to, by udowod­nić kibi­com swo­ją wartość.

Jed­no jest pewne — czeka nas fas­cynu­ją­ca wal­ka o miejsce w składzie na pozy­cji numer “9”. Oby napast­ni­cy spraw­iali tren­erowi Nenad­owi Bjel­i­cy duży ból głowy 🙂

Dawid Kownacki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.